Nejde natankovat

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
machojari
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.12.2009 17:52

Nejde natankovat

Příspěvek od machojari »

Dobry den.
Po lonske dovolene v Chorvatsku mam velke problemy pri tankovani.Po doplneni ci.3 lt.,tankovaci pistole vypne a napenena nafta se vraci zpet z nadrze a to se stale opakuje.Nekde jsem se docetl,ze se jedna o ucpani odvzdusnovaci trubicky malym pavouckem,ktery si zde udela hnizdo.Moc to nechapu,ale zrejme se bude nadrz muset vymontovat a vse radne procistit.Prosim o radu.Ma nekdo s timto problemem zkusenosti?
Demontaz nadrze nebude rozhodne jednoducha zalezitost.Je nutna demontaz napravy?Pokud by mel nekdo technicky popis demontaze nadrze,byl bych moc vdecny.Mam technickou knihu v Nemcine,ale o vymene nadrze ani carka.Pouze o plovaku a cerpadle.Predem moc dekuji. Macho

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od Tiguanman »

Asi nějakej balkánskej čichač-ropák.
Než začneš cokoliv demontovat, vyzkoušej to proštárnout, odvzdušňovací trubička je vidět, tak tam něco narvi nějakou tvrdší hadičku a zkus to také profouknout /doporučuju Wabco hadičku 6/ :lol:
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Bob 27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 25.11.2012 18:26

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od Bob 27 »

Ahoj. Zkoušel jsi pistoli nezasouvat tak hluboko ? Měl jsem YETIHO a při tankování jsem nemohl pistoli zasouvat jak jsem byl zvyklý. Jinak se mi taky stále odpojovala.

Nitmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.08.2013 10:40
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od Nitmar »

tak jsem skončil u stejného problému. :(
Po konzultaci se servisem mi bylo sděleno, že to odvzdušnění je uprostřed nádrže. Musí se opravdu demontovat nádrž a pročistit. Chjo. :(
Zkoušeli jste někdo nějaké profukování nebo je to zbytečné?
2.0 TDi 103 kw r.v. 2009 4MOT automat

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od jarod78 »

To prefuknutie by si skusit mohol,ak najdes odvzdusnovaciu hadicku,urcite ti ju zapchal nejaky pavuk,alebo ina haved a to myslim celkom vazne,nezartujem viem o niekom ktory mal rovnaky problem,ale jemu vymenili celu nadrz,este stastie ze auto mal este v zaruke,lebo inac €€€€€.
Naposledy upravil(a) jarod78 dne 24.10.2013 16:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od jets »

najít nějaké těsnění do hrdla nádrže, které by vydrželo tlak vzduchu aby to profouklo asi nebude jednoduché, ale určitě by bylo levnější koupit nové víčko, vyvrtat tam díru na hadici od kopmresoru a zkusit to, než hned rozmontovat půl auta. Určitě bych těch pár korun obětoval před demontáží nádrže...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od folcvágen »

To sou hrozný závady hoši...
Není náhodou servisní otvor pod kobercem pod zadníma sedákama???
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Nitmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.08.2013 10:40
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od Nitmar »

To by mě taky zajímalo. Nikde jsem o tom nenašel žádnou zmínku. Tipuji aby se to zjistilo, tak bych musel demontovat zadní sedačky. Jsou totiž podélně stavitelné. :( Na youtubku jsem našel jak na nějakém starém vw byla díra přímo pod sedačkou. U něj byl i kobereček nastřihnutý tak, aby šel ten otvor vidět aniž by se musel oddělat celý koberec, což u tiguana není. díval jsem se.
Každopádně dnes jsem zkusil přes kompresor na nafouknutí pneu profouknout nádrž. Pak i přes normální hadici a mé plíce. V nádrži se nic netlakovalo. a pod autem jsem cítil po chvíli foukání naftu. Foukal můj taťka. Tak uvidíme až zajedu na benzínku jestli to pomohlo.
2.0 TDi 103 kw r.v. 2009 4MOT automat

Nitmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.08.2013 10:40
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od Nitmar »

Dnes jsem se z nouze a se značným sebezapřením došoural na benzínku. Psychivky připraven na další spršku napěněné nafty.
Světe div se na dva šťouchy jsem dal plnou. Hurá......
Jdu to oslavit. :drinks:
2.0 TDi 103 kw r.v. 2009 4MOT automat

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od folcvágen »

Tak pak ale nikam nejezdi, aby ti to opravený auto nestáło jen v garáži nebo bazaru kdybys prochrup noty :drinks:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Johny08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.12.2009 20:02

Problém při tankování

Příspěvek od Johny08 »

Nemáte někdo zkušenost přátelé? Teď jsem 2x tankoval a stalo se mi, že pistole v momentě, kdy byla nádrž plná nevypla, ale tankovala dál, takže se mi začal valit benzín z nádrže. Poprvé jsem si myslel, že je chyba na straně čerpací stanice, ale bohužel se mi to stalo znovu. Pravda je, že u stejné stanice - stejné pistole, ale ostatní s tím prý problém nemají. Poradíte? Díky!

A ještě jedna věc - dnes při chladném motoru mi motor při rozjíždění 2x "cuknul", pak v poho...... snad to nic nebude :-)
Tiguan 1,4 TSI, 118 kW, 4Motion, Track & Style

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Problém při tankování

Příspěvek od skacel99 »

To bude chyba v pistoli. To automatický vypínání občas nefunguje tak,jak by mělo.Mě osobně to ale dělá opak,vypíná to když nechci.Tankuju pořát na stejné benzínce na stejným stojanu x vozidel a dělá to nezávisle na vozidle.Jednou to jde normálně a druhej den zas tankuju 150 L ručně :roll:

Johny08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.12.2009 20:02

Re: Problém při tankování

Příspěvek od Johny08 »

Díky za info. Volal jsem do servisu a tam mi řekli, že můj problém ještě neřešili, ale to co píšeš Ty prý už na jednom autě řešili. Neustálé výpínání.
Tiguan 1,4 TSI, 118 kW, 4Motion, Track & Style

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od skacel99 »

Nedělá to auto,ale pistole. Je tam pojistka,která nějak reaguje na tlak výparů.Takže teoreticky to může být ovlivněno i atmosférickým tlakem

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natankovat

Příspěvek od jets »

cukání je u studeného TSI bohužel normální. U nového mi to nedělalo, ale postupně horší a horší.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“