odporucite castrol magnatec nebo edge na kratke vzdalenosti?

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
vwtiguan09

odporucite castrol magnatec nebo edge na kratke vzdalenosti?

Příspěvek od vwtiguan09 »

Zdravicko,
Po kupe Tigu po 1.majitelovi (130 000km) sa ide do autoriz.servisu na serv. prehliadku.(mozno prispejem skusenostami ako ucastnik toptestu v servise v NZ na SK-ine vlakno) Chcem dat vymenit o.i. oleje vsetky, aj v haldexe a prevodovke. Kedze VW odporuca castrol, a ja sa v olejoch o.i. :) nevyznam, tak som sa pozrel aky mam na vyber.

Vytypoval som olej Magnatec z dovodu:
Jazdit sa bude vacsinou na kratke /mestske vzdialenosti okrem zopar vynimiek. Predpokladam vsak, ze ani prejdenie 300-500km naraz by nemalo vadit tomuto oleju... ci :?:

http://www.castroledge.cz/iframe.php?f_ide=5652
odporucane, tu na cz site neuvadi magnatec...

http://www.castrol.com/castrol/sectionb ... Id=7074339
na madarskem uvadi aj ten...
ciklus 15000 km / 12 mes.
Edge 5W-40
Magnatec 5W-40 A3/B4
Magnatec 5W-40 C3

ciklus 30000 km / 24 mes.
Edge 5W-30


Predpokladam najazd do 5-6000km/rocne, vymenu oleja po asi roku...alebo je to prehnane :?:
Ma negativne stranky tento olej Magnatec, a radsej ist do Edge :?:
Ake su vase skusenoti :?:
Dekuji Vam :!: :D

vwtiguan09

Re: odporucite castrol magnatec nebo edge na kratke vzdalenosti?

Příspěvek od vwtiguan09 »

neviem jak u vas v cechach, ale na slovensku mi dobre "vyjasnili" ze radsej mam ist do uplne inych znaciek, pretoze vraj k-astro-l je predrazeny nicim nevynimocny olej a kvoli velkej popularite, za co mozu reklamy, sa pancuje... (nevedel som ze uz aj toto)

spominaly mi nejake miller-s xf5w40, vraj "kvalita za dobru cenu" 5l=47eur; shell "kvalita" ultra 5w40 5l=26eur (nie celkom som to chapal-vzhladom na ceny) :)
tak si tu dopisujem sam... :D

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: odporucite castrol magnatec nebo edge na kratke vzdalenosti?

Příspěvek od marianb »

Ahoj, odporucam toto, ak tam bola syntetika tak liat dalej. Edge 5w30 sa da kupit cez eshop za 10 Eur.
V citroene som pouzival total a nic sa nedialo, urcite Ti vsak ukazovatel ukaze vymenu do roka. Ked sa jazdi na kratke vzdialenosti, tak to nevydrzi...
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: odporucite castrol magnatec nebo edge na kratke vzdalenosti?

Příspěvek od vwgecko »

pokuď nemáš automatickou převodovku, tak nech převodovku na pokoji! stejně tak když haldex funguje neser se do něj...servis to akorát dojebe! jinak castro lkdysi dávno když to ještě byla značka měl smysl..ale to bylo před revolucí..teď je to sračka horší než starline :D jdi do mobil1.. je za supr cenu a zatím ho mám bez problémů (kdysi ho tu jeden klubák i prodával) já třeba do svýho starýho křápu (golf mk1 1,6D) leju od mobil1 5W40 a bez problémů :) jinak doporučuju ti aspoŇ jednou za čas tigu protáhnout a pořádně prohřát ať se odpaří voda z oleje a z vejfuku.... (jinak se ti taky může stát že ti hodně zkondenzuje voda pod víkem ventilůa jednak ti to skurví olej a taky budeš milně předpokládat prdl ýtěsnění pod hlavou a že ti de voda do oleje...
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: odporucite castrol magnatec nebo edge na kratke vzdalenosti?

Příspěvek od pepino Rline »

no to si děláš srandu?,podle mě je to šílená blbost co jsi napsal

vwtiguan09

Re: odporucite castrol magnatec nebo edge na kratke vzdalenosti?

Příspěvek od vwtiguan09 »

pepi, no, to patri komu? :)

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“