nový tiguna a hlučnost posilovače

2007 - 20..

Moderátor: jets

Hop-Skok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 14.02.2011 23:22

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od Hop-Skok »

já mám už 10tis, a toho zvuku volantu jsem si hned vsimnul uz od novoty...dela to sice porad, ale uz jsem si zvykl ;) prijde mi, jak kdyby se pri tom toceni tahaly okolo tyce volantu kabely :-D
VW Sharan 2014 BMT 130kW

Uživatelský avatar
tiggy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.12.2011 22:23

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od tiggy »

martincbgolfV píše:Prosím o zkušenost majitelů. Mám nového tiguana, najeto 130 km jen z autosalonu a 2x projížďka. Co mně překvapilo - když jsem na místě otáčel volantem, tak velice hlučné okolo sloupku volantu. Těžko popsat ten zvuk (bzučení?). Čím rychleji jsem volantem točil, tím je to slyšet víc. Za jízdy se to nepozná.
Mám 1.4 TSI 90kw BMT.
Nuž neviem, mne pri prvej jazde tiež to servo prišlo také "čudné" ... (doteraz som jazdil prevažne 1,9TDI Škoda a 1,4 TDCi Ford). Možno je to tým tichom od motora, takže počuť aj zvuky, ktoré by človek pri klepotajúcich traktoroidných dieseloch nemal šancu postrehnúť.

Teraz trošku vážnejšie: Ten zvuk serva mi prišiel taký jemný, akoby bzučal alektromotor od autíčka na diaľkové ovládanie. Zvykám si naň. :)

Čo sa týka tých zvukov pri jemnom manévri volantom (napr. na diaľnici), tiež som postrehol taký zvuk, akoby dva plasty o seba treli.

Čo ma však znepokojuje viac, je to, že keď je popršané a človek otvorí kufor, tak časť vody stečie aj do kufra ! Nie síce veľa, ale na takom aute (VW i cenová kategória) by sa to už podľa mňa stávať nemalo.
Obdobne som postrehol, že ani pri bočných dverách to nie je až tak domyslené s tým odtekaním vody pri ich otvorení.

Napriek tomu u mňa zatiaľ prevažujú kladné emócie. A ten parkovací asistent je bomba !!!
VW Tiguan 1.4 TSI/90kW Trend&Fun (modelový rok 2012)

martincbgolfV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.05.2009 11:14

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od martincbgolfV »

no upřímně mne odpovědi a uklidnily, asi to bude normál. Dovolím si spekulaci, zda to nebude naddimenzovaně silným posilovačem, aby zvládl i parkovací asistent. Ať tak či tak, hlavně že auto nemusím dát na "otestování" mechanikům ze servisu...:-)
Díky.
Tiguan 1.4 TSI 90 kW BMT
Golf 1.2 TSI 77 kW

Bob 27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 25.11.2012 18:26

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od Bob 27 »

Ahoj. V listopadu 2012 jsem přelezl z Yetiho do nového Tiguana. Mám 4x2 / 2,0 TDI. Pojezd paráda, ale ten zvuk ze sloupku volantu mě docela štve. Podobně nám to hučí v práci u vysokozdvižnýho vozíku. U Yetiho to bylo v pohodě, ale ten měl hydraulický posilovač. Tiguan by měl mít asi elektromechanický. Dnes jsem ještě zjistil. že když dám plný rejd tak tam něco jako by trochu dře. Prohlédl jsem podběhy, ale žádná odřená místa jsem nenašel. Kola mám normální tak jak je předepsáno. Budu rád, když se ozvete s Vašimi zkušenostmi. Dík a hodně kilometrů bez nehod.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“