Diagnostika, VAG-COM

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od tornado1 »

tak ti zkus nainstalovat nejnovější vcds 10.6.3 a garantuju ti že kabel ti přestane fungovat!!! nevím proč tady rozdáváš mylné informace ohledně klimatizace.. starý i nový climatronic jsou napojeny na comfort can, pouze s rozdílem že nová klimatizace běží po UDS protokolu... starý i nový climatronic dokážou zobrazovat na radiu nebo navigaci, s tím rozdílem že stará na starších typech radiich, nová na nových... když tvrdíš že starší klimy nejsou napojeny na can, jak by asi dostaly informace např o zařazení zpátečky, hmmm? a co tím myslíš lidé předělávají poloautomatickou klimu na automatickou? panel se předělává pouze v případě, aby zobrazoval info o klimatizaci na novějších radiich nebo navi, např rns510, rcd510 apod.. s tím ale souvisí u starších modelů i výměna sací šachty, uprava zapojení, popřípadě připojení senzoru kvality vzduchu pro automatickou vnitřní cirkulaci! samozřejmě že pro zobrazení nové klimy na nových radiich nebo navigaci je nutná výměna gateway která umí přenášet UDS protokol!!!

pokud tomu nerozumíš, nepiš mylné informace.. pouze mateš lidi na foru..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Plus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2008 21:40
Bydliště: Slovakia

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od Plus »

Moik píše:tornado1: v tom kabelu jde přehrát firmware na novější verze VCDS a s tím lcode
mas fw do atmegy pre verziu 10.6 ? staci mi ENG :))

Plus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2008 21:40
Bydliště: Slovakia

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od Plus »

el . sedacky v tiguane som v cenniku ani nevidel
jets píše:
tornado1 píše:zrcátko jde pouze s el. sedačkou,... tak mi teda porad jak si aktulizuješ labely v lcode, to by mně zajímalo... aby je potom long coding přečetl..
mně se zrcátko při zpátečce sklopí dolů a sedačku v el. nemám...
ta klima se mi zobrazuje na rádiu... a podle mně by ta změna barvy asi měla jít když mám dvě rádia v jiné barvě....

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od tornado1 »

se sklopením zrcátka se možná pletu, ale upřesním..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od jets »

Plus píše:el . sedacky v tiguane som v cenniku ani nevidel
sedadlo řidiče el. seřiditelné je součástí kůže... V ceníku jse možnost sklopení zrcátka při zpátečce společně v paketu sklopných zrcátek a C/L home tak jestli to nemá nějakou souvislost s tím sklápěním... Ale su laik takže je to možná kravina...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od tornado1 »

je možné, že sklápění může jít i bez el. sedačky a nakodovat to.. nemám ale odzkoušeno.. každopádně nastavovací jednotka pro zrcátka do MR2009 je stejná, od MR2010 je jiná pro zrcátka sklopná s pamětí..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od Moik »

tornado1: tvoje zkušenosti jsou nezpochybnitelný del

Na druhou stranu díky moc za upřesňování informací, del

Ad kabel:
s verzí 10.6.3. prostě JEN nešel - nalezen, rozpoznán, ale nepřipojen do auta! Měl jsem ji tam, než jsem zjistil o co jde. del

Taky se mi líbí, jak se tu o klonu origo kabelu a IDS VW mluví jako o originálu a o klonu toho klonu jako o šumtu :-) fakt úsměvný

To zrcátko v Tiguanu s R: všude po světě se to řeší a nikomu to nejde. Je to nakodovaný, mám tu položku v maxidotu, dodržel jsem postup pro nastavení sklopení, ale nejde to. Navíc se tam píše všude o modelu 2011, kterej je zase opět jinej... to bude Jetsovo TDI a u těch pár lidí taky psalo, že jim to jde bez paměti.. ale většinou jsou to americký tiguany
Naposledy upravil(a) Moik dne 30.12.2010 13:44, celkem upraveno 1 x.
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od jets »

původně jsem tomu chtěl nechat volný průběh, ale v zájmu toho aby se to nezvrhlo nějakým špatným směrem:

jsme na fóru kde si většinou amatéři pomáhají vylepšovat svoje plechovky v co možná nejlepším poměru cena/výkon. Chápu reakce Tornáda který je profesionál a snaží se prodat svoje služby, ale nechápu jeho styl vyjadřování. Vážím si Moika za jeho přístup, protože sei klidně všechny informace mohl nechat pro sebe a nedělit se s náma o výsledky které získává systémem pokus omyl na svém autě. Ano, tímto samozřejmě bere Tornádovi a jeho konkurentům potencionální zákazníky, ale prostě je doba kdy takové možnosti jsou a profík má možnost bojovat kvalitou a zkušenostma a ne urážkama a agresivitou.
Proto prosím, v klidu. Tornado - jestli se Ti to nelíbí, tak na to nereaguj a nechej nás se v tom plácat a my si ty informace prostě postupem doby zjistíme sami, pionýři jako jsou Moik díky jiným fórům, angličtině, vytrvalosti a spolupráci s ostatnímy na to prostě přijdou. Později, ale přijdou. Pokud nám chceš pomoct tak si té pomoci budeme vážit a já osobně když přijde na nějaké hw věci tak se vždycky radši svěřím do rukou odborníka. Pokud ale můžu změnit prkotiny jako je např. ztlumení mlhovky a použití na denní světlo tak že dám někomu sedmičku dobrého vína tady na fóru místo 500,- profíkovi tak hádej kam půjdu.
Toť můj osobní názor
Názor jako modera - pokud tady bude kdokoliv někoho urážet a vyjíždět na něj tak budu tyto příspěvky mazat. Hádat se a prosazovat svůj názor můžeme, ale bude to ve slušnosti!
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od Moik »

Hehe díky za podporu, tak nějak si to myslím taky. Jsem za příspěvky tornáda rád, akorát ten styl no
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od jets »

Moik píše:Hehe díky za podporu, tak nějak si to myslím taky. Jsem za příspěvky tornáda rád, akorát ten styl no
teď jsem to napsal na vaši komunikaci, ale myslím to obecně. Toto fórum je tady za účelem vzájemné pomoci a ne vydělávání peněz a toto by měli profíci respektovat. Pokud tady nějaký kšeft seženou, proč ne? Ale ne že když si tady někdo bude snažit pomoct si sám byť na anatérské úrovni tak bude vyvolávat takovéto reakce... Nehledě na to že i profík se může splést (viz to zrcátko) a nikdo z toho nedělá vědu...
Prostě urážky apod budu nekompromisně mazat :wink:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Tigrouš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 20.10.2010 17:04
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od Tigrouš »

Já si naopak myslím, že tu nejde o žádné osočování......
Oba dva píší, jak jim zobák narostl a jaké mají zkušenosti. Normální člověk si z toho vezme, co potřebuje. Díky Moikovi mám vůbec první info, že něco takové vůbec jde a profesionální kritika tornada1 mě zase postavila na nohy, že to není jen hračka. Každopádně hltám připomínky obou dvou a jsem za ně rád, zvláště Moikůvi pokusy a jeho dorou vůli se o něco pokusit. Já bych také chtěl, ale nemám zatím auto, kabel, ale hlavně odvahu. A proto je zase naopak profíků, jako je Tornádo potřeba. A jestli někdo cítí nějaký urážení nebo podobně, já tedy ne........
Šťastný nový krotitell.....Konečně Tigrouš spinká v klítce vedle Pola, bože, to je nádherná dvojkaObrázek

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od valchaaa »

Tak pokud si chce člověk hrát tak proč ne.Ale stojí to spoustu času a vysedávání u PC a čtení zahraninčních fór.
Tornado1 poradí ale jasně že jen v omezené míře přece nebude na počkání komukoli říkat kup si to a to a tady máš návod jak to udělat.On začínal třeba jako Moik a teď většina klubáků ví co dokáže a taky k tomu nepřišel jako slepý k houslím.Nemyslím tím ztlumení mlhovek apod.

Češi včetně mě jsou takoví brouci pytlíci práce všeho druhu každý si co nejvíc raději udělá sám a "zadarmo" :-)

tvosi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.10.2010 11:17

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od tvosi »

2 Moik: to denni sviceni mas nastaveny jak? je to pres senzor, nebo ne? resp. prepne se to samo na xenony kdyz zacne byt malo svetla?
a nemohl by si sem dat nejaky screeny jak to vypada, ten program pres ktery to upravujes atak? :wink:
VW Tiguan 1.4TSI Track&Field 110kW/150HP 4x4

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od motorpower »

jets píše:
Moik píše:Hehe díky za podporu, tak nějak si to myslím taky. Jsem za příspěvky tornáda rád, akorát ten styl no
teď jsem to napsal na vaši komunikaci, ale myslím to obecně. Toto fórum je tady za účelem vzájemné pomoci a ne vydělávání peněz a toto by měli profíci respektovat. Pokud tady nějaký kšeft seženou, proč ne? Ale ne že když si tady někdo bude snažit pomoct si sám byť na anatérské úrovni tak bude vyvolávat takovéto reakce... Nehledě na to že i profík se může splést (viz to zrcátko) a nikdo z toho nedělá vědu...
Prostě urážky apod budu nekompromisně mazat :wink:
Nečetl jsem to celé a nevím co psal Tornádo, ale každý někdy začínal a třeba bude z Moika profík. Pravda je však ta , že forum je plné různých dezinformací a mýtů co jde a co je dobré či špatné. Navíc dnes už není doba na amatérskou práci, neboť je potřeba dosti často odborné vybavení atd. Pokud si někdo i přesto vybavení pořídí a zkoumá ,tak je riziko, že i něco podělá. Zvláště platí u připojování a výměně dílů. Nejmenší závadou pak bývá vybitá baterie. Takže v tomto se zlehka zastávám Tornáda. Někde a někdy jsem již psal, se slepákem taky nepůjdeš za kamarádem, ani kdyby to stálo 100táců. U auta sice nejde o život /i když možná při selhání některé funkce ano/, avšak případná škoda také zamrzí a nebývá to většinou levné. Pochopitelně ani já, ani Tor.. nemusíme mít vždy pravdu, i my se stále učíme. Rozdíl je v množství úkonů a tím i zkušenostech. Protože občas se zde na foru právě nějakému amatérovi povede a už píše jak je to snadné, vůbec nepochopil, že měl jen z pr**le kliku s konfigurací výbavy, kterou měl ve vozidle. Mot
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: Diagnostika, VAG-COM

Příspěvek od valchaaa »

motorpower: Hezky a pravdivě napsáno.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“