problém s výkonem

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
salmos_cv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.05.2009 19:54

problém s výkonem

Příspěvek od salmos_cv »

Ahojte, mám nějaký problem s výkonem, prosím o radu:

2.0 TDI 103 KW, r.v. 2008, 195 000 najeto.
při stabilní jizdě najednou ztratí výkon - přidám trochu plyn a zase zabere - ve zpětným zrcátku vidim bilej kouř asi 1 vteřinu.
Ale jede jen na chvíli - 3 vteřiny, pak zase ztratí výkon.
Zase trochu přidám - zabere mohutně, z vejfuku se lehce zakouří, zase chvilku tahne a pak ztratí výkon.
Znovu přidám víc plynu a to už jsem na podlaze a jede jak z praku bez problému na plno a furt.

Na tempomat to chvilku jede, pak ztratí výkon, zase zabere, ztratí výkon a takhle pořád dokola má snahu udržovat stanovenou rychlost tempomatu.

Žádná kontrolka nesvítí, na diagnostice žádná závada.

Poprvé mi to udělalo asi před 14 dny když jsem jel z hor. Pak tam kámoš nalil Vervu od Benziny a nějaký aditivum na vyčištění motoru.
Chvíli to trápil na vysoký otáčky a přešlo to. Prý špatná nafta.
Teď jsem natankoval u OMV, vyjel skoro celou nádrž. Pak jsem jel zase na chatu do hor, a cestou zpátky to zase začalo. Jako kdyby mu vadil ten horskej vzduch nebo co.

Nalil jsem vervu a aditivum a rval jsem to po dálnici asi 15km 200 kmh bez problému ale jen co uberu plyn znovu začne cukat.

Tušíte někdo co mu je? Asi přestanu jezdit do hor.

Dík!

salmos_cv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.05.2009 19:54

Re: problém s výkonem

Příspěvek od salmos_cv »

takže už to zase jezdí normálně.
Jen těch 200 kmh už to nedá :?
Zřejmě další vedlejší efekt.

Kdyby vás něco napadlo budu vděčný za radu. Moc se mi to nelíbí. dík

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s výkonem

Příspěvek od svanco »

Chtělo by to během jízdy naměřit hodnoty tlaku turba , ovládání common-railu ventily čidla
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

MujTiguan1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.09.2016 10:40

Re: problém s výkonem

Příspěvek od MujTiguan1 »

Ahoj chlapci. Potřeboval bych radu. Před týdnem,jsem zaregistroval,ze se mi posunula hranice počátek turba,z 1800 na 2500 ot/min. Žádná chyba se neukázala na vagu. Při testu N75 zjištěno,ze nefunkční. Když jsem ho vyměnil,zjistil egr ventil N18 nefunkční,no dobře a teď mi vyskakuje kolem 2000 ot/min snímač podtlakové pumpy na turbu,ze je sporadicky vadný,ale jak se dostanu nad těch 2500,tahne to,jako blázen,jako by normálně. Váš názor me zajima

MujTiguan1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.09.2016 10:40

Re: problém s výkonem

Příspěvek od MujTiguan1 »

Jinak motor CBAB 2.0 103 kW, Chip 140kw. Najel jsem s ním už 30 000km. Nekouří to,nezere olej,jezdim lidsky

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“