Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

Možná, že zastaví. I když s manuálem to bude trochu drsný. Ale nezavolá, nemá jak.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

manuál nezastaví a bez tísňového volání nemá jak volat jak píše Jirka....

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ToBo »

JirkaX píše: Pokud je někdo kdo se chce o autě trochu vykecávat, tak ať koupí místo Tiguana Karoq.
To, ze je tu ticho mozes interpretovat aj tak, ze majitelia Tiguanov si svoje auta uzivaju a nemaju s nimi ziadny problem, kdezto na Karoq sa stale stazuju... ;-)
JirkaX píše: Párkrát gong, potom vysoký ton a nakonec na okamžik brzdy natvrdo. V tu chvíli jsem pokus vzdal
U mna je to presne 2 x gong, vysoky ton, prudka brzda... dalej som sa ani ja neostal... ;-)
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

Ono ti škodovkáři jsou možná více sdílní, rádi si pokecají, taky je jich podstatně více. Pamatuji z Octávek.

Taky jsem byl přesvědčen, že s manuálem nezastaví. Ale co bude dál? Další brzdy? Opakovaně a v kratších intervalech? Kdo to dříve vzdá. Já nebo on?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

dál nic nebude, vozy s manuální převodovkou neumí Emergency Assist.... prostě to auto sjede do příkopu...

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Dál potom nic nebude, lane se normálně vypne a zapne se "nouzový asistent" který funguje s DSG návod str. 256, co se ale stane s manuálem mi nějak není jasné, nic se o tom v návodu nepíše nebo špatně koukám, asi to vyzkouším jestli to funguje až na to bude někde prostor...
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od VSLRA »

Tak jsem dnes dostal info, že u mého allspace se opět o kousek posunulo datum dodání :-( z CW52/2018 na CW06/2019. Nějak jim ty homologace nejdou od ruky...
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

vranken píše:Dál potom nic nebude, lane se normálně vypne a zapne se "nouzový asistent" který funguje s DSG návod str. 256, co se ale stane s manuálem mi nějak není jasné, nic se o tom v návodu nepíše nebo špatně koukám, asi to vyzkouším jestli to funguje až na to bude někde prostor...
Hlavně ty brzdy očekávej, je to docela šlupa. Já to nečekal a jak jsem měl ruce vedle volantu, tak jsem si zapnul zadní stěrač.

jedlaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.07.2018 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jedlaa »

Zdravím všechny. Objednával jste teď někdo Tiguana? Zajímá mě termín dodání. My jsme si objednali 16.7. Tiguan ME 1.5 TSI 96kW (navíc pouze App connect + aktivní systém svícení). Prodejce nám pouze sdělil, že mají 3 týdenní celozávodku, takže se to trochu zpozdí. Říkal tak 3-4 měsíce, že na Tiguana se čeká dýl. Nejhorši variantu uvedl prosinec. Tak to jsme ještě brali. Jenže pak jsem se dočetl o homologacích a dalších nesmyslech, díky kterým se to rapidně opozdí. Prodejce nás ale neustále uklidňoval, že do konce roku nejpozději. Dnes jsem prodal auto, aby mi za tu dobu ještě nespadla cena a při té příležitosti jsem se byl optat na termín dodání. Pán, který nám auto prodával už u VW nedělá a tak jsme to řešili s jiným prodejcem. Ten nám oznámil, že do konce roku ani náhodou, že mají zastavenou výrobu na Tiguana. Že se diví, že nám to prodejce před ním neoznámil. Protože kdyby nám tohle řekli, vzali bychom radši skladovku. Na závěr nám řekl, že to zkusí urgovat, aby to bylo do konce roku. Pokud by zjistil, že se to nestihne, což už je teď logicky jasný, tak by zkusil vymyslet něco jiného, že se ozve za 2 týdny. Takže jsme zvědaví, co z nich vyleze. Jestli budou slibovat, že to max do těch 32 týdnů od objednání dodají, nebo jestli budou co k čemu a objednávku zrušì bez sankcí, které jsou uvedené ve smlouvě. Pak bychom si asi mohli vzít skladovku. Ale ty ceny skladovek.. Cenově o 100 tisíc víc i po slevách a výbava poloviční.
VW Tiguan II 1.5 TSI 96kW MR19, ME + App-Connect + Aktivní systém svícení, bílá Pure (objednán 17.7.2018 - přebrán 09.02.2019

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

letos to auto vyrobí, ale vzhledem k plánu homologace tak to auto nepustí ze skladu dřív jak v lednu :wink: odstupovat od smlouvy je v tomhle případě škoda když skladovky nejsou takhle vybavený a jsou dražší :good:

jedlaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.07.2018 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jedlaa »

Jo to si celou dobu říkám taky, ale bohužel s dvěma malýma dětma nemůžu čekat 3/4 roku na auto. Ale kdyby mi slevnili skladovku byť i třeba ještě líp vybavenou, tak bych se nezlobil. Ale vzhledem k tomu, co za ně chtějí, tomu nevěřím, že by mi tam udělali ještě nějakou solidní cenu.
VW Tiguan II 1.5 TSI 96kW MR19, ME + App-Connect + Aktivní systém svícení, bílá Pure (objednán 17.7.2018 - přebrán 09.02.2019

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

vzhledem k výbavě co je v ME za jeho cenu tak se skladovkama moc udelat nedá... :cry:

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od arnicek »

Ahoj, já objednával 24.8.2018 1,5 TSI, comfortline + app connect. Prodejce mi sdělil, že termín dodání bude v lednu 2019. Po objednání vyskočil termín dodání 44 KT 2018 a zatím se nezměnil. Tak jsem zvědavý.

jedlaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.07.2018 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jedlaa »

Tak to mi teda vysvětlete, jak je možný, že jedno auto je za 9 tydnů a další za 32 týdnů, jestli vůbec. Můžu se zeptat, kde jste objednával? Protože nám není k dnešku nikdo schopný říct přibližný termín dodání. A přitom to podle mě musí vědět. To je tam takový rozdílný termín dodání mezi comfortline a ME? Vám alespoň prodejce hned při prodeji sdělil pravdivou informaci, že bude až v lednu. Nás pořád oblbují, že to neví a že max 3-4 měsíce.
VW Tiguan II 1.5 TSI 96kW MR19, ME + App-Connect + Aktivní systém svícení, bílá Pure (objednán 17.7.2018 - přebrán 09.02.2019

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od arnicek »

Poptával jsem u olfincar v Hradci Králové a u Fortex v Šumperku. Oba prodejci mne hned na začátku upozorňovali na termín dodání až v lednu 2019. Nakonec jsem objednal u Fortex Šumperk, protže nabídli lepší cenu za výkup starého vozu na protiúčet. Po objednání 24.8.2018 prodejci ihned vyskočil (v jejich firemním softwaru) předběžný termín dodání 44 KT 2018. Prý je to tím, že se jedná o základní verzi, standardní výbavu (comfortline) a základní barvu (šedá uranno). Z příplatkové výbavy jsem si doobjednal pouze app connect. Snažil jsem se stlačit cenu na minimum. Tomuto termínu dodání ale moc nevěřím, vzhledem k diskuzím a zkušenostem ostatních. Nadruhou stranu otec kupoval na přelomu roku Karoqa a byl dodán přesně v termínu, po objednání do 3 měsíců, i když na fórech psali, že čekjí i rok.
Spíše ale věřím tomu, že výroba tiguana byla pozastavena, protože již asi tři týdny není na stránkách VW v nabídce možnost konfigurovat právě tiguana a teď zmizel i Allspace.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“