NOVÝ TIGUAN

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
martinrok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.11.2011 19:58

NOVÝ TIGUAN

Příspěvek od martinrok »

Ahoj,může mě někdo poradit,rád bych koupil nového Tiguana,nechci 1.4 a nejraděj bych šel do 2l TSI,z nafty mám strach(filtr pev.částic,zamrzání nafty vzimě).Automat se mi líbí,ale často tahám přívěs tak nevím co by to dělalo.Mám se něčeho vyvarovat? :blush:

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: NOVÝ TIGUAN

Příspěvek od marianb »

martinrok píše:Ahoj,může mě někdo poradit,rád bych koupil nového Tiguana,nechci 1.4 a nejraděj bych šel do 2l TSI,z nafty mám strach(filtr pev.částic,zamrzání nafty vzimě).Automat se mi líbí,ale často tahám přívěs tak nevím co by to dělalo.Mám se něčeho vyvarovat? :blush:
Ak jazdis vela tak urcite diesel. Ak chces tichu jazdu tak benzin a ak s privesom tak tsi s max konmi. Nafta mi nikdy nezamrzla a ak budes vzdy mat dlhsiu jazdu tak filter vypalis v pohode. Problem su len caste kratke jazdy.

Ja mam 2.0 tsi 170 ps, pretoze sa mi zdal motor subjektivne lepsi nez 200 ps. Jazdim mesto a tak max 2x do mesiaca po 500 km.
Co mi na benzine vadi je mala nadrz. Stale treba tankovat. Skus upresnit tvoje ocakavania.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: NOVÝ TIGUAN

Příspěvek od folcvágen »

VW má celkově motory za starou bačkoru, záleží co od toho očekáváš ty? Mě nafta nikdy nezamrzla, ani mě nikdy nepraskla hlava ani jsem neměl problémy se vstřikovači.(mám už 3 auto s VW 2.0D motorem) Asi proto, že autu dávám céres. Dvouhmoťák mě neodejde pač to nepodtáčím. Několikrát denně startuju studenej a vypínám po 2-3km na dálnici se nedostanu regenerovat filtr jak je tejden dlouhej a všechno je v cajku. A Kdyby začal filtr zlobit jde okamžitě ven! V záruce to uhraješ, že nemáš nikde napsáno, že se nafta nemůže používat na krátké vzdálenosti a opraví ti to. Benzíňáky mají své mouchy stejně jako nafty, houkající turba jako sanitka je to podle čeho pozná slepec VW naftu.Pročti si za pár nocí VW, Seat, Audi a škoda fórum a máš jasno ne? Dneska maj lidi problémy i s Japoncema, tak v kvalitě si moc nevybereš. Jestli chceš nový slušně vybavený Tiguan tak si radši vem BMW X1 nebo X3 se slabší výbavou a jsi na stejných penězích v daleko lepší kvalitě. Při následném prodeji tu výbavu stejně nikdo nezaplatí.Servis vyjde na stejno ne-li levněji. Já koupil Tigiho jako vojetinu, ale přes milion co by to vyšlo s tou mojí výbavou nové bych za to nedal, to už bych si vozil zadek v jiném a lepším. Pa.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ TIGUAN

Příspěvek od jets »

no já si hlavně myslím že tu je toho už tolik napsaného na téma tsi a tdi že by bylo spíš lepší věnovat tomu čas a pročíst si fórum jak píše folcvágen...
čti a udělej si názor, nebo se zeptej na něco konkrétního co tu není napsané, rádi poradíme, ale psát pořád jedno a to samé dokola???
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: NOVÝ TIGUAN

Příspěvek od lakko »

folcvágen píše:.... Dvouhmoťák mě neodejde pač to nepodtáčím.
Mozes to specifikovat, co uz je podtacanie motora. Vsak pri 60 km/h (po meste) na 5 rychlostny st. su otacky cca 1300-1400 (2.0 TDi). To uz je podtocerny motor? Jazdim tak bezne, pouc ma aby som nemusel calovat za novy dvojhmotak.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ TIGUAN

Příspěvek od jets »

já se snažím nejezdit pod 1500 otáček
btw dvouhmoťáku se taky nelíbí prudké změny otáček a otřesy - např. při brždění motorem když se prudce pustí spojka
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“