vymena baterie

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
vwtiguan09

vymena baterie

Příspěvek od vwtiguan09 »

Zdravim panove,
Menili ste si uz baterie? Davali ste rovnaku kapacitu ci vacsiu?
Po hladani v onlinekatalogu Bosch pre moje auto sa uvadza S6 70A 760Ah kod 0 092 S60 080. Nemam start/stp.v aute.

Po volani do servisu hovorili, ze odporucana je, a staci 43A. Nepytal som sa ich a momentalne nemam moznost osobne zistit ani ci sa mi rozmerovo zmesti ta S6-ka 278x175x190. To az tak o 2 tyzdne.
Chcel som objednat cez internet s predstihom, kde som nasiel lacnejsie. V servise by uznali zlavovu knizku na 20%, pricom by cena vysla zhruba rovnako, len ten miestny diler momentalne s6 70a nema, takze cas...
Predpokladam, ze problem by nemal vzniknut ziadny ak by bol dany tento s vacsou kapacitou, co vy nato?
Je mozne svojpomocne si ju vymenit, alebo sa zblazni system a diagnostika bude robit problemy?- uz si nespomeniem presne kde, ale zda sa mi, ze som niekde cital, ze po samotnej vymene este nieco treba robit...(reset, ci ine, neviem)

nasiel som mozno pre niekoho zaujimavy zdroj zopar servisnych videi tu alebo tu.
Vdaka Vam!

Nitmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.08.2013 10:40
Bydliště: Ostrava

Re: vymena baterie

Příspěvek od Nitmar »

Já jsem kupoval asi před 14 dny.
Koupil jsem od Varty. Dělají 3 typy. Vzal jsem tu nejsilnější. Přímo na stránkách výrobce si naťukáš jaké máš auto a ono ti ty vyplivne doporučené baterky. Tam si opíšeš kód a dáš vyhledat třeba na heuréce nejlevnější.

By mě zajímalo čím mazali ty kontakty já to dal nasucho.

Jinak já jezdím poměrně krátké trasy, z toho důvodu jsem bral tu nejvýkonější.

Po výměně baterky jsem musel nastavit čas a DCC přepnout zpátky na comfort.
2.0 TDi 103 kw r.v. 2009 4MOT automat

vwtiguan09

Re: vymena baterie

Příspěvek od vwtiguan09 »

-tiez jazdene kratke trasy manzelkou vacsinou, ten isty dovod
-mazali to petroleum jelly = vazelinou
-este stale neviem ako kontroluje system stav dobitia baterie, ci netreba niekde v palub.pocitaci nastavit instalovanu kapacitu, ci nieco podobne...
Vdaka.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“