1.4Tsi a LPG,co vy na to?

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od folcvágen »

Na tom erlajnu dělá určitě půllitr ty široký pryže, já je mám i na zimu :smoke:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

pepino Rline píše:Do 1,4 Tsi už je možno dát lpg okolo 32tis,ale zatím jen do tý 118kw ne do 110kw nevím moc velkej rozdíl v tom nevidím no a doufám že už mi ho tam co nejdřív daj mám na dvojce průměr 10l hrůza

To už je přijatelná cena. A od jaké společnosti to je?

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od pepino Rline »

Thorwards píše:
pepino Rline píše:Do 1,4 Tsi už je možno dát lpg okolo 32tis,ale zatím jen do tý 118kw ne do 110kw nevím moc velkej rozdíl v tom nevidím no a doufám že už mi ho tam co nejdřív daj mám na dvojce průměr 10l hrůza

To už je přijatelná cena. A od jaké společnosti to je?
Montuje to u nás na severu p.Zahrádka ve Cvikově je to kousek za Novým Borem směr Liberec a musím toho pána pochválit je šikovnej už to dělá spoustu let. :good:

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od folcvágen »

V Autohitu č 11 píšou o CNG v Passatu a měli ještě o 50% levnější provoz než LPG v Octávii.
Když už bych neměl na ten benzín tak bych šel do CNG už z výroby a se zárukou.
Čerpaček už je víc a letos by mělo smět CNG i do garáží ( jsme prý jediný v unii kde se to ještě nesmí)
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

A předělávka na CNG je asi náročnější než na LPG? Ještě jsem uvažoval o E85, je to na pořizovací náklady nejlevnější varianta, ale zatím pro TSi motory není software, tedy aspoň co jsem to zjišťoval naposledy.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od folcvágen »

Proč furt ňáký předěláffky u tak drahejch aut? Když mám na auto za takový bankoffky tak mám i na palivo, no a jestli teda ne tak si to objednám origo s tím CNG rovnou a mám to bez starostí a se zárukou a ještě budu jezdit za půlku proti LPG. Ale rozvrtávat nový nebo zánovní vůz kvůli tomu u nějakýho "Franty Vohnoutky z Ouval?" :negative:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

Asi bych si ho s tim CNG i objednal, ale v době kdy jsem auto kupoval to nebylo v nabídce. Samozřejmě, že dát to nějakému kutilovi do garáže se mi nechce, ale prověřené společnosti, proč ne. Přijde mi normální chtít ušetřit. Platit 3,- Kč za kilometr jízdy když se snažím jezdit ekonomicky je nohorázné. Při dnešních cenách benzínu, částka za palivo co do toho auta za celou dobu co ho mám a budu mít, natankuju, převýší ztrátu hodnoty, takže to určitě není marginální výdaj nad kterým bych mávnul rukou a pro mě je docela rozdíl jestli za palivo dám ve výsledku 150.000,- Kč nebo 300.000,- Kč

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od folcvágen »

To je rozdíl oproti benzínu nebo nafty k LPG co píšeš k CNG je to víc.
V sobotním autosalonu testoval ten Blbej Meruňka Passata co je v tom Autohitu, 290 km je za 250 kč v CNG. Do toho bych šel taky. Hodně lidí to prý počítá špatně, CNG se prodává prý na kg. Tak je ta cena dezinformující neboť dostaneš víc litrů než kg.
http://www.ngva.cz/cz/novinky/auta-na-c ... v-garazich" onclick="window.open(this.href);return false;
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od jets »

já CNG hodně zvažoval a šel bych do toho hned, ale nejbližší pumpa je 50km od nás a na tom to krachlo, jinak bych ho dnes měl
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od pepino Rline »

jen tak mimochodem lpg a cng je to samí akorát cng je stlačený pod tlakem,jednoduše řečeno do 1l lpg se vejde 2,5l cng,ale pořizovací cena je úplně někde jinde a jets má pravdu že těch tankovaček je hodně málo a dojíždět tankovat někam 50-100km je blbost

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od folcvágen »

Mimo Prahu to máte špatný, v Praze jich je několik. Já mám nejbližší 8 km :wink:
http://www.ngva.cz/cz/mapa/mapa-cerpaci ... c-cng-v-cr" onclick="window.open(this.href);return false;
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

LPG i CNG mám od baráku do 1 kilometru, takže v tom by probém u mě také nebyl. Ptal jste se někdo na přestavbu na CNG? Je to u TSi problém?

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Dandim »

Hoši tak já jsem nalákal tatu a strejdu na CNG a spustil takovou menší lavinu o CNG v našem okolí :-)
Tata si koupil předváděcího VW CADDY 2.0 CNG z výroby (přesedlal z Sharana) a je to paráda :-) cca 5 kg/100 km v městě :-) 1 kg = 23,4 Kč Cena víceméně se už několik roků nemění :-)
Strejda šel do IVECO DAILY 3.0 CNG spotřeba: cca 10 kg/100 km takže na tom dost vydělává! odveze 6 palet za 2,3 Kč/ km
Myslím že spočítal cca 150 - 200 tis. úsporu za PHM za rok !!! Dělá autodopravu.
Jinak jednou jsem se ptal na Ford Focus přestavbu a byl to ranec - myslím 40 tis. Kč.
Výhoda je také že jezdíte se splatností - příjde faktura a netankuje Vás špatná kvalita PHM :-D
Doporučím weby:
cng.cz - jsou tam i ceny a stanice v ČR
cngcompany.cz - zde máte i autobazar- http://www.cngcompany.cz/24-autobazar_o ... ng_vozidel" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestli máte někdo dotazy tak se ptejte :-)
Jediný problém: auta... je jich málo... buď jděte do nového nebo dovoz. Je jich tu bohužel málo.

pepino Rline: CNG a LPG není to samé! LPG je odpad z ropy CNG je čisté palivo!! Stačí?

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

Nové bych nechtěl, chtěl bych předělat to stávající pokud to jde.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Dandim »

No nejlepší asi zavolat na nějaké přestavby a zeptat se na cenu. Jinak tady je počteníčko k orig. přestavbě Passat: http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... v_oV9JAKIQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Abych se přiznal tak nevím jestli není lepší LPG pro přestavby... CNG podle mně v sérii více upravují motor.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“