zvuky z podmotoru nebo predniho kola

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
Eddy 82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 18.10.2011 21:23
Bydliště: Malacky

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od Eddy 82 »

folcvágen píše:Tak to nevím proč mě klepaly??? Třeba pak už byly kvalitnější...
No to je ťažko povedať, možno to bol problém skorších ročníkov a neskôr zmenili konštrukciu, alebo dodávateľa. Ono to celkovo s tou kvalitou a spoľahlivosťou je diskutabilné. Keďže pracujem priamo vo fachu viem, aké tlaky sú vyvíjané na úsporu nákladov, častokrát doslova absurdné, no ale o tom by sa tu dali viesť siahodlhé diskusie.
Golf Variant 2.0 TDI, DSG Highline

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od folcvágen »

brezina4 píše:Kdyz jsi mi to psal tak uz byli vymeneny. Proste vymenili neco co bylo v poradku. V jinem servisu jsem zatim nebyl. Uprimne aby to diagnostikovali stylem pokus-omyl na to seru to bych taky mohl zaplatit 20.000 a bude to delat porad.
Proč bys to platil? Ty tyčky si taky neplatil ne? Dali ti tam nazpátek ty starý?

Problém je, že když si jdeš přebrat auto tak chtějí podepsat že je to v pořádku, hned mu řekni a to tvrdě,
Jestli tě chce oblafnout, když ti dává tohle podepsat ještě před tí než si to zkontroluješ.
Pak už je to jen reklamace, ale když si to projedeš a řekneš dělá to pořád nic platit nebudu,
tak ti tam max vrátí ty staré, ale neplatíš ani korunu.
Musí se na ně tvrdě! Mají to sice těžký, ale to je jejich boj. Já už taky nemám tiskárnu na bankoffky :smoke:

Zkus prudce zahejbat motorem, ale neutrhni si ten nacvaknutej plast na něm.
Pak bych vlezl pod auto a rozhýbal vejfuk jestli ti nedělá on.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od folcvágen »

Eddy 82 píše:
folcvágen píše:Tak to nevím proč mě klepaly??? Třeba pak už byly kvalitnější...
No to je ťažko povedať, možno to bol problém skorších ročníkov a neskôr zmenili konštrukciu, alebo dodávateľa. Ono to celkovo s tou kvalitou a spoľahlivosťou je diskutabilné. Keďže pracujem priamo vo fachu viem, aké tlaky sú vyvíjané na úsporu nákladov, častokrát doslova absurdné, no ale o tom by sa tu dali viesť siahodlhé diskusie.
Prej sou stejný jak na Fábii...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Eddy 82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 18.10.2011 21:23
Bydliště: Malacky

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od Eddy 82 »

folcvágen píše:
Prej sou stejný jak na Fábii...
No skorej by som to tipoval na Octu/Golfa, no ale tak v koncerne to nie je nič prekvapivé, tu sa zdieľa vo veľkom naprieč modelmi aj značkami. Ono je to vlastne pochopiteľné, keďže ide o prachy :D
Golf Variant 2.0 TDI, DSG Highline

Levi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.10.2007 17:14
Bydliště: Dvůr Králové n. L.

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od Levi »

brezina4 píše:Potrebuju poradit, pri razeni z 1 na 2 a seslapnuti spojky se ozve zvuk jakoby soupnuti nebo drhnuti, to same pri prujezdu pravotocive zatacky a pridani plynu, dale pri cuknuti auta pri pridani plynu. Zadni Silentbloky na predni naprave jsou nove.
Tiguan 1.4 TSI predokolka

predem diky za radu

Dělá mi ty samé pazvuky + rány při vyšlápnutí spojky v rejdu a taky při podřazování při uvolňování spojky a současném přidání plynu - vše s citem.
Nejhorší jsou ty projevy na 2. a 3. rychlost. Když je to studený, projevuje se to s větší intenzitou.
A to mám najeto jen 6 tis. a už to nějakou chvíli dělá.
Stejný auto / motor.
Po nědeli jsem objednaný na servis, tak pak dám info.

brezina4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.11.2014 17:47

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od brezina4 »

Me to dela i pri jizde rovne, jinak uplne to same jak pises. Mas vyhodu ze to mas v zaruce, me to zaclo delat nekdy kolem 40.000km. Tak drzim palce i za sebe aby neco nasli. Zatim dik

Levi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.10.2007 17:14
Bydliště: Dvůr Králové n. L.

