Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
TomtheMAD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.03.2010 21:41

Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od TomtheMAD »

Nazdar Tigoušove,
cca před týdnem jsem rozšířil vaše řady koupil jsem tohoto drobka (Sport&Style, 125kW diesel, manual,střešní okno, xeony,zimní výbava atd...). A hned začínám řešit několik věcí:

- v autě není handsfree ani příprava. Začínám pošilhávat po tom novém HF modulu 9W7, ale nechci nikde držák (rád bych nějaký univerzální párovací adaptér čistě přes BT). Navíc potřebuji, aby fungoval jak telefon bez RSAP(ženin - stačí jenom přijímat hovory) tak můj s RSAPem- tady bych rád, aby fungoval i list a propojení přes rádio (zatím RCD510, později RNS 510). Půjde to nějak?
- budu montovat navi. Už jsem se domlouval s někým z fóra na RNS510, takže tohle je v běhu
- anténa - na střeše mám AM/FM anténu, ale potřeboval bych i GSM/GPS. U dealera v Praze jsem se ptal, jestli už někdy tahali novou kabeláž a ti mi řekli, že to ještě nedělali a že to standardně řeší vnitřní anténou (poptám se ještě v Brně). Trošku komlikace může být to střešní okno, nicméně pokud by to nebylo nějak přišerně komplikovaný/drahý, rád bych externí anténu. Kromě kabeláže ještě polemizuju nad tím, jestli tam jde dát něco stylového (nějaká ploutvička), ale pak se obávám, že mě žena nepochválí za kvalitu FM, nebo něco jako tady (http://www.tdc.co.uk/antennas/antenna_gpsgsm.htm" onclick="window.open(this.href);return false;), případně dát kombinaci nějaké vnitřní a pěkné vnější antény

A protože mám v záruce, tak ještě musím hledat cestu, jak mi na to dá autorizovaný servis palec, že nebudou dělat problémy, pokud na autě něco odejde. Takže se v tom plácám.

Co byste mi poradili?

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od maxipes6 »

1. Telefone sady su dve, a to Normalna (nema profil rSAP) a sada s privlastkom PREMIUM (ide len cez profil rSAP), ale do Tiguana sa mi zda, ze sa montuje len sada PREMIUM, ked ze Tiguan ma Palubny pocitac PLUS.
3. Lahsie je podla mna, dat si pod pristrojovku antenu na GPS a na modul telefonej sady, ktory sa dava pod sedadlo spolujazdca prilepit antenu na GSM.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

TomtheMAD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.03.2010 21:41

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od TomtheMAD »

Díky za rychlou reakci.

Ty HF sady už jsou právě 3 (ta nová na trhu cca měsíc) - označení je vedle původních 9W2 a 9W3(původní prémium) ještě 9W7, po které právě pokukuju(měla by umět to co 9W2a 9W3 dohromady). Tady je link:http://skodateile.cz/index.php?pg=produ ... agen&low=9 , kód je 3C8 035 730A

Jinak s těma anténama je mi to jasný, beru to jako variantu, když by byla výměna střešní antény moc náročná.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od jets »

Tomu nějak nerozumím, proč když jsi kupoval nové auto a chceš zabudovanou navigaci, jsi si ji neobjednal? Podle toho co popisuješ tě to teď musí všechno vyjít na stejné peníze... Ale to je asi tvoje věc.
Já jsem HF koupil od Parrotu - načítá seznam, přehrává SD kartu, umí spárovat až 5 telefonů, žádné harakiri s rozmontováním půl auta - prostě umí asi všechno co je třeba a stojí kolem 4000,-. Jsem s ní maximálně spokojený. Montáž mě stála 2.000,- v autorizovaném servisu a se zárukou není problém
Navi používám přenostého Garmina nebo N97 a nemám problém... Ploutve na střeše akorát lákají zloděje rádií, teď co má VW zase stejná rádia ve všech modelech od VW po Seat to bude zase pro zloděje ráj... Kámoš takto v Superbu přišel už o 3. Potom to vzdal, nechal sundat ploutev a má klid...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od maxipes6 »

Moja rec. Ta plutva akurat laka zlodeje. Ja ta mam klasicku antenku a nikdo sa ani nekukne do auta.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

TomtheMAD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.03.2010 21:41

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od TomtheMAD »

Ahoj, to je jednoduchý - sehnal jsem auto jako předváděčku za fajnu cenu a prostě to neměla. Navíc mě to až tak moc nepálilo, jsem přesvědčený, že to ve finále dokažu sehnat za rozumnější peníze než to VW nabízí (bez urážky, ty ceny od VW mi přijdou jako poněkud přestřelený)

Vím, že se autorádia kradou a zatím tiše doufám, že se mi to vyhne. Pokud se tady spálím, asi to udělám stejně jako ty. Holt bych měl zatím v autě origo věci. Když to nepůjde, tak to holt nepůjde,...

