Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

VSLRA píše:Tak to je bordel, můj AllSpace byl pravděpodobně vyrobeny 48-49/18. Tím pádem minu nový AID o 2 týdny. To je docela smůla na to ze čekám na auto od března.
no neviem ci je ten AID z T-Roc, T-Cross alebo Polo az taka vyhra...

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

Zmena AID u Allspace je platna od 2kt 2019, do te doby se auta vyrabi se starym AID :wink:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

to info 01/2019 pre Allspace mam z obeznika co prisiel predajcovi z importu...

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

zvláštní, že by od stejných rakušáků přišlo na SK jiné info než do ČR :good:

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od VSLRA »

Tak dnes můj AllSpace dorazil k dealerovi, o týden dříve oproti plánu. Snad se ho do konce týdne podaří převzít. Tak pak dám vědět co tam je. Ve finále je mi to jedno, hlavně že už bude doma :-)
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Tak příští týden mě čeká první servis, prohlídka a olej, kolik za to tak budou chtít ??
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Cili ale
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.11.2017 08:17

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cili ale »

vranken píše:Tak příští týden mě čeká první servis, prohlídka a olej, kolik za to tak budou chtít ??
Já platil 14.11. v CB Auto 4 486 Kč - výměna oleje, filtru a prohlídku - 21 560 km

SpeeDiK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.04.2010 14:50
Bydliště: Brezno, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od SpeeDiK »

Neviete ci sa chysta tento rok facelift tiguanu?
VW GOLF VII, 2013, 2.0 TDI 4-Motion
EX VW Golf V, 2006, 1.9 TDI 77 kw
EX VW Golf IV, 1998, 1.9 TDI 77 kw

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

Ne :wink:

jedlaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.07.2018 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jedlaa »