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od Levi »

Tak to bylo 2 dny v servisu a závěr je:
To je normální, to jsou standartní provozní zvuky, co by jste chtěl abychom s tím udělali?
To je standardní příslušenství a takhle je to udělané ( klepající výplň okolo orig rezervy a víko podlahy přes nerovnosti vozovky ).
Když něco vyměníme a VW neuzná reklamaci, tak je to na nás.
Jo no jo, tyhle benzinové převodovky mají větší vůle - říkáte jako když táhnete plechovku s hřebíky? - no to je normální.
????? !!!!!
Už při předávání a předvádění zvuků..., se s nimi musí člověk téměř hádat a připadá si jak někde na zkoušce nebo u výslechu.
Neudělají prostě nic, co nemůžou vyúčtovat.
Nepřitáhli ani zámek 5 dveří - také klepe přes nerovnosti - záležitost na 3 minuty i s hledáním nářadí.
Že prý VW uvádí, že gumy se mohou vymačkat provozem ( což chápu ), ale řeší to max do 200 km nájezdu.
Hlavně že si nechaj podepsat protokol o předání vozidla bez závad aniž by ho vůbec zákazník viděl.

Takže budu muset přehodnotit své názory a 23 let za volantem - doposud všechno špatně.
Jestli jsem si dosud myslel že "umím" používat manuální převodovku a pracovat se spojkou, tak jsem se evidentně mýlil. Dnes je všechno jinak.
Že máte nové auto se zárukou - no a co, dokud do jede ( nějak ) a neupadne motor na zem, tak je to normální a řešení reklamace nepřipadá v úvahu.

Půjčili mi na ty 2 dny náhradní VW UP! Ukázkové chování částí, co jsem reklamoval na Tig., celkem dobře se s tím jelo - neporovnávám ostatní neporovnatelné.
Když jim to povídám, odpověď zněla: to se divím, já myslel, jak to budete hanit, to víte není to Tiguan...
Dorazilo mě tohle: No co bych Vám dal, když nejste spokojen, tak alespoň tady - náplň do ostřikovače. ----- Trapný jak sáňky v létě.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od folcvágen »

Když mluvíš o VW UP, tak kamarád ho koupil manželce a ta s ním už 2 roky jezdí jen okolo komína, školka, škola, nákup a dorazil mě tím, že od nova vůbec neservisuje to auto, že mu stejně nic neuznaj a co by se na tom posr... když ona stejně najezdí jen 4-5tis ročně. Olej s filtrem si mění sám a víc nic. Asi to takhle časem bude standard :laugh: když to tady tak sleduju :laugh: Měl kliku, že se nic nepodělalo a ušetřil čas a bankoffky za kraviny a předraženej servis se zbytečnejma úkonama :fool:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

brezina4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.11.2014 17:47

Re: zvuky z podmotoru nebo predniho kola

Příspěvek od brezina4 »

Tak i tak diky za zpravu. Holt budem jezdit dokudd neupadne motor. Ja mel auto v servisu u znamyho kteremu verim ale nic nenasli, pak jsem to dal na diagnostiku na auto Jarov na servis Audi tak pitomci vymenili stabilizacni tycky, protoze meli pripis od importera, ze odchazeji. A k pravidelnym servisum jelikoz menim olej longlife jednou za dva roky nebo 30000km. Tak jsem ho menil u znamyho protoze si tam muzu prinest svuj olej a jen na oleji 5l usetrim cca 3000,-. A nikde neni psano ze se musi auto kuli zaruce servisovat pravidelne tak kde se koupilo.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“