Pro majitele RNS 510

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od tornado1 »

to není problém včetně radarů
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od folcvágen »

A umíš tam naládovat celou Evropu nebo tam bude zase jen půlka?
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od tornado1 »

ty jezdíš přes celou evropu že potřebuješ francii a chorvatsko najednou?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Tigrouš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 20.10.2010 17:04
Bydliště: Praha

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od Tigrouš »

ross5884 píše:A co takhle aktuální mapy pro RNS510?
Používám V8 včetně radarů, ale ty jsou celkem nepotřebné, proto mám na kartě všechny aktuální POI body ČR získané na poi.cz.....
Min. 2 x jsem ulici našel, která ve V7,2 nebyla.......pojedu na Slovensko a tam bylo včetně pár míst na dálnici v mapovém podkladu mrtvo, tak to za pár dní uvidím, zda přibylo něco nového.......
Šťastný nový krotitell.....Konečně Tigrouš spinká v klítce vedle Pola, bože, to je nádherná dvojkaObrázek

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od folcvágen »

tornado1 píše:ty jezdíš přes celou evropu že potřebuješ francii a chorvatsko najednou?
Ty jsi jak ženská, odpovídáš otázkou :baseball:
Ale prostě to chci, když zrovna jedu tam co to nemám v navi tak si zapomenu vzít CD, myslím, že u tak drahé navigace je to velkej nedostatek :baseball:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od tornado1 »

prostě nechápu tvůj problém.. není to nic zásadního co by omezovalo funkci navigace
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od folcvágen »

Nechápeš? To že neomezuje? Mě to omezuje a to dost!!! Promiň, ale kdejakej čínskej werk za pár tisíc tam má celou Evropu a tadle hnojůfka za desítky tisíc jen půlku a za tu další by chtěli ještě dalších 7000kč? Kdyby to v tom autě už nebylo tak já, já bych si ji rozhodně za ty prachy nekoupil!!! A já jsem to koupil s východní Evropou a když jsem byl v CHorvatsku tak to pod Záhřebem ukazovalo už jen mapu bez navigování. Bych tomu kriplovi co to vymyslel narval květák místo tý navigace a za každou chybu bych ho nakopal ještě do prd...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od tornado1 »

ty seš mi nějakej chytrej..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Jerry XXL
Pilot
Pilot
Příspěvky: 877
Registrován: 22.11.2009 11:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od Jerry XXL »

Tigrouš: Jak to stahuješ přes to POI.cz ? Do jakého formátu atd. ?
Dík
{Jerry} - Tiguan Sport & Style 2,0 TDi 6M 4Motion - Bílý
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/jerry.html) & (viewtopic.php?f=249&t=170652)
{Tom} - Golf 1.9 TDi 6M - Černo / Červený
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/tom.html) & (viewtopic.php?f=129&t=248614)

Uživatelský avatar
Tigrouš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 20.10.2010 17:04
Bydliště: Praha

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od Tigrouš »

Jerry XXL píše:Tigrouš: Jak to stahuješ přes to POI.cz ? Do jakého formátu atd. ?
Dík
Je to trochu o štěstí, protože to má dle VW fungovat na RNS 510 vyrobeném po 22 týdnu tohoto roku, což já samozřejmě asi nemám, odhaduji, že mám tak 2-10 týden, ale funguje to. Mám kartu kingston 16 GB.
1.Na POI.cz jsem si vybral body zájmu, které mi vyhovují....např. kamery a radary stacionární, mobilní, na semaforech, nebezpečná místa, hospody atd, atd. a dal jsem je sloučit do formátu....(vybereš na POI.cz)
.ASC (Tom Tom, Igo, Navigon)
.CSV (Route66, Garmin, Navman)
.GPX (Garmin)

2.: Vybereš nějakou ikonu pro zobrazení ve formátech.GIF, .JPG, .BMP, .PNG velikosti max. 34x39 Pixel

3. Do prázdné karty vytvoříš složku Personal POI.......

4. Vše je popsáno na stránkách VW, raději ti je také ukáži, přes ně vytvoříš ten důležitý soubor PersonalPOI.db3, který nakopíruješ do složky na kartě
http://www.volkswagen.de/de/navigation/ ... mlung.html

5. V setingu navigace dáš načíst POI body a je to hotovo......
Poror, spousta přátelům to nefunguje, mě jo.....


Druhá možnost je POI body vypálit rovnou malou rychlostí na dvojvrstvou DVD verbadinku a to vhodnou palírnou do zkopčeného origo DVD V8. Pomocí programu POInspector se vytvoří onen soubor .db3.
Přepíše se pár souborů, upraví TOC DVD, zkontroluje funkčnost zpráv TMC a také to funguje. Je to jen pomalejší a pracnější, zničil jsem asi 1O DVD DL. Dnes se běžně stahuje V8 západ nebo východ s kamerami, ale upřimně, je to zastaralé a nerozdělené na stacionární, semaforové atd......z karty je to lepší