Zdravím, tak se po dlouhé době opět hlásím. Už jsem tady psal někdy v říjnu, ale rád bych se podělil o náš příběh o cestě k našemu vysněnému autu. Všechno to začalo v červenci, kdy jsme si objednali VW Tiguan 1.5 TSI 96kW ME (App connect + aktivní systém svícení). Prodejce nám sdělil, že auto bude za 3 max 4 měsíce, že tam je pouze 2 týdenní celozávodní dovolená. Zaplatili jsme zálohu a čekali. Na konci září jsem kontaktoval prodejce, zda nemá nějaké bližší info o termínu dodání, ať vím, jestli už začít zkoušet prodávat v té době mého Rapida. Bylo nám řečeno, že to bude nejpozději v říjnu. Tak se mi podařilo v září prodat Rapida za slušné peníze s tím, že jsem to prodal přes VW, abych tam měl započítán bonus 35 tisíc. Doma jsme měli ještě Sandero, které není ovšem rodinné auto (máme 2 malé děti), ale na občasné ježdění to stačilo. Tak jsme si řekli, že to nějak ten měsíc ještě vydržíme. Po prodeji auta jsem se stavil zeptat, jak to tedy vypadá a tím to všechno začalo. Prodejce, který nám auto prodával, tam už nepracoval a jiný prodejce nám sdělil, že auto bude nejspíš až v roce 2019. Že se může stát, že bude dřív, ale že tomu nevěří. Tuto informaci věděl už prodejce, který nám auto prodával, ale zatajil nám ji. Měsíc jsme se z nich snažili dostat jakékoliv informace o termínu dodání, ale marně. Jelikož jsme prodali Rapida, potřebovali jsme větší auto. Sandero prostě nestačilo. V půlce října už nám došla trpělivost a od smlouvy jsme odstoupili. Záloha nám byla vrácena. Potřebovali jsme rychle sehnat adekvátní náhradu, jenže se skladovkama to bylo v té době špatný. Karoq v naší cenové relaci nebyl a pak už přicházel k úvahu Nissan Qashqai (manželce se líbil). Toho nám nabídli ve výprodeji za slušné peníze, tak jsme po něm sáhli. 3 dny po koupi Nissanu nám volal prodejce jen pro informaci, že mu má za 2 týdny přijít auto ve stejné výbavě, kterou jsme měli (nevím jestli kecal nebo ne), ale v ten moment jsem měl chuť ho poslat někam. Tak jsme mu oznámili, že už jsme si koupili jiné auto, že už jsme prostě skrz děti nemohli otálet s koupi auta. Nissan po jízdní stránce a komfortu dobré auto. Akorát měl malý kufr a místa vzadu taky málo. A když jsem potkával s manželkou po cestě samé Tiguany, pořád nás to štvalo. 4 měsíce čekáte na své vysněné auto a pak musíte sáhnout po něčem, co není hnusné ani blbé auto, ale není to to, co jste chtěli. Uběhly 3 měsíce a nám to všechno pořád vrtalo hlavou. Přes Vánoce jsme se rozhodli, že zkusíme Nissana prodat a půjdeme si pro Tiguana. Skladovky samozřejmě žádné (na kterou bychom měli), takže byla pouze varianta objednávky. Řekli jsme si, že zkusíme ještě jednou toho samého prodejce, co nám nabídne. Šli jsme za ním s tím, že nám Nissan nevyhovuje velikostně, že bychom chtěli toho Tiguana. Z prodejce vylezlo, že čistě náhodou má objednaného toho samého Tiguana, co jsme měli mít, že už má i naplánovaný termín výroby na 5 týden. Tak jsme řekli, že pokud se nám podaří Nissana prodat za slušné peníze, že to vezmem. Prodejce ale začal s tím, že neví, jestli to auto nekoupí někdo jiný, že pokud mu tady necháme zálohu, tak máme měsíc na to, abychom Nissana prodali, že maximálně můžeme do měsíce odstoupit. Manželce se podařilo prodejce ukecat na ještě větší slevu, než při první objednávce, tudíž jsme byli rozhodnutí, že to auto chceme za každou cenu. Úplně haluzácky se mi podařilo prodat Nissana den po tom, co jsem ho dal na internet. Bazary mě samozřejmě na autě starém 3 měsíce a najetých 3000km chtěli oškubat, aby na tom měli největší zisk. Takže jsem na Nissanovi ve výsledku tratil asi nějakých 20 tisíc + gumy, což ještě není tak hrozné. Ale to jen díky tomu, že se mi to podařilo prodat bez bazaru, pak by to bylo horší. Hold chybami se člověk učí, ale doufám, že to auto bude stát za to. Ty nervy a úsilí co nás to stálo, to si ani nedokážete představit :D A nakonec dnes mi volal prodejce, že auto už je vyrobené, tak už jen čekat, než dorazí k prodejci. Ale stejně si pořád myslím, že se jedná o to auto, které jsme si objednali v červenci. Protože aby měl zrovna v téhle době stejnou barvu a výbavu, to by byla asi moc velká náhoda :D Jen doufám, že ta 1.5 96kW bude dobrý motor. Bohužel s 2 dětmi a hypotékou jsme nemohli vzít lepší motorizaci.

Omlouvám se za román, ale musel jsem se o tom s Vámi podělit. Myslím si, že větší blázny na ulici asi nepotkáte :lol: :lol:

PS: Jak dlouho trvá cca dovoz auta k prodejci?

