Co mi vadí na mém Tigouši

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
siki89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.03.2013 21:35
Bydliště: Ločenice

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od siki89 »

jets píše:
svanco píše:Bylo tam vše k montáži nebo jen vzpěra? Tiguana nevidím v nabídce

Vzpěra tam měla být z výroby děs
jenom vzpěra - já chtěl jen s koncovkami na uchycení šroubem, naměřil jsem si jakou potřebuju a oni mi ji podle toho dodali, ale jak říkám, nefunguje moc dobře...
A nechtělo by to vzpěry dvě - na každou stranu kapoty?
červený tank 2.0 TDI Track & Style, 4Motion, 103 kW
T4 Allstar 2,5TDI long + chip

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od jets »

ne, jedna stačí, pokud funguje dobře, oni umí i nastavit různé Newtony...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od folcvágen »

siki89 píše:V rámci ceny za auto by to navýšení bylo zanedbatelné ( když vzpěry kapoty mají auta za poloviční hodnotu- Polo apod.). Pod kapotu určitě tak často nekoukáš, ale tady se spíš jedná o funkčnost a o dojem, že se jedná o "laciné" auto (což samozřejmě není). To samé platí o zadním pevném platu, nechápu :sorry: proč tam nedali roletu a nebo mohli tedy dát obojí (plyn. vzpěry kapoty a roletu) do příplatkové výbavy a kdo by chtěl, mohl si to přiobjednat. Já osobně bych šel do obojího.
Zadní plata i rolety u aut okamžitě odnáším na půdu po zatmavení skel tam obojí akorát překáží...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
siki89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.03.2013 21:35
Bydliště: Ločenice

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od siki89 »

Dnes jsem objednal delší vzpěry na páté dveře (o 3cm delší), tak jsem zvědav jak to bude chodit. Dveře by měly být o cca 10cm výš. :wink:
červený tank 2.0 TDI Track & Style, 4Motion, 103 kW
T4 Allstar 2,5TDI long + chip

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od jozef.79 »

Ma niekto vyriešenú vzperu na prednu kapotu? spokojnost? ... neviem si zvyknút na tu drbnutu tyč...

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od jets »

jozef.79 píše:Ma niekto vyriešenú vzperu na prednu kapotu? spokojnost? ... neviem si zvyknút na tu drbnutu tyč...
použij tlačítko hledat
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od folcvágen »

jozef.79 píše:Ma niekto vyriešenú vzperu na prednu kapotu? spokojnost? ... neviem si zvyknút na tu drbnutu tyč...
Na tu tyč si nezvykneš, zvyknout se dá na něco co používáš neustále a i když je pod kapotou poměrně nespolehlivý agregát tak já si položil otázku kolikrát lezu do motoru? Každý měsíc jednou? Na co teda vzpěry...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od pithy »

folcvágen píše:
jozef.79 píše:Ma niekto vyriešenú vzperu na prednu kapotu? spokojnost? ... neviem si zvyknút na tu drbnutu tyč...
Na tu tyč si nezvykneš, zvyknout se dá na něco co používáš neustále a i když je pod kapotou poměrně nespolehlivý agregát tak já si položil otázku kolikrát lezu do motoru? Každý měsíc jednou? Na co teda vzpěry...
S tou četností otvírání kapoty souhlasím. Proto tu tyč taky neřeším.
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

Uživatelský avatar
siki89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.03.2013 21:35
Bydliště: Ločenice

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od siki89 »

Tak jsem namontoval nové vzpěry pátých dveří (nechal jsem si je udělat na zakázku u fy. Moliton) a výška zámku od země 199cm namísto pův.181. Max. spokojenost, chodí jak origo a já už si konečně nebudu muset dávat bacha abych si zámek nazasek do hlavy :yahoo:
červený tank 2.0 TDI Track & Style, 4Motion, 103 kW
T4 Allstar 2,5TDI long + chip

Uživatelský avatar
YetiMan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.03.2013 23:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od YetiMan »

