Tiguan 2.0TSI

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

tak neska v servisu rozborkou (a následnou sborkou) potvrdili, že fakt celej zámek víčka nádrže je v pr...., skladem neměli, prý do konce týdne bude a pak že vyměněj....
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

opraveno, už zamykáme.... :mrgreen:
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

tak neska sem byl poprvé vážněji připuštěn (nepočítám-li dovoz voňafky od prodejce domů) - drahou bolela hlava, taxem odřídil cestu do TA3.... už je to asi i zajeté (tacho ukazuje asi dvaapůl tisíce km).... fajně sa to řídí, všechno jde (na můj vkus až moc) lehce, nenásilně..... je to řidičsky příjemné (čti odpustí to drobné i větší nepřesnosti při řazení, meziplynech a tak), tichučké, ale.... turbolag tam je, drobné cuknutí při pomalém přechodu z delšího brždění motorem do mírného záběru taky... narozdíl od atmo R6, na který sem zvyklý, to bere víc vodcpoda, ale taky to podstaně dřív umře (nad cca 4500 otáček se už vlastně nic neděje, až do omezovače se to valstně dotočí jen z povinnosti, nekoná se už žádný nárust výkonu, halt turbo křivka)... jako fajne a pohodle přibližovadlo z a do B, ale do děje to nevtáhne.... jako daily driver bych to teda ale nechtěl .... ale jinak fajn přibližovadlo....
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

taxem byl zase odpuštěn, týden sem si s leguánem pojezdil a mám zase utrum.... najeto cca 600km (furt ve 4lidech) s průměrem devět.... spotřeba přiměřená hmotnosti/krabicovosti/jízdnímu stylu.....v tomhle ohledu spokojenost...

jak ale píšu výše, jako "daily driver" bych to opravdu nechtěl.... velmi, ale velmi mi u leguána (tak jako u všech konzernů) schází jakýkoli zážitek/pocit z jízdy.... :oops:
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od marianb »

pavproch píše:taxem byl zase odpuštěn, týden sem si s leguánem pojezdil a mám zase utrum.... najeto cca 600km (furt ve 4lidech) s průměrem devět.... spotřeba přiměřená hmotnosti/krabicovosti/jízdnímu stylu.....v tomhle ohledu spokojenost...

jak ale píšu výše, jako "daily driver" bych to opravdu nechtěl.... velmi, ale velmi mi u leguána (tak jako u všech konzernů) schází jakýkoli zážitek/pocit z jízdy.... :oops:
No napriek vsetkemu stale nieco nove napises, takze pocity tam nejake budu. navyse sa mozes tesit na svoje druhe auto. ja som sa zbavil a6alllroad a mam zazitok z tiguana. to audi bolo ako lodka na jazere...
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

nojo, vidíš to, vlastně máš pravdu....
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od marianb »

Kolegyna minuly tyzden dojazdila na oktavke 1.8 tsi, preskoceny remen, nejake veci v turbe a dalsie veci. Oprava vyzera na 4k€ najazdenych 130t km, dufam, ze nase vydrzi dlhsie... Chvalobohu to skoncilo pocas brzdenia, tak zastala a uz ju len odtiahli.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

co sem tak zaslechl, tak problémy s přeskočeným rozvodovým řemenem se hlavně týkají (starší) verze 1.4TSI, 1,2TSI a 1,8TSI se dotýkají okrajově a o 2.0TSI s přeskočeným řemenem jsem neslyšel/nečetl nic.... nicméně u vědomí toho, že ten motor má minimálně 1 zbytečné kurwítko navíc (turbo), sem jí připlatil 5let/150.000km záruky....
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od marianb »

Zlate ceske krajiny, u nas v SR zaruku nepredlzuje nik...
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

jak mi bylo vysvětelno, tak (zákonné) 2 roky záruky nese (nákladově) importér, zatímco přípatek za tři roky navíc (+14.000,- Kč) jde do kapsy prodejci a ten z něj následně financuje toto prodloužení záruky
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od marianb »

Presne tak, alebo to este moze robit nejaka poistovna co sa dohodne s predajcom. To v SR na VW nerobi nik. Allianz mi ponukol po 2 rokoch nejaku dalsiu poistku KASKO, kde by nieco podobne mohlo byt riesene aj v pripade poruchy. Takze koncom septembra pojdem zistit ze co to je a uvidim. Inac by som vzal tych 5 rokov urcite.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Obrázek
Kuwa, kuwa.... jak leguán parkuje na čerstvém vzduchu v "noře" tak se nám do nory nastěhoval kuna.... fčíl mi drahá ukazoval leguána: celá kapota, střecha, čelní sklo, motorový prostor zevnitř pošlapaný blátivýma stopama...poškození prozatím žádné, uffff.

Pojištěné proti druotom přehryznutým kundou to je, ale nechtělo by se mi se mi řešit odtah, pojiščovnu a tak... nemáte někdo tip, jak se tý sfině zbavit?

Co určitě provedu:
- parkovací místo lehce postříkám benzínem ochuceným motorovým olejem, ať jí to pěkně smrdí (vím, že to není umweltfrojndlich, ale sere pes)
- na konstrukci přístřešku zavěsím nějaké ty větrné zvonečky - ať jí to tam pěkně v noci ve větru/vánku cinká...
- nastražím železa s čertvým vejcem (vím, je to nelegální ale sere pes)

Napadá někoho ještě nějaké další anti-kundí opatření?
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od lubka »

Stopy bych nafotil a přesně určil.. Stejný problém mohou dělat i kočky... Na kuny nám celkem fungoval nějaký ( název už nevím) elektronický odpuzovač..Zapínal se na noc..
Jinak k 1,8 TSI... můj kolega a parťák oktávka 1,8tsi najeto 43 tis! a přeskočený rozvodový řetěz a motor kompletně na výměnu!!!!! Auto vyrobeno v AUDI ingolstadt.. Naštěstí na tento problém dává Škoda kulanci a opravu zaplatila celou není to ojedinělá věc...U 2TSI nepozorován..Hodně zdaru!

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od Tiguanman »

Pokud vím Tsíčka mají rozvodový řetěz což jinými slovy znamená nesmrtelný...ale....ouvej....http://www.auto.cz/kauza-tsi-vw-rozsiru ... tory-66621" onclick="window.open(this.href);return false;
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Tiguan 2.0TSI

Příspěvek od pavproch »

je to dostatečně rychlé autí..... 67 v padesátce = 2body a pětikolo.... já ne, ona... :mrgreen:
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“