Automaticky parkovaci system Tigiho

2007 - 20..

Moderátor: jets

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jaja01 »

jak psal moik, podminky pro zajeti do garaze by musely byt opravdu idealni, spousta mista pred, bez obrubniku ... dnes jsem to zkusil, tigous mel snahu, ale prave kvuli malo mistu na manevrovani to nedal ani ke garazi :-)

jak tu pisete, ze to parkuje pekne podelne, tak to tedy zkusim, to co mi predvedl u prodejce me tedy moc nepresvedcilo, ale pravda je, ze tu rychlost kolem mezer a tak bych mel natrenovat, prave kvuli demo parkovani pro zvedave zname :-D
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Moik »

Folcvágen: ty musíš dorazit na sraz. Chci vidět, jak to tam šupneš tak rychle a přesně, jak to parkování. My jsme to zkoušeli 100x, to umí zaparkovat tak brutálně rychle, že to vlastně jde i s puštěnou spojkou jen na zpátečku bez plynu. Já ti garantuju, že i když sis v autoškole zaplatil dost ;-) 10 zaparkování mezi tebou a automatem a jedno auto pojede domů a druhý do lakovny :D

Předpokládám, žes myslel, že parkuješ líp v tom smyslu, že to odhadneš rychlej a v pohodě tam zajedeš bez čekání na asistent. Ale když se to všechno změří a nastaví, je to parkování vymakaný.
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od folcvágen »

Bezva nápad, ale tvoje auto bude jedno z těch mezi které budu parkovat :laugh: :pleasantry:
Mě to parkuje dost blízko obrubníku, jednou mě to štrejchlo disk, tak to teď jen předvádím na ukázku a kontroluju toho soudruha s NDR. Nevěřím mu, je to jak v letadle, z ničeho nic to letí kam chce aniž by to mělo k tomu podklady :fool:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Parkassist, jak vam to funguje ?

Příspěvek od petrando30 »

Mate to taky nekdo? Ted jsem to zacal pouzivat, ale jsem docela zklamany. Parkuje to sice pekne, ale asi tak 30 cm od obrubniku, coz je dost daleko. Nekde jsem se docetl, ze by to melo byt cca 15 cm. Zkousel jsem najizdet vselijak. Daleko od stojicich aut i blizko, ale vysledek je pokazde stejny. Jak je to u vas?

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Parkassist, jak vam to funguje ?

Příspěvek od folcvágen »

je to k nǐčemu. Někdy to málem vodře vo vobrubník a jindy to parkuje daleko, já bych si to nikdy neobjednal už sem to tam měl. To sou vyhozený bankofky. Naposled sem to zkoušel teda asi před rokem, ale myslí že se to samo nezměnilo. Už sem to tady psal, že to parkuje líp jak moje manželka, ale hůř jak já. Nechápu proč to mají jen vosobáky a ne kamiony a autobusy, tam by se to zužitkovalo líp...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Parkassist, jak vam to funguje ?

Příspěvek od Wdk »

Já většinou parkuju na našem dvorku mezi autama šikmo (tam by se mi to hodilo, ale nejde to), v práci (hodně místa), u obchodních center (kolmo, je to jednoduché), ale při těch pár příležitostech, kdy jsem to zkoušel podélně, to bylo ok. Ale nejčastěji to mám pro parádu, ukazuju to známým a příbuzným :D Ale - jak má auto senzory a zadní kameru, tak asistent asi není potřeba. Klidně bych ho vyměnil za adaptivní světlomety, nebo jak se to jmenuje.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jets »

mě to parkuje slušně, cca 20cm od obrubníku, ale používám to jen když jedu s děckama, strašně se jim líbí jak se sám točí volant a můžou pak dělat borce před spolužákama :-). Já si parkuju sám, ale pro lidi co s tím mají problém si myslím že je to parádní věc, chtěl bych si někdy vyzkoušet to příčné parkování. Ale to mají plechovky až po FL
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Wdk »

Jets - doraž na kontrolu trati, a půjčím ti ho na přínčé zaparkování :)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jets »

zaparkuju ti ho příčně ve svahu :-)
počítám s tím, jak budu mít cestu do Liberce tak se stavím
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Jirka P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.02.2013 17:18

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Jirka P »

měl jsem Tiguana z roku 2008. Od loňska mám nového. Vzhledem ke zkušenostem manželky s parkováním - oba s park asistentem. U nového jsem měl pochybnosti, až jsem zjistil že musím mezeru pro parkování přejet mnohem dál, než u starého Tiguana. Je pravda že nová verze parkuje o 5 - 10 cm dále od chodníku.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od jarod78 »

Ak nie aj 20cm.Raz som skusal parkovat s asistentom a zaparkovalo mi to min. tych 20 cm od obrubniku,od vtedy som to uz neskusal.Maj sa.

Uživatelský avatar
Gabrieluss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 05.09.2012 21:48
Bydliště: Praha

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Gabrieluss »

Sem tam to zapnu, spíš jako zajímavost. Na druhou stranu pokud v úzkých pražských uličkách si nejsem jistý, jestli se vlezu, zapnu asistenta a vidím. Samotné zaparkování je hodně rychle.
2.0 TDI, 103 kW, BMT, manuál, 4x4, Sport & Style, * 26. 10. 2012

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od Viiit »

Jedinej problém je (aspoň u první generace), že ikdyž ti asistent řekne že se tam nevejdeš, neznamená to, že to sám nedáš, takže fakt jen zajímavost a pohodlnost, když je člověk zrovna línej

Uživatelský avatar
intention
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 03.02.2013 01:34
Bydliště: Stověžatá

Re: Automaticky parkovaci system Tigiho

Příspěvek od intention »

Na ukázku přátelům je to dobrej fórek, ale používám to i v centru Prahy do menšího místa, kde bych si nemusel ideálně najet a za mnou nejlépe čeká nedočkavý taxikář a Tigouš to dá sám na první dobrou ...
Tiguan II 2,0 TDI 140kW 7DSG 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“