Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
ZajiAja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.04.2016 13:58

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ZajiAja »

Ahoj,

chci se zeptat na pneumatiky.
Mám problém, koupil jsem si zimní pneu. Letní mám originál 255/40/20. Bohužel při objednávání zimáků jsem se špatně podíval do techničáku a překokl jsem se v řádku a objednal jsem si 255/45/20. :sorry:

Myslíte si, že se to tam vleze ? Koukal jsem dopředu pod podběhy, vytočil kola na max a je tam tak vůle 1-1,5 cm, tak doufám že to klapne.

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jaja01 »

objednaval jsi po netu? pokud ano, mas pravo do 14 dnu vratit a to bych na tvem miste radeji udelal
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Billy-sk »

Chlapi, vzadu v stredovej opierke je drziak na napoje. Ma dva otvory, jeden vacsi a druhy mensi. Existuje nejaka redukcia ktora by sa vlozila do togo vacsieho otvoru, aby bol rovnaký ako ten mensi? Mam dve deti, maju rovnako velke flase, jedna si to tam da ok a druhej to tam lieta. Nechápem preco to neurobili tak ako vpredu, kde su v otvoroch take ohybne plasty, takze sa tam daju dat aj velke aj male pohare.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

ZajiAja píše:Ahoj,

chci se zeptat na pneumatiky.
Mám problém, koupil jsem si zimní pneu. Letní mám originál 255/40/20. Bohužel při objednávání zimáků jsem se špatně podíval do techničáku a překokl jsem se v řádku a objednal jsem si 255/45/20. :sorry:

Myslíte si, že se to tam vleze ? Koukal jsem dopředu pod podběhy, vytočil kola na max a je tam tak vůle 1-1,5 cm, tak doufám že to klapne.
a co to bude mat spolocne s max vytocenim kolies? sirku gumy mas stale 255mm, len tebou objednana guma bude o necelych 13mm vyssia ako ta predpisana...
Billy-sk píše:Chlapi, vzadu v stredovej opierke je drziak na napoje. Ma dva otvory, jeden vacsi a druhy mensi. Existuje nejaka redukcia ktora by sa vlozila do togo vacsieho otvoru, aby bol rovnaký ako ten mensi? Mam dve deti, maju rovnako velke flase, jedna si to tam da ok a druhej to tam lieta. Nechápem preco to neurobili tak ako vpredu, kde su v otvoroch take ohybne plasty, takze sa tam daju dat aj velke aj male pohare.
nieco taketo?...
https://www.aliexpress.com/item/Stainle ... autifyAB=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ToBo »

ZajiAja píše:Ahoj,

chci se zeptat na pneumatiky.
Mám problém, koupil jsem si zimní pneu. Letní mám originál 255/40/20. Bohužel při objednávání zimáků jsem se špatně podíval do techničáku a překokl jsem se v řádku a objednal jsem si 255/45/20. :sorry:

Myslíte si, že se to tam vleze ? Koukal jsem dopředu pod podběhy, vytočil kola na max a je tam tak vůle 1-1,5 cm, tak doufám že to klapne.
ja by som to vratil a zobral spravne podla TP.. budes mat problem s policajtmi, ak si to vsimnu... mozu ti podla mna zobrat TP do vtedy, pokial nevykonas napravu a nekupis schvalene pneu podla TP...
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Wdk »

Jen tak pro zajímavost - v ofiko servisu převodovka buď pokus o opravu za 30, nebo nová za 110 tis. :D V neofiko servisu šikovný pán s pomocí soustružníka - 10 tis. Tak dám vědět, jak to dopadne, ale prý dalších 150 tis km bez problémů. Tak si ho asi ještě nechám, abych viděl.

Mika_1995
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.03.2018 02:26

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mika_1995 »

Zdravím,

S přitelkyní zvažujeme kup vozu
VW Tiguan 1.4 TSI ( 110kW )
Rok vyroby 2010

Chtěl bych se zeptat jestli by jste mimporsdili na co si dát pozor,
popřípadě mi říct zdali je to dobrá volba.
Jaká rozvodová sada je Nejlepší aby nebyl problém s rozvody atd...

Přecházíme z BMW 320td compact E46 ( R.v. 2002 )

Předem díky za každé info

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od VSLRA »

Ahoj, v pondělí jsem objednal nového AllSpace. Dodací lhulta 8-10 měsíců :-( Každopádně jsem se chtěl zeptat na zkušenosti s motorem 1.4 TSI ACT 110kw. Přecházím ze Sportsvana 1.4 TSI 92kW. Myslíte změnit bude srovnatelné nebo malým očekávat spíše lipnější vůz?

A názor na ACT? Jsou na to nějaké stížnosti nebo reklamace?
Díky :-)
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

nejak dlho si si ten Sportsvan nenechal. nejake problemy, alebo preco menis auto?...

podla mna je 1.4TSI 110kW na predlzeny Tiguan malo. asi nieco ako 1.0TSI do Spotsvanu. hybat sa to bude, ale ziadna hitparada...

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od VSLRA »

Mám ho 2 roky. Bohužel jsem zjistil že je to pro mě malé. Často jezdíme ve 4 na výlety (mimo ČR) a sotva se tam vejdeme. Zejména pokud jedeme třeba do přírody kempovat. Jinak jsem se Sportsvanem stále spokojenej. :-)
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

jackycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.01.2018 10:09

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jackycz »

VSLRA píše:Ahoj, v pondělí jsem objednal nového AllSpace. Dodací lhulta 8-10 měsíců :-( Každopádně jsem se chtěl zeptat na zkušenosti s motorem 1.4 TSI ACT 110kw. Přecházím ze Sportsvana 1.4 TSI 92kW. Myslíte změnit bude srovnatelné nebo malým očekávat spíše lipnější vůz?

A názor na ACT? Jsou na to nějaké stížnosti nebo reklamace?
Díky :-)
Můžu se zeptat co jsi zvolil za výbavu + na kolik Ti ho nacenili? Přemýšlím taky o Allspace, ale nikde skladem nic moc nejsou, tak to budu muset taky sestavit, tak by mě zajímalo jestli dávají taky takové slevy jako na skladové vozy (sleva ič, sleva protiúčtem, sleva dealera atd.).

Díky moc.
VW GOLF 1.4 TSI ME - Pure White <3

kenny007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.04.2018 21:21

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od kenny007 »

jackycz píše:
VSLRA píše:Ahoj, v pondělí jsem objednal nového AllSpace. Dodací lhulta 8-10 měsíců :-( Každopádně jsem se chtěl zeptat na zkušenosti s motorem 1.4 TSI ACT 110kw. Přecházím ze Sportsvana 1.4 TSI 92kW. Myslíte změnit bude srovnatelné nebo malým očekávat spíše lipnější vůz?

A názor na ACT? Jsou na to nějaké stížnosti nebo reklamace?
Díky :-)
Můžu se zeptat co jsi zvolil za výbavu + na kolik Ti ho nacenili? Přemýšlím taky o Allspace, ale nikde skladem nic moc nejsou, tak to budu muset taky sestavit, tak by mě zajímalo jestli dávají taky takové slevy jako na skladové vozy (sleva ič, sleva protiúčtem, sleva dealera atd.).

Díky moc.
Slevy jsou jako na skladovky, já mám slevu z 1236000 na 1000001 ..

Zemo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.04.2018 13:40

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Zemo »

Ahoj, jake mate skušenosti se sedadlem řidiče ve výbavě Comfortline? Látka černá titan - rhombus.
Sezení, pohodlí, dlouhé cesty, komfort sezení, porovnání s jinými znackami aut.
Dakuji moc za info

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Billy-sk »

Ja som spokojny. Vyzera to velmi dobre, osetruje sa to super, sedi sa v tom dobre, v porovnani so športovým sedadlom v BMW 525, co som mal predtym, sa mi zda jemne tvrdšie, ale jazda do Talianska a nazad, bez problemov a bez nejakej znamky unavy. Mozno vyskusat si to u nejakeho predajcu.

Zemo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.04.2018 13:40

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Zemo »

dik za info. (:-))

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“