Při objednání Tiguana jsem mimo jiné zaškrtl i následující:

17" kola z lehkých slitin "New Orleans"
- 7 J x 17
- pneumatiky 235/55 R 17
- se zajištěním proti krádeži

Údaj "se zajištěním proti krádeži" zdůrazňuji, protože si pod ním představuji nějaké účinné zabezpečení kol proti krádeži. Nebudu Vám líčit jaké bylo mé překvapení při přezouvání na zimní, když jsem po demontáži plastových krytek zjistil, že se nic takového na mém novém voze nekoná a všech dvacet šroubů na kolech je zcela běžných se šestihranem. Tak jsem po zklidnění kontaktoval prodejce s dotazem kde je nějaké zabezpečení a dostal jsem tuto odpověď:
"Děkuji za zaslání fotografií. V příloze posílám oskenovanou konfiguraci, dle které jsme automobil zadávali do výroby. Automobil s pojišťovacími šrouby z výrobní linky nevyjíždí. Pouze v případě, kdyby jste si z výroby objednal jiná kola, tam už jsou součástí i pojišťovací šrouby.
Pokud byste o pojišťovací šrouby zájem měl, mohu Vám je po slevě nabídnout za cenu 1.200,- Kč s DPH.
S přáním pěkného dne Kačer Donald."

Tak se Vás, vážené panstvo, ptám, zda máte stejné či jiné zkušenosti. Děkuji za reakce.
Přílohy
DSC05155-LP.JPG
Tiguan GP 2,0TDi 103kW 4Motion Sport&Style 6G, modrá Acapulco 2W2W, interiér béžová Tanami, 17" v zimě v létě, r.v. 2013/06

Bob 27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 25.11.2012 18:26

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od Bob 27 »

Vítej do klubu. Podle jména si přesedlal z Yetiho, nebo je to náhoda ? Ale k tvému problému. Zasílám foto z mé konfigurace. Pojistné šrouby normálně mám. Jsou docela mohutné a kolem hlavy šrouby mají ještě protáčející se kroužek, takže není možné uchopit šrouby např. do kleští. k Yetimu jsem si je dokupoval, ale byly pouze s vnitřním profilem. Tak se měj a přeji úspěch u prodejce.
Přílohy
Konfi.jpg

Uživatelský avatar
Zdenek_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 01.01.2011 22:45
Bydliště: kaplicko

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od Zdenek_1 »

Kódované šrouby (zajištění proti krádeži) jsem dostal spolu se sadou duralových disků a zimních pneumatik od prodejce jako dar při koupi Tiguana.
Tiguan 1.4 TSI BMT 90 kW (122 k) Trend&Fun r.v. 2011 - Barča

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od jozef.79 »

Pri preberani auta si si to nevsimol? Nakolko mam tie iste kolesa a mal som uz tam sruby, a v kufri samozrejme nadstavec na odsrubovanie bezp.skrutiek, podla toho zistis ci to mas alebo nie.. bez toho aby si musel krytky davat dole.

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od Wdk »

Já přítomnost bezpečnostních šroubů zjistil až při výměně pneu :) A to jsem si vzal standardní kola (comfort edition 16")

Uživatelský avatar
YetiMan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.03.2013 23:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: Co mi vadí na mém Tigouši

Příspěvek od YetiMan »

jozef.79 píše:Pri preberani auta si si to nevsimol? Nakolko mam tie iste kolesa a mal som uz tam sruby, a v kufri samozrejme nadstavec na odsrubovanie bezp.skrutiek, podla toho zistis ci to mas alebo nie.. bez toho aby si musel krytky davat dole.
Právě že přes ty plastové krytky není vůbec poznat co tam je namontováno. A navíc jsem byl ujištěn že tam jsou...
Tiguan GP 2,0TDi 103kW 4Motion Sport&Style 6G, modrá Acapulco 2W2W, interiér béžová Tanami, 17" v zimě v létě, r.v. 2013/06

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“