VW Tiguan vs. MINI Countryman

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
blastrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.02.2011 15:45

VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od blastrik »

Chcel by som vedieť názory čo by ste si vybrali, aké z týchto 2 autíčok. Sú to vozidlá zhruba tej istej cenovej kategórie, VW je SUV a MINI je crossover. Zaujímajú ma len benzínové motory. VW bude asi praktickejší ale MINI je image. A myslím, že to MINI je už aj pre 4 osoby celkom v pohode :) Stačila by aj dvoj-kolka.

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od Moik »

Tak chceš srovnat 4,4 metru dlouhý, trochu hranatý, trochu hrubý auto, vzhledem především na outdoor, který s přehledem zvládá dálnici i město a má kufr pro běžnou rodinu, s autem především pro metrosexuály a především do města s délkou 4,1m (Polo má 4m), který zvládne i výlet do lesa na periferii nebo výlet na lyže do Krkonoš nebo (z Vídně) na Simmering..

Možná pro manželku Mini a pro sebe Tiguan? Ale konkrétně moje manželka je tak krásná ;-) že může jezdit v trabantu a každej se za NÍM ohlídne 8)
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

blastrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.02.2011 15:45

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od blastrik »

No viem že je to fórum kde vw a zvlášť Tiguan má svoje pevné miesto a všetko ostatné bude asi len horšie ale countryman by som zase nenazýval ako auto pre metrosexuálov. Samotné bmw ho prezentuje ako crossover pre mladých na každý deň. Ale súhlasím s tým že ten Tiguan pôsobí viac drsnejšie.
Ináč spotreba na tom Tiguane hoc aj na tej najslabšej verzii 90 kw bude asi väčšia ako napr. na slabšej verzii countrymanu. Kvalita spracovania materiálov bude asi na rovnakej úrovni.

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od Moik »

Nechtěl jsem napsat, že je Tiguan lepší... Myslel jsem tím, že je každý jiný.
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
Tigrouš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 20.10.2010 17:04
Bydliště: Praha

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od Tigrouš »

Moik píše:Nechtěl jsem napsat, že je Tiguan lepší... Myslel jsem tím, že je každý jiný.
Samozřejmě, že je lepší,že....... :twisted:
Šťastný nový krotitell.....Konečně Tigrouš spinká v klítce vedle Pola, bože, to je nádherná dvojkaObrázek

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od Moik »

Tak kdo někdy žil v Londýně nebo nějakém větším městě (nemyslím Prahu), tak pochopí líp existenci tohoto Mini :-) Řekl bych, že jim jde opravdu jen o to se odlišit, ostatní je na dalších místech...
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

blastrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.02.2011 15:45

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od blastrik »

No ja si myslím, že to auto odvezie v pohode 4 ľudí a hoci to nemá veľký kufor tak poskladaný kočík tam vojde. Ináč mne sa ten interiér vcelku páči, z vonku by to mohlo byť menej "krabicové". Ja potrebujem predovšetkým auto hlavne pre seba na dochádzanie do práce 40 km denne. Do budúcna si chceme so snúbenicou založiť aj rodinku. Snúbenici sa páči aj Tiguan aj Countryman, možno troška viac to MINI. Za istý čas - trošku dlhší čas by to bolo naše jediné auto, pretože terajšie nám už dosluhuje.

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od valchaaa »

Ta auta mají společného maximálně cenu za které je chceš pořídit.
Mini je stylovka.

Plus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2008 21:40
Bydliště: Slovakia

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od Plus »

tiez si myslim ze tieto auta maju spolocne tak maximalne cenovu kategoriu. MINI je image, ale ak uvazujes o aute na dlhsi cas + rodina je TIGI urcite lepsia volba, praktickejsia. Mini by som bral k Tiguanu ako druhe auto :D

blastrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.02.2011 15:45

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od blastrik »

Ďakujem pekne za Vaše odpovede.

Uživatelský avatar
ondra_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09.01.2011 09:35
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan vs. MINI Countryman

Příspěvek od ondra_t »

Abych ti řekl pravdu, nejlepší bude, když si do obou typů sedneš, nebo s oběma se projedeš testovací jízdou. Já jsem nejdřív ve VW zkoušel ROCCO a CC - nakonec se mi nejlíp sedělo v Tiguanu a dobře se mi i řídil. Netvrdim že Tiguan je nejlepší auto na světě,každý má jiné požadavky na "svoje auto" a když se zeptáš majitele auta jaká značka je nejlepší tak 99% ti odpoví ,že právě taková jako má on, ale možná vyšší model řady. Záleží jestli chceš auto jako image (a podle toho si připlatit) ,nebo něco jiného. Jak psal Moik, tak třeba v Paříži (nebo jiných velkých městech) je hodně MINI nebo Smartů roadsterů cupé. Kolik takových aut tady jezdí na rozdíl od Tiguanů že ? :D ,ale naproti tomu Tiguan má větší nabídku motorizací, rovněž si tam můžeš nakonfigurovat mnoho asistentů a doplnků ,že ti to zvedne cenu vozu o 1/3. Nevim jestli je to maličkost pro tebe nebo není, ale u předcházející verze C4 mi vadil ten tachometr ve středu osy auta. Vadilo mi (někomu to třeba nevadí) to neustálé otáčení hlavou "doprostředka", viděl jsem že MINI to má stejně, nadruhou sranu jsem v žádném testu na to neslyšel špatné slovo a všichni chválili jízdní vlastnosti. Jestli chceš auto "nafrknout" čtyřmi lidmi+plný kufr tak rozhodně už se poohlížet v MINI po verzi SD s 2l Dieslovým motorem. Ale přesně za tu cenu by jsi měl +25kw a 50Nm u Tiguana. Rozhodnutí Záleží jen na tobě. Tiguan je běžnější auto a nevzbudí tolik pozornosti i když na něj koukáš tak nevíš jak je vybavený a jde i o to aby jsi se o auto neustále nebál nechat to někde postavené. Nebo aspon u mě ,když to nechávám často na letišti :wink:

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“