Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
marfuse
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.01.2014 17:30

Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

Příspěvek od marfuse »

Ahoj, nesetkali jste se někdy s tím, že brzdový pedál u Tiguana jakoby trošku ztvrdne a je nepříjemný na sešlápnutí? Stává se mi to hlavně za mokra, ale není to vždy. Nedá se to přesně určit, ale mám pocit, že brzdná dráha je v této situaci o trochu delší než obvykle. V servisu samozřejmě nevědí. Mám už druhého Tiguana (první byl 2008 2.0 TDI manuál druhý 2013 2.0 TDI automat) a dělá to také, sice o trošku míň než ten předchozí, ale dělá to... Nikdy se mi to v žádném předchozím autě nebo půjčeném nestávalo.

Problém je také zmiňován např. tady http://www.motor-talk.de/forum/formelle ... 77177.html (formální stížnost VW) nebo tady http://volkswagenownersclub.com/vw/show ... -sometimes.

Díky za jakýkoliv názor...

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

Příspěvek od marianb »

Robi to aj jetta a aj golf. Staci ak ides dlhsie po dialnici za mokra nebrzdis alebo je este aj namraza. Je to mokre a treba nato riadne pritlacit. Nikdy som to neriesil...
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

Příspěvek od jazva »

Stalo sa mi to viackrát. Väčšinou ráno pri prvom naštartovaní ak bolo v noci vlhko.
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

Lubos13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.01.2012 22:46

Re: Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

Příspěvek od Lubos13 »

Přesně takovými pocity s brzdovým pedálem jsem si prošel také, při intenzivnějším tlaku se mi zdá odpor větší než u jiných značek. Před koncem záruky v 10/2013 jsem to konzultoval s kamarádem, který má Tiguana cca o půl roku dříve a po zkušební jízdě mě "uklidnil", že je to OK

marfuse
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.01.2014 17:30

Re: Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

Příspěvek od marfuse »

jazva píše:Stalo sa mi to viackrát. Väčšinou ráno pri prvom naštartovaní ak bolo v noci vlhko.
Přesně, stává se to hodně za vlhka, už po nastartování. Zrovna včera jak celý den pršelo to bylo znát. Podle mě je to bug, auto hůře brzdí, v Německu na to sepsali petici...

Nechápu, že to nikdo ve VW už 5 let, co to má tento problém, neřešil :(

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

Příspěvek od jazva »

marfuse píše:
jazva píše:Stalo sa mi to viackrát. Väčšinou ráno pri prvom naštartovaní ak bolo v noci vlhko.
Přesně, stává se to hodně za vlhka, už po nastartování. Zrovna včera jak celý den pršelo to bylo znát. Podle mě je to bug, auto hůře brzdí, v Německu na to sepsali petici...

Nechápu, že to nikdo ve VW už 5 let, co to má tento problém, neřešil :(
Tá chyba sa nedá algoritmizovať (nájsť postup kedy sa vždy prejaví). Preto ti v servise budú tvrdiť, že im sa to neprejaví. Mne sa to nestáva často (možno 5x ročne) resp. ešte nikdy sa mi to neprejavilo počas jazdy keď som už predtým brzdil. Takže ak sa to neprejaví pri prvom brzdení tak potom nie.
Odhadom pri tejto chybe potrebuješ cca. 3x silnejšie stlačiť brzdu ako normálne.
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Tvrdší brzdový pedál v některých situacích

Příspěvek od folcvágen »

Všichni sou to stejný svině!!! Já když měl jako jeden z prvních MB Actros tak tý hnojůfce ztvrdnul brzdovej pedál s plnou bečkou benzínu 42 tun komplet když jsem chtěl dobrzdit před kruhákem, projel jem ho rovně přes malej vobrubník a trávu, bejt z betonu jak se to teď ďelá tak sem byl bradou vzhůru. V servisu mě řekli, že kompjůtr neukazuje chybu že mužu dál jezdit, tak sem na dispečinku hodil klíče na stůl a že pokusnýho králíka nikomu dělat nebudu a vrátil jsem se nazpátek na Volvo FH 12 s půlmilionem najeto a dalších 600tis sem s ním v poho najezdil.
Pochop to, že tohle nikdo řešit nebude...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“