Tak nevím, jerry, zda jsem ti nějak pomohl.........
Šťastný nový krotitell.....Konečně Tigrouš spinká v klítce vedle Pola, bože, to je nádherná dvojkaObrázek

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od jets »

navigace za 50 litrů a je tam jen část evropy a ještě se seká?
zlatá moje stařenka Garmin s doživotní aktualizací map za 2990Kč :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od pithy »

S RNS nemám vůbec žádný problém. Neseká se a funguje perfektně. Mám delší dobu také malou navigaci (původně MIO, nyní IGO), výhoda té zabudované je v tom, že je kdykoliv k dispozici, zejména ve městě.
Mám verzi 7.2 západ v navigaci a východ na DVD. Když jedu výjmečně na východ (max. 2x do roka) vložím DVD a žádný problém (hudba se dá poslouchat z HD nebo SD).

Nějak nechápu folcvágena, proč si pořizoval VW, když jak to tady čtu, má podle něj vše špatné - motor, RNS, je předražený atd.
Podle něj je u jeho Tiguana pouze výborný ten článek mezi volantem a sedadlem.
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

Uživatelský avatar
Tigrouš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 20.10.2010 17:04
Bydliště: Praha

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od Tigrouš »

pithy píše:S RNS nemám vůbec žádný problém. Neseká se a funguje perfektně. Mám delší dobu také malou navigaci (původně MIO, nyní IGO), výhoda té zabudované je v tom, že je kdykoliv k dispozici, zejména ve městě.
Mám verzi 7.2 západ v navigaci a východ na DVD. Když jedu výjmečně na východ (max. 2x do roka) vložím DVD a žádný problém (hudba se dá poslouchat z HD nebo SD).

Nějak nechápu folcvágena, proč si pořizoval VW, když jak to tady čtu, má podle něj vše špatné - motor, RNS, je předražený atd.
Podle něj je u jeho Tiguana pouze výborný ten článek mezi volantem a sedadlem.
Tak tu 100% souhlasím, lépe bych to nenapsal............
Šťastný nový krotitell.....Konečně Tigrouš spinká v klítce vedle Pola, bože, to je nádherná dvojkaObrázek

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od folcvágen »

Nejsem z těch co si auto koupí a i když je na něm něco špatné tak okolí tvrdí jak je to úžasné auto bez chyb. Viz spotřeba nula nula prd u některých členů. Každé má svoje chyby a Tigi má podle mne motor na prd svojí poruchovostí, navigace za ty prachy taky není good, ale jinak už jen pár drobností, jiné značky jsou na tom hůř, jen jsem napsal svůj názor.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

pluto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.01.2011 21:37

Re: Pro majitele RNS 510

Příspěvek od pluto »

folcvágen píše:Nejsem z těch co si auto koupí a i když je na něm něco špatné tak okolí tvrdí jak je to úžasné auto bez chyb. Viz spotřeba nula nula prd u některých členů. Každé má svoje chyby a Tigi má podle mne motor na prd svojí poruchovostí, navigace za ty prachy taky není good, ale jinak už jen pár drobností, jiné značky jsou na tom hůř, jen jsem napsal svůj názor.
Tak trochu s tebou ohledně navigace souhlasím. V Caddy máme 3 roky starý Zenec za 30 litrů a je v tom uplně celá evropa ale seká se to taky, telefon nepoužívám (někdy jde někdy nejde) ale to nejhorší je display. Při slunci nebo kdy není zataženo není na displeji vidět prakticky nic. Bohužel jsme ji kupovali v zimě kdy to tak nevadilo a o radiu už vůbec nemluvím. Prostě vyhozený peníze. V Tiguanu máme RNS a uplná spokojenost display je krásně viditelný i když na něj svítí slunce a navíc má daleko lepší rozlišení. Pak ještě navštěva u Tornáda1 a fungují SMS a úplně vše včetně hlasovýho ovládání telefonu i navigace.. Jinak mu díky za ochotu.Vždycky ho přepadnu, když jedu kolem. Prostě spokojenost. :D Jo jediný co se mi nelíbí, že není součástí palubní desky z důvodu ukradení a ta mapa celý evropy by tam mohla být taky za ty peníze. :(
Audi SQ5 336 k, 692 Nm., čip na 388 k, 812 Nm. černá
VW Caddy Comfort 2.0 TDi 103 kW, černá

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“