střešní box na tigiho

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: střešní box na tigiho

Příspěvek od lakko »

V lete som absolvoval dve dlhsie cesty s bikmi na streche. 2100 km z Kosic do Omisa (HR) a spat s boxom + jednym cestakom na streche a o dva tyzdne na to 1700km z Kosic do Bad Goisernu (A) s dvoma MTB bikmi. Ziadne piskanie sa nekonalo. Som alergicky na rozne pazvuky pocas soferovania. Aj teraz jazdim s nasadenymi priecnikmi, pretoze casto vozim biky. Keby nieco piskalo urcite by som to pocul, lebo klimu nemam pustenu stale, hlasitost radia je tak akurat a okno si otvaram stale ked nebezi klima. Zaujimave ze tebe to piska stale a vsetko (nosice aj box)
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: střešní box na tigiho

Příspěvek od pithy »

lakko píše:V lete som absolvoval dve dlhsie cesty s bikmi na streche. 2100 km z Kosic do Omisa (HR) a spat s boxom + jednym cestakom na streche a o dva tyzdne na to 1700km z Kosic do Bad Goisernu (A) s dvoma MTB bikmi. Ziadne piskanie sa nekonalo. Som alergicky na rozne pazvuky pocas soferovania. Aj teraz jazdim s nasadenymi priecnikmi, pretoze casto vozim biky. Keby nieco piskalo urcite by som to pocul, lebo klimu nemam pustenu stale, hlasitost radia je tak akurat a okno si otvaram stale ked nebezi klima. Zaujimave ze tebe to piska stale a vsetko (nosice aj box)
Naprostý souhlas. Mám box Thule X1 a oválné příčníky Thule a nic nepíská. Pouze při jízdě po německé dálnici (okolo 160 km/h) samozřejmě je větší aerodynamický hluk, ale pískání žádné.
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: střešní box na tigiho

Příspěvek od jazva »

To, že Vám nič nehučí resp. nepíska nie je teoreticky možné. Každý má iné sluchové vnemy a prahy kde začína pociťovať hluk (tak ako pri bolesti). Včera som išiel s kolegom na jeho A5, nosič THULE AERO, box THULE Atlantis - od 70 km/h mu to pískalo.

Aby nosič nepískal, musel by byť takého to tvaru: http://www.prorack.sk/hluk.php" onclick="window.open(this.href);return false;
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: střešní box na tigiho

Příspěvek od folcvágen »

O těch sluchových vjemech bych mohl vyprávět!
Kamarád má Oktáfku a houká mu turbo, klasika už 2 roky, ale tenkrát když jsem mu to říkal a ukazoval tak to pořád neslyšel a přitom motor po přidání už byl na volnoběhu a turbo ještě dohoukávalo. A když jsem to s ním projížděl tak mu říkám něco ti bouchá ještě v nápravě na pravé straně, nic neslyšel ani když jsem ho upozornil a to má najeto stovky tisíc! Teď se naskýtá otázka jestli je to chudák nebo šťastný človek :D
Mě ty Thulácký příčníky i s držáky kol pískají od 50km, nejdřív jsem si myslel, že to je tím, že mám 2 otočené dozadu, jinak bych tam 4 kola kvůli řidítkům asi nedal, ale když jsem jel i jen s 2 nasazenými po směru jízdy tak to bylo to samé.
Jak říkám, už to neřeším, beru to tak, že to je něco co tam nemá být....
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Re: střešní box na tigiho

Příspěvek od lubka »

Nemáte někdo zkušenosti s originálními příčníky na Tiguana VW, ve spojení se střešním boxem Thule?. Bylo mi řečeno, že řada Motion nejde dát na některé originální VW typy příčníků, vzhledem k výšce materiálu příčníku...Vlastníte někdo tuhle kombinaci?
Já vybral tento typ:
http://www.obchod-thule.cz/656-thule-mo ... cerna.html" onclick="window.open(this.href);return false;
díky za odpovědi!:-)))

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“