Koupě tiguana- poraďte

2007 - 20..

Moderátor: jets

rmrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 10.01.2015 00:51

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od rmrc »

pfa píše:Omlouvám se, byl jsem pár dnů mimo PC. Díky všem za reakce a zkušenosti.

to rmrc: Podle toho, že do Tiga 110 kW 1,4TSi montují 6DSG, tak uvažuji, že to musí být ta starší olejová (do 350 Nm). Slabší 7DSG (DQ250) se suchými spojkami montují např. do 1,4 TSi 110 kw Sportsvan apod., tedy do lehčích aut. Tu bych podle referencí nechtěl.
Toto je však jen dedukce - může někdo potvrdit, že pro Tiga 1,4 Tsi 110 kW dávají 6DSG se spojkami v oleji?

Začínám víc váhat, jestli nevzít 2,0 TSi 132 kW - přece jenom při stejném stylu jízdy by to nemuselo žrát o moc víc než 1,4 110 kW...(a při tom malém projezdu by mi to mohlo být jedno) - nezávodím, ale výkonová rezerva pro předjíždění se hodí vždycky. Navíc nikdo nepotvrdil, že problémy s písty u 1,4 jsou už minulost. A 2,0 TSi nemá kompresor (jen turbo), což je pro spolehlivost taky + oproti 1,4 110 kW.

Díval jsem se na tvůj starší příspěvek z 05/2016 a tam vidím spotřebu 8,8 na surovém motoru - to bych bral.
Jinak díky za ref. k aktivním LED světlům - budu si muset připlatit.

Ještě dotazy: Převodovka se stále líbí? jak se to chová při prudkém předjíždění a při popojíždění krokem? - neruší? (s DSG zatím nemám zkušenost).

to ostatní: Active Info opravdu není má touha - jsem na tom podobně jako peto 28 - dlouhé hodiny u PC... raději koukám na fyzické věci.
Převodovka je taková rozporuplná. Při klidné jízdě ani nevíš, že to řadí. Rozjezdy jsou plynulé, absolutně v pohodě. Jediná věc, která mi na ni trochu vadí, že občas zbytečně dlouho tápe co tam hodí za rychlost a pak nesmyslně rychle vystřelíš vpřed. Na tom jsme se shodli i s Intention když jsme dávali sraz a to on má TDI 140kw, takže jinej motor tudíž i jiné naladění převodovky, ale dělá to stejné věci. Další trochu problém, že když to úplně prošlápneš, tak to podřádí nesmyslně moc a otáčky vylítnou zbytečně moc nahoru. S tím se ale dá naučit pracovat pomocí plynu a nebo si tam přinejhoršim kydneš pádlem o jednu rychlost nahoru.
Kdybