nový tiguna a hlučnost posilovače

2007 - 20..

Moderátor: jets

martincbgolfV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.05.2009 11:14

nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od martincbgolfV »

Prosím o zkušenost majitelů. Mám nového tiguana, najeto 130 km jen z autosalonu a 2x projížďka. Co mně překvapilo - když jsem na místě otáčel volantem, tak velice hlučné okolo sloupku volantu. Těžko popsat ten zvuk (bzučení?). Čím rychleji jsem volantem točil, tím je to slyšet víc. Za jízdy se to nepozná.
Mám 1.4 TSI 90kw BMT.
Tiguan 1.4 TSI 90 kW BMT
Golf 1.2 TSI 77 kW

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od Tiguanman »

Měl jsem něco podobného na Polu Klasic, kdy mě hluk z posilovače přiváděl k šílenství. U mě to dělalo ještě o trochu víc a to když jsem dojel volantem na doraz, ozývaly se zvuky jak z parního stroje, takovéto odfukování....prostě nádhera a čtyři roky trpělivosti a tolerance..... :baseball:
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Johny08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.12.2009 20:02

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od Johny08 »

Moc nových Tigů tu není, tak reaguju...... Mám najeto 1.500 km, posilovač v poho, ticho. Vidím, že máš taky TSI, je to 4x4? Nevím jestli to dělá haldex, ale když řadím tak slyším kovový zvuk, prodejce tvrdí, že spojka a že je to normální. Ukázal mi, že mám řadit tak, že pustím úplně nohu z plynu, pak dám spojku, zařadím, spojku pustím a teprve potom dám plyn. Fakt je, že když řadím tímto způsobem, hluk žádný. Ale je mi to divné, máte někdo stejnou zkušenost?
Tiguan 1,4 TSI, 118 kW, 4Motion, Track & Style

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od jaja01 »

taky novy tiguan, me posilovac take zadne zvuky nevyluzuje ...

ad razeni: mam dsg a ropaka, takze nemohu pomoci srovnanim
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

martincbgolfV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.05.2009 11:14

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od martincbgolfV »

Je to dvoukola, zkusim nejdřív kouknou, kolik je oleje v posilovači. Auto jsem koupil těsně před vánoci a od té doby s ním nejel ani neměl čas to detailně zkoumat. Spíš mi šlo o to, jestli to není nějaká známá závada. Do servisu jezdím strašně nerad i když je na něj samozřejmě plná záruka...

Ještě důležité pro identifikaci, kdyby přece někdo tušil. Děje se to, pokud točím velmi rychle volantem na místě - klasika, když člověk "manévruje" v malé garáži a točí volantem sem a tam... :-)
Tiguan 1.4 TSI 90 kW BMT
Golf 1.2 TSI 77 kW

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od jets »

zkoušel jsem na TSI točit volantem a na místě když točím z dorazu na doraz tak je slyšet takové jakoby bzučení, ale nic co by mě obtěžovalo... za jízdy vůbec nic
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od marianb »

martincbgolfV píše:Je to dvoukola, zkusim nejdřív kouknou, kolik je oleje v posilovači. Auto jsem koupil těsně před vánoci a od té doby s ním nejel ani neměl čas to detailně zkoumat. Spíš mi šlo o to, jestli to není nějaká známá závada. Do servisu jezdím strašně nerad i když je na něj samozřejmě plná záruka...

Ještě důležité pro identifikaci, kdyby přece někdo tušil. Děje se to, pokud točím velmi rychle volantem na místě - klasika, když člověk "manévruje" v malé garáži a točí volantem sem a tam... :-)
U mna navyse zvuk akoby sa suchali o seba nejake casti. Pocutelnost tychto frekvencii je dana tym, aky mas sluch. Niekto pocuje nieco tak a iny inac. Urcite budes typ, ktory pocujebzucanie plazmy.... Ja som zase typ, ktory na plazme vidiblikanie hoci ostatni nevidia...
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

martincbgolfV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.05.2009 11:14

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od martincbgolfV »

Jo určitě jsem spíš ten typ, co se snaží uslyšet v autě zvuky, kterých si ostatní ani nevšimnou.

Určitě to není nic obtěžujícího, je to slyšet, jen když u stojícího auta točím rychle volantem, ale mám 5. auto od VW a u těch předchozích s elektrohydraulikou jsem ten posilovač neslyšel. Dělá to po celou dobu točení - v dorazech by to bylo v pořádku.

Trošku jsem hledal v D na forech a s mou chabou němčinou jsem zjistil, že to není vzácný postřeh. Někdo tvrdí, že je to ok, jiný, že tam o sebe dřou plasty ve sloupku a někdo samozřejmě radí kouknout na stav náplně...
Tiguan 1.4 TSI 90 kW BMT
Golf 1.2 TSI 77 kW

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od jets »

přijeď na sraz a tam si můžeš zatočit všema volantama co tam budou :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od imo17 »

Mna by len zaujímalo ako skontrolvať stav náplne :?: Šak tam je elektrické servo, tak kde by tam bol asi olej, či? 8)

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od Viiit »

Mě se zase od volantu sem tam ozve takový divný klepání, jak kdyby tam seděl datel :D nechápu....jinak při točení na fleku slyším akorát taky bzučení, jak psal Jets :)

martincbgolfV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.05.2009 11:14

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od martincbgolfV »

jets píše:přijeď na sraz a tam si můžeš zatočit všema volantama co tam budou :-)
to je ideální řešení, bohužel bych se mezi čtyřkolkama nechytal, ne že bych proti nim něco mněl, ale rozpočet při koupi dovolil to, co mám
i když vše je relativní, oproti sníženému golfu VI se sportovním podvozkem, co máme doma, je pro mně teď i FWD tigouš tak trochu džípem :-)
imo17 píše:Mna by len zaujímalo ako skontrolvať stav náplne :?: Šak tam je elektrické servo, tak kde by tam bol asi olej, či? 8)
je to elektrohydraulický posilovač
Tiguan 1.4 TSI 90 kW BMT
Golf 1.2 TSI 77 kW

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od marianb »

Viiit píše:Mě se zase od volantu sem tam ozve takový divný klepání, jak kdyby tam seděl datel :D nechápu....jinak při točení na fleku slyším akorát taky bzučení, jak psal Jets :)
To budu tyce stabilizatora. Zda sa ze som to uz pocul aj na svojom. Pojdem na prehliadku o nejakych 100 dni...
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od jets »

martincbgolfV píše:
jets píše:přijeď na sraz a tam si můžeš zatočit všema volantama co tam budou :-)
to je ideální řešení, bohužel bych se mezi čtyřkolkama nechytal, ne že bych proti nim něco mněl, ale rozpočet při koupi dovolil to, co mám
i když vše je relativní, oproti sníženému golfu VI se sportovním podvozkem, co máme doma, je pro mně teď i FWD tigouš tak trochu džípem :-)
imo17 píše:Mna by len zaujímalo ako skontrolvať stav náplne :?: Šak tam je elektrické servo, tak kde by tam bol asi olej, či? 8)
je to elektrohydraulický posilovač
myslím že trasa bude přizpůsobena i pro 4x2
babyT má taky 4x2 a jede...
vůbec z toho neměj obavu, i kdyby nastal nějaký problém tak nikoho nenecháme ve štychu a mně konkrétně by hodně zajímalo kde je hranice 4x2, co ještě zvládne... Minule jsme to nemohli zjistit protože ten terén byl opravdu mimo možnosti dvoukolky, ale schválně se zeptej babyho jestli lituje že tam s náma byl :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

martincbgolfV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.05.2009 11:14

Re: nový tiguna a hlučnost posilovače

Příspěvek od martincbgolfV »

jo tomu rozumim, není to 4WD, ale prostě to musí mít větší průchodnost než normální čistě silniční auto
skoro bych až alibisticky řekl, že díky tomu, že nemám na 4X4 verzi si to svoje auto aspoň neodřu zespodu, protože do větších akcí nemá cenu pouštět
zkoušel jsem jen vlnitý terén, boční náklony a celkem i už lehce offroad sjezd a je to samozřejmě zábava
Tiguan 1.4 TSI 90 kW BMT
Golf 1.2 TSI 77 kW

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“