Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
kamil22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.07.2011 14:13

Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od kamil22 »

Stává se někomu z vás, že i při zahřátém motoru zůstávají volnoběžné otáčky na cca 1000 - 1050? Když na neutrál přišlápnu plyn a zvýším otáčky na cca 1200, tak otáčky klesnou na normál (cca 800). Při dalším rozjezdu a zastavení na křižovatce, opět volnoběžné otáčky na cca 1000.

Dál se občas stává, že po zaparkování auta běží ventilátor na motoru třeba i 10 minut na plný výkon - pěknej kravál. Stává se to i v zimě nebo špatném počasí, třeba i po 15 km jízdě (motor se ani nestačí ohřát).




V servisu bylo řečeno, že nepravidelně zvýšené otáčky na volnoběh má každý nový motor od VW. Běžící ventilátor prý ochlazuje DPF filtr.

tvosi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.10.2010 11:17

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od tvosi »

ten ventilator mam uplne stejne i na 1.4TSI ;)
VW Tiguan 1.4TSI Track&Field 110kW/150HP 4x4

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od Viiit »

jj ventilačka u TSi jede jako o život

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od marianb »

kamil22 píše:Stává se někomu z vás, že i při zahřátém motoru zůstávají volnoběžné otáčky na cca 1000 - 1050? Když na neutrál přišlápnu plyn a zvýším otáčky na cca 1200, tak otáčky klesnou na normál (cca 800). Při dalším rozjezdu a zastavení na křižovatce, opět volnoběžné otáčky na cca 1000.

Dál se občas stává, že po zaparkování auta běží ventilátor na motoru třeba i 10 minut na plný výkon - pěknej kravál. Stává se to i v zimě nebo špatném počasí, třeba i po 15 km jízdě (motor se ani nestačí ohřát).




V servisu bylo řečeno, že nepravidelně zvýšené otáčky na volnoběh má každý nový motor od VW. Běžící ventilátor prý ochlazuje DPF filtr.
no pokial si spominam na moju jettu, tak ventilator funguje po zastaveni, aby dochladil nejaky okruh a je to bezne. Navyse tam boli 2 ventilatory. Otacky mi na jette tiez liezli na nervy. Preto som uz radsej vzal benzin, navyse som mal dsg, tak som s tym nevedel urobit uz vobec nic. Hold nepravidelne otacky ma sprevadzali pri kazdej jazde. Ak mas cas, tak po zastaveni nechaj nejaku minutku bezat motor. Mozno sa to skludni. Inac Jets by Ti mozno poradil lepsie, ma ten isty motor. Kolega ma passat tiez taky motor tak sa ho spytam, ako mu to funguje.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

kamil22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.07.2011 14:13

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od kamil22 »

ty zvýšené otáčky tam zůstávají třeba 10 minut, samy na normál nespadnou.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od jets »

mám stejný motor a taky mi to dělá, v zimě víc, v létě jen někdy... někdy pomůže jak píšeš přidat plyn a pak otáčky spadnou, někdy nepomůže ani to... prej je to normální, snažil jsem se to řešit, ale prý to tak má být.
ten ventilátor je taky normální protože jednak se řídí podle teploty motoru a když je zrovna taková že se má chladit a ty zastavíš tak voda nekoluje ale čidlo furt hlásí chladit a než se motor sám ochladí tak ventilátor jede - aspoň tak mi to vysvětlili v servisu. potom je druhá možnost že zrovna před tím se čistil DPF což znamená hodně zvýšenou teplotu a proto ten ventilátor taky jede...
poučení zní - nikdy nestrkat pracky ke chladiči když je teplý motor :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od jazva »

Tiež som mal problém s ventilátorom - hučal jak divý (išiel na maximum). Ešte bolo auto v záruke, oddelili kábel na ktorom bolo čidlo od ostatných, že vraj dochádzalo k "presluchom" medzi káblami a potom zle vyhodnocovala elektronika potrebu zapnutia ventilátora. Ale to nepomohlo, vymenili čidlo a potom OK.
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od marianb »