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od jets »

TomtheMAD píše:Ahoj, to je jednoduchý - sehnal jsem auto jako předváděčku za fajnu cenu a prostě to neměla. Navíc mě to až tak moc nepálilo, jsem přesvědčený, že to ve finále dokažu sehnat za rozumnější peníze než to VW nabízí (bez urážky, ty ceny od VW mi přijdou jako poněkud přestřelený)

Vím, že se autorádia kradou a zatím tiše doufám, že se mi to vyhne. Pokud se tady spálím, asi to udělám stejně jako ty. Holt bych měl zatím v autě origo věci. Když to nepůjde, tak to holt nepůjde,...
aha, myslel jsem že jsi si to objednával... Ceny přestřelené jsou, a krutě... Proto bych si třeba navigaci nikdy nekoupil, takto ji mám už ve třetím autě a klidně si ji můžu vzít s sebou když hledám nějakou ulici pěšky atd...
S HF od Parrotu jsem taky moc spokojený, sice to není originál, ale je to bez starostí s rozebráním půl auta a taky si ji můžu předělat do druhého auta když ho vymním...
jak jsi spokojený s motorem? Jakou máš spotřebu? Mám objednaný stejný...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

TomtheMAD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.03.2010 21:41

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od TomtheMAD »

Jets:
Pohledu na Parrota rozumím, pomáhla jsem s výberem pro kolegu. Pohled na navigaci jsem už psal,.,.

Jinak k tomu motoru a spotřebě - můj první nafták takže si zvykám, že se motor chová jinak. Jakmile naskočí na rozumný otáčky, žene se jako o závod. Když je pod otáčkama, tak od něj toho není možný moc očekávat. Výkonově je to nádhera, včera jsem předjížděl do velkýho kopce ve 40 za pomalým autem, a když jsem podřadil a zmáčkl plýn, tak jsem kolem toho auta prostě prolít,...

Spotřeba počítám, že mám zatím kolem 7 litrů - pravda je, že bydlím v kopcích nad Brnem, takže dostat se nahoru trošku sebere, obzlášt, když se člověk musí často táhnout za někým relativně pomalu a nedá se předjíždět. Jel jsem ještě trasu po dálnici Praha,/Liberec/Brno, jel jsem tak cca 140/150 hodně v dešti a průměr byl 7,2 na těch 450 km. Určitě to chci dostat ještě o něco dolů

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od jets »

TomtheMAD píše:Jets:
Pohledu na Parrota rozumím, pomáhla jsem s výberem pro kolegu. Pohled na navigaci jsem už psal,.,.

Jinak k tomu motoru a spotřebě - můj první nafták takže si zvykám, že se motor chová jinak. Jakmile naskočí na rozumný otáčky, žene se jako o závod. Když je pod otáčkama, tak od něj toho není možný moc očekávat. Výkonově je to nádhera, včera jsem předjížděl do velkýho kopce ve 40 za pomalým autem, a když jsem podřadil a zmáčkl plýn, tak jsem kolem toho auta prostě prolít,...

Spotřeba počítám, že mám zatím kolem 7 litrů - pravda je, že bydlím v kopcích nad Brnem, takže dostat se nahoru trošku sebere, obzlášt, když se člověk musí často táhnout za někým relativně pomalu a nedá se předjíždět. Jel jsem ještě trasu po dálnici Praha,/Liberec/Brno, jel jsem tak cca 140/150 hodně v dešti a průměr byl 7,2 na těch 450 km. Určitě to chci dostat ještě o něco dolů
Díky za info, su zvědavý na mého drobka... Hoď sem nějaké foto
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

TomtheMAD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.03.2010 21:41

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od TomtheMAD »

Tak pár fotek speciálně pro jets :D
Přílohy
P6130002 (Medium).JPG
P6130003 (Medium).JPG
P6130004 (Medium).JPG

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od jets »

máš stejnou barvu jako má moje polovička :wink: pěkný kousek :wink:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Jerry XXL
Pilot
Pilot
Příspěvky: 877
Registrován: 22.11.2009 11:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od Jerry XXL »

TomtheMAD: krasnej Tigi - udelej mu taky http://www.moje.auto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
{Jerry} - Tiguan Sport & Style 2,0 TDi 6M 4Motion - Bílý
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/jerry.html) & (viewtopic.php?f=249&t=170652)
{Tom} - Golf 1.9 TDi 6M - Černo / Červený
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/tom.html) & (viewtopic.php?f=129&t=248614)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od tornado1 »

dodělat navi a HF není vůbec žádný problém! a vyjde to mnohokrát levněji.. z origo dílů samozřejmě..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

TomtheMAD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.03.2010 21:41

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od TomtheMAD »

daviddkriz píše:TomtheMAD: krasnej Tigi - udelej mu taky http://www.moje.auto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Trošku nestíhám ale zadám ho tam. Jak bude tak pošlu link,....

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovybaveni Tiguana of HF a navi+ anteny

Příspěvek od tornado1 »

Tak jsem tohohle krasavce ve čtvrtek vybavil o RNS510, nejnovější premium jednotku HF včetně audiostreamingu - origo instalace včetně tlačítek nouzového volání ve stropním světle - držáku jednotky a krytu podsedačkou, origo ploutev anténu pro GPS, GSM včetně svodů.. pár fotek z instalace:
IMG_4166.JPG
IMG_4165.JPG
IMG_4163.JPG
IMG_4160.JPG
IMG_4158.JPG
IMG_4155.JPG
IMG_4154.JPG
IMG_4153.JPG
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“