Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: střešní box na tigiho
PříspěvekNapsal: 01.09.2011 07:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2011

67

V lete som absolvoval dve dlhsie cesty s bikmi na streche. 2100 km z Kosic do Omisa (HR) a spat s boxom + jednym cestakom na streche a o dva tyzdne na to 1700km z Kosic do Bad Goisernu (A) s dvoma MTB bikmi. Ziadne piskanie sa nekonalo. Som alergicky na rozne pazvuky pocas soferovania. Aj teraz jazdim s nasadenymi priecnikmi, pretoze casto vozim biky. Keby nieco piskalo urcite by som to pocul, lebo klimu nemam pustenu stale, hlasitost radia je tak akurat a okno si otvaram stale ked nebezi klima. Zaujimave ze tebe to piska stale a vsetko (nosice aj box)

PříspěvekNapsal: 01.09.2011 08:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.04.2011

124

Brno

lakko píše:
V lete som absolvoval dve dlhsie cesty s bikmi na streche. 2100 km z Kosic do Omisa (HR) a spat s boxom + jednym cestakom na streche a o dva tyzdne na to 1700km z Kosic do Bad Goisernu (A) s dvoma MTB bikmi. Ziadne piskanie sa nekonalo. Som alergicky na rozne pazvuky pocas soferovania. Aj teraz jazdim s nasadenymi priecnikmi, pretoze casto vozim biky. Keby nieco piskalo urcite by som to pocul, lebo klimu nemam pustenu stale, hlasitost radia je tak akurat a okno si otvaram stale ked nebezi klima. Zaujimave ze tebe to piska stale a vsetko (nosice aj box)

Naprostý souhlas. Mám box Thule X1 a oválné příčníky Thule a nic nepíská. Pouze při jízdě po německé dálnici (okolo 160 km/h) samozřejmě je větší aerodynamický hluk, ale pískání žádné.

PříspěvekNapsal: 02.09.2011 08:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.05.2009

102

Prešov

To, že Vám nič nehučí resp. nepíska nie je teoreticky možné. Každý má iné sluchové vnemy a prahy kde začína pociťovať hluk (tak ako pri bolesti). Včera som išiel s kolegom na jeho A5, nosič THULE AERO, box THULE Atlantis - od 70 km/h mu to pískalo.

Aby nosič nepískal, musel by byť takého to tvaru: http://www.prorack.sk/hluk.php

PříspěvekNapsal: 02.09.2011 09:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2011

762

O těch sluchových vjemech bych mohl vyprávět!
Kamarád má Oktáfku a houká mu turbo, klasika už 2 roky, ale tenkrát když jsem mu to říkal a ukazoval tak to pořád neslyšel a přitom motor po přidání už byl na volnoběhu a turbo ještě dohoukávalo. A když jsem to s ním projížděl tak mu říkám něco ti bouchá ještě v nápravě na pravé straně, nic neslyšel ani když jsem ho upozornil a to má najeto stovky tisíc! Teď se naskýtá otázka jestli je to chudák nebo šťastný človek :D
Mě ty Thulácký příčníky i s držáky kol pískají od 50km, nejdřív jsem si myslel, že to je tím, že mám 2 otočené dozadu, jinak bych tam 4 kola kvůli řidítkům asi nedal, ale když jsem jel i jen s 2 nasazenými po směru jízdy tak to bylo to samé.
Jak říkám, už to neřeším, beru to tak, že to je něco co tam nemá být....

PříspěvekNapsal: 09.01.2014 14:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.11.2010

26

Nemáte někdo zkušenosti s originálními příčníky na Tiguana VW, ve spojení se střešním boxem Thule?. Bylo mi řečeno, že řada Motion nejde dát na některé originální VW typy příčníků, vzhledem k výšce materiálu příčníku...Vlastníte někdo tuhle kombinaci?
Já vybral tento typ:
http://www.obchod-thule.cz/656-thule-mo ... cerna.html
díky za odpovědi!:-)))

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]