Díky
VW Tiguan II 1.5 TSI 96kW MR19, ME + App-Connect + Aktivní systém svícení, bílá Pure (objednán 17.7.2018 - přebrán 09.02.2019

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od arnicek »

No co dodat, snad jen, že to bylo správné rozhodnutí. Ono asi porovnávat Tiguan s Qashqaiem nemá cenu. Akorát by tě to neustále mrzelo, vždy kdyby jsi potkával právě tigouše. Auto bude stoprocentně to samé, které jsi objednával prvně, protože jediný model s tímto motorem v ČR ještě není. Mám objednané to samé i ze stejného důvodu co píšeš ty. Mohu potvrdit též konečný termín dodání v 5. týdnu. Doprava k prodejci dle mého otázka 1-2 dnů, dle naplánovaného rozvozu, 2 dny na přeposlání peněz a do týdne přebíráš. O motoru toho bylo v diskuzích napsáno hodně, můj poslední postřeh z ADAC, že by tento motor měl mít v Tiguanu navýšený krouťák na 220 NM. Taky bych raději bral jiný motor, ale měl jsem finanční limit, který jsem už stejně překročil. Nejlevnější diesel rozdíl 80 tis. Kč. Ale prostě jiné auto nechci a tak se s tímto musím spokojit. Ujišťuje mne i ten fakt, že v rodině už bylo asi 10 vozidel VW různých motorizací a vše bez problémů, vyjma posledního tigouše v naftě 2,0 TDI CR 81 KW, kde potrápil EGR DPF a startování. Takže si člověk asi nevybere.

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od VSLRA »

To je teda story :) Dost mi to připomíná mě samotného, a to nejen v nákupu auta, ale i čehokoliv jiného, asi se mě ta smůla drží :)
Já objednával Tiguana AllSpace (výroba v Mexiku) 12.3. s tím, že měl být dodaný nejpozději za 36 týdnů vč. dopravy, ale spíš dříve. Začal jsem hned prodávat svého 2 roky starého Sportsvana. Řekl jsem si, že dám takovou cenu jakou chci a mám prostě půl roku na toho prodat. Podařilo se mi ho prodat 7.5., takže cca po 2 měsících za cenu kterou jsem chtěl. Bydlíme za městem kam nejezdí autobus, takže 2 auta jsou nutnost, nemohl jsem tedy jezdit manželky BMW 1, které taky není na ty rodinné cesty úplně nic extra. Sehnal jsem proto starou Opel Agilu, alespoň na dojíždění do práce. No každopádně jsem s ní jezdil až do 10.1.2019, kdy jsem konečně přebíral Allspace. Teď si připadám jak kdybych jezdil v Rolls Royce. Jinak jsem také kvůli penězům volil 1.5TSI 110Kw v manuálu a jezdí to moc hezky. Nepotřebuju závodit, takže to stačí
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od arnicek »

Tak můj leguán 1,5 tsi 96 kW včera dorazil k prodejci. Objednán v srpnu 2018, takže přesně pět měsíců. Příští týden přebírám.

jedlaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.07.2018 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jedlaa »

VSLRA To čekání muselo být nekonečný. Ale tak hlavní je, že jsi se dočkal a jsi s autem spokojený. Já teď jezdím s tím Sanderem. No řeknu to asi tak, při 90km/h se to třepe tak, že to vypadá, že se to rozpadne. A víc jak 110km/h z toho nevymáčknu :D To už je pak pomalu sebevražda :lol: :lol: A jinak gratuluji k autu.

arnicek Tak to ti závidím, že si pro něj už půjdeš :) Naše auto je už také údajně vyrobené, tak uvidíme, kdy ho dovezou. Jestli je to to naše auto objednané z července, tak je třeba dovezly zároveň :lol: :lol: Mohl by nám v pondělí zavolat, že už ho tam mají :lol: Jinak taky gratuluji a dej vědět, jak se s tím motorem jezdí. PS: Jakou máš výbavu?
VW Tiguan II 1.5 TSI 96kW MR19, ME + App-Connect + Aktivní systém svícení, bílá Pure (objednán 17.7.2018 - přebrán 09.02.2019

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od arnicek »

Myslím si, že ho budeš mít také v autosalonu. Zavážka byla už ve středu, to se objevili první auta i mezi skladovkama na ofiko webu VW. Já mám comfortline, + app connect a v listopadu změna barvy na černou, protože šedá urano to byl hnus. Já mám Šumperk.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“