Praskání z podvozku, nebo z motoru při rozjezdu na zpátečku

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Bob 27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 25.11.2012 18:26

Praskání z podvozku, nebo z motoru při rozjezdu na zpátečku

Příspěvek od Bob 27 »

Ahoj. Mám dvoukolku 2,0 TDI - 11/2012 a když dám zpátečku, tak se mi zpravidla při záběru ozve, pouze jednou taková rána jako když bouchneš do plechu. Jde to buď z motoru, nebo z podvozku. Bohužel to nedělá pravidelně a místo nejde přesně identifikovat. Většinou se mi to stane, když couvám do garáže a přidám víc plyn. Mám totiž garáž do kopce a tak má auto větší záběr. Je to docela dost hnusný zvuk a tak s tím radši pojedu du servisu. Nemá z Vás prosím někdo podobnou zkušenost čím by to mohlo být ? Dík Bob

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání z podvozku, nebo z motoru při rozjezdu na zpátečku

Příspěvek od jets »

máš to v záruce, tak to neřeš a mazej do servisu. Něco podobného jsem měl na passatu, byl to prasknutý silent blok. Když se přidal plyn tak jak se motor pohnul tak to prasklo... Ale u tebe to může být milion jiných věcí.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Bob 27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 25.11.2012 18:26

Re: Praskání z podvozku, nebo z motoru při rozjezdu na zpátečku

Příspěvek od Bob 27 »

Dík za odpověď. Na pondělí jsem se objednal do servisu. Pak dám vědět co našli. Upřímně moc nevěřím, že něco najdou.

Bob 27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 25.11.2012 18:26

Re: Praskání z podvozku, nebo z motoru při rozjezdu na zpátečku

Příspěvek od Bob 27 »

Ahoj. Tak jsem po servisu. Opravu vyřešili "báječně" vzhledem k vůli u "tisícihranu" ve vnějších čepech poloos je zalepili LOCTITEM. Na dotaz proč se v garanci nemění špatný díly, ale pouze opravuje, mi bylo sděleno, že se jedná o standartní postup firmy VW. Až jednou budu chtít ( doufám, že to nebude třeba ) poloosy měnit tak tu půjde asi blbě rozebrat. Takže jsem napsal mail přímo na VW do Německa, kde mi slušně nic nevysvětlili a poslali tam odkud jsem přišel. Tím dostal "slavný" VW u mě za 5 a tak jsem kouknul na forum do Německa. Byl jsem zděšen kolik problémů tam s Tiguanem lidi mají.http://www.motor-talk.de/forum/vw-tiguan-b357.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Jsem přesvědčenej, že se zase jedná čechačkovskej přístup k zákazníkovi, takže příště pojedu na sevis radši do Rakouska. Mějte se. Zdraví Bob.

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání z podvozku, nebo z motoru při rozjezdu na zpátečku

Příspěvek od svanco »

Přístup VW servisů na reklamace je děsný. Myslel jsem že nové auto je výhra , ale už jsem spadnul z obláćku

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“