Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Pokud má DCC, musí mít i volbu profilů, a pokud není to tlačítku a nedá se nastavit ani v infotaimentu tak je otázka jestli je opravdu DCC ve výbavě vozu....

Konfigurátor říká toto:
Adaptivní regulace podvozku DCC
-volba profilu jízdy
-jízdní režimy Sport, Comfort a Normal, Eco
-nastavuje tlumiče a přizpůsobuje posilovač řízení
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Phate »

Takže DCC nemám, tudíž nemám ani to tlačítko.
Omlouvám se za mystifikaci.

Myslel jsem, že je to k automatické převodovce, ale asi je to spíš nastavení tlumičů.
Dnes jsem vyzkoušel i Traffic jam assist. Funguje dobře, rychle. Stačí dojet do kolony se zapnutým ACC nebo ho jen během stání v koloně aktivovat a nastavit rychlost do 60km/h.
Jinak můj poznatek je, že je lepší vypnout Start/Stop.

Celkem by mě zajímalo, co všechno se bude dát se stávajícím vybavením ještě doaktivovat.
Jinými slovy, co vše mám již z výroby a není to jen softwarově aktivované.

Máte nějaké tipy?
Co odblokování obrazu za jízdy u Media pro?

Co se týče infotainmentu, zatím objevuju, ale vše je krásně intuitivní a nemám větších výhrad.
Bohužel mám windows 10 phone Nokia Lumia, takže absolutně nepodporovaný model.
Vše je jen pro Android nebo IOS.
Nicméně propojení Bluetooth, přehrávání audio, stahování kontaktů i ovládání např. Sotify tlačítky z volantu funguje.
Jen ty aplikace Carplay a Mirror Link jsou pro mě nedostupné.

Systém Car-Net Guide and Inform je skvělý v kombinaci s Media Pro navigací, protože aktivuje přístup do Google map(satelitních) včetně street view.
Největší přínos je dostupnost dopravních informací z Googlu, protože standardní RDS traffic je absolutně k ničemu.
A také hledání cílů pomocí googlu, tedy přímo název firmy, restaurace apod.

Jinak pro Car-Net nevidím žádné další využití. Systém Zpráv RSS feed je fajn, ale mám přidaný jen iDnes a nic jiného mě nenapadá.
Možná poradíte jak jinak Car-Net využít.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od maxipes6 »

Ja som dnes taktiež skúšal Traffic jam assist ale myslel som si, že bude popojiždať sám ale rozbehne sa sám len do malej chvíle od zastavenia, pokial svieti na displeji "AAC pripravený na rozbehnutie", inak musím buď tuknúť do plynu alebo stačiť tlačidlo RES. Robím niečo zle alebo to tak má fungovať.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

maxipes6 píše:Ja som dnes taktiež skúšal Traffic jam assist ale myslel som si, že bude popojiždať sám ale rozbehne sa sám len do malej chvíle od zastavenia, pokial svieti na displeji "AAC pripravený na rozbehnutie", inak musím buď tuknúť do plynu alebo stačiť tlačidlo RES. Robím niečo zle alebo to tak má fungovať.
U mně se Traffic jam assist chová taky tak a nepřišel jsem na to, jak ten čas eventuálně prodloužit, nebo co nastavit jinak. Jak píše maxipes6, taky jsem očekával, že když v koloně zůstanu stát třeba 20 sekund, tak se auto samo rozjede. Ten čas je tam ale pár sekund - určitě do 5 sekund, což se mi jeví málo.

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

Už dvakrát se mi stalo, že auto za jízdy zahlásilo Deaktivovaný Sice assist a asistent vyparkovánií. Přitom to nebylo za deště apod., aby se některý senzor zašpinil. Opětovná aktivace nebyla možná, pořád to uvádělo, že to je deaktivované. Na druhý den se to ale už dalo aktivovat. Setkal jste se někdo s tímto problémem?

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

Poděím se ještě o jednu záhadu. Asi 300 metrů jsem potřeboval převést rozměrnější věc s otevřeným kufrem. Mám Easy open. Když jsem to vyložil, tak jsem nebyl schopný žádným tlačítkem kufr zavřít. Vypnutí motoru taky nepomohlo a rukou jsem kufr nechtěl zavírat. Po zhruba půlhodině jsem k autu přišel (naštěstí bylo v garáži) a už to šlo normálně zavřít. Takže nejezdit s otevřeným kufrem!

cz550
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 14.09.2016 12:32

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od cz550 »

Volba profilu jízdy je k dispozici jako příplatková výbava k automatické převodovce( k manuálu 1,4 to nešlo zvolit) a není podmíněna volbou DCC - alespoň dle mého slepičího rozumu.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

DCC má vždy volbu profilu jízdy :wink:

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

4 motion má také jízdní profily pro manuál 1.4 bez příplatku.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Cozy píše:Už dvakrát se mi stalo, že auto za jízdy zahlásilo Deaktivovaný Sice assist a asistent vyparkovánií. Přitom to nebylo za deště apod., aby se některý senzor zašpinil. Opětovná aktivace nebyla možná, pořád to uvádělo, že to je deaktivované. Na druhý den se to ale už dalo aktivovat. Setkal jste se někdo s tímto problémem?
Také se mi to už párkrát stalo - jak na blátivé polňačce, tak na suché asfaltce. Po pár ujetých km se to ale vrátilo do normálu.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

cz550
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 14.09.2016 12:32

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od cz550 »

Micro, Martinvax: můj koment se vztahuje na předokolku s DSG bez DCC.

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Phate: jen pro upřesnění, žádné Media Pro neexistuje, je jen Composition Media což nemáš a to o čem píšeš
se jmenuje Discover Pro.
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Phate »

vranken píše:Phate: jen pro upřesnění, žádné Media Pro neexistuje, je jen Composition Media což nemáš a to o čem píšeš
se jmenuje Discover Pro.
OK, měl jsem na mysli Discover Pro a napsal media pro, prostě tu nejlepší navigaci co je v nabídce.
Mě ty jejich názvy nějak nelezou do hlavy.

Jinak co se týče traffic jam assist: Nastavovat rychlost do 60km/h není třeba, funguje při jakékoliv rychlosti, kterou si nastavíte.
Automatické rozjetí mi také funguje jen do určité prodlevy od zastavení, jinak musím brnknout na plyn nebo zmáčknout RES.
Z bezpečnostních důvodů mi to připadá pochopitelné.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Jasně že máš Discover Pro, napsal jsem to upřesnění jen aby to někoho nepletlo :-)

Jak dlouhá je ta doba do které se to ještě rozjede samo ??
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Martin19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.04.2016 01:35

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Martin19 »

A máte určite TrafficJam assistenta aktivovaného?
Ja som si ho určite nepriplácal, ale auto robí so zapnutým tempomatom to isté, a do tých 2-3sekúnd sa rozbehne v kolóne samo. Na AID zasvieti, ACC pripravené na rozjazd. Po tomto čase zhasne a potom treba ťuknúť do plynu.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“