Som bol s kolegom. Ma passat 4motion 125kW TDI a nic take nemal a ani nema. Rocnik je to 2010 najazdil uz 45 000km. Treba asi riesit v servise a predviest.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od jets »

já tam byl a prostě mi řekli že to tak má být....
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

PegasVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2008 08:50
Bydliště: Rudíkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od PegasVW »

Zvýšené otáčky jsou cíleně občas udržovány pro vypalování bordelu (recyklaci) DPF filtru. A tím že se pak uměle zvyšuje teplota v DPF filtru tak elektronika spustí i sahary a to jen z toho důvodu aby proudící vzduch odváděl nadměrné teplo z prostoru motoru kde DPF filtr je umístěn.

Takto mi to bylo vysvětleno v servise (Intermobil Znojmo). Taky mi bylo divné proč běží ventilátory v zimě při -5°C a motor nebyl nijak přehřátý.
Tiguan 2,0TDI CR DPF 103kW Sport&Style, stříbrná metalíza.
Sharan 2,0TDI CR BlueMotion m.r. 2011 Comfortline 7mist, šedá iridium metalíza

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od jets »

no já si teď všimnul že ty zvýšené otáčky jsou teď přes léto jen když auto jede - když dojíždím třeba na křižovatku na volnoběh tak jsou zvýšené, ale v momentě kdy se auto úplně zastaví tak klesnou na normální hodnotu...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Jerry XXL
Pilot
Pilot
Příspěvky: 877
Registrován: 22.11.2009 11:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od Jerry XXL »

jets píše:no já si teď všimnul že ty zvýšené otáčky jsou teď přes léto jen když auto jede - když dojíždím třeba na křižovatku na volnoběh tak jsou zvýšené, ale v momentě kdy se auto úplně zastaví tak klesnou na normální hodnotu...
Takto to dělá i mně ... Za jízdy Otáčky nikdy neklesnou pod 1 000 . Po zastavení klesají na cca 750 ... :fool: Nechápu ?.? A ještě když někdy prošlápnu na křižovatce spojiku na prázdno tak automaticky vyletí na 1000 a zase klesnou na 750 :fool:
{Jerry} - Tiguan Sport & Style 2,0 TDi 6M 4Motion - Bílý
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/jerry.html) & (viewtopic.php?f=249&t=170652)
{Tom} - Golf 1.9 TDi 6M - Černo / Červený
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/tom.html) & (viewtopic.php?f=129&t=248614)

PegasVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2008 08:50
Bydliště: Rudíkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od PegasVW »

Jerry XXL píše:
jets píše:no já si teď všimnul že ty zvýšené otáčky jsou teď přes léto jen když auto jede - když dojíždím třeba na křižovatku na volnoběh tak jsou zvýšené, ale v momentě kdy se auto úplně zastaví tak klesnou na normální hodnotu...
Takto to dělá i mně ... Za jízdy Otáčky nikdy neklesnou pod 1 000 . Po zastavení klesají na cca 750 ... :fool: Nechápu ?.? A ještě když někdy prošlápnu na křižovatce spojiku na prázdno tak automaticky vyletí na 1000 a zase klesnou na 750 :fool:
To je normální věc. Podle mě za jízdy jsou ty otáčky vyšší aby auto mělo víc energie na obsluhování ABS, ESP, a podobných systémů kde se všelijak pohání různé čerpadla atd..
Když už stojíš není to potřeba a tak sníží točky
Tiguan 2,0TDI CR DPF 103kW Sport&Style, stříbrná metalíza.
Sharan 2,0TDI CR BlueMotion m.r. 2011 Comfortline 7mist, šedá iridium metalíza

stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Re: Zvýšené otáčky - volnoběh Tiguan 2.0 TDI 125 kw

Příspěvek od stanekl »

A to s tou spojkou ti má pomoct při rozjezdu;-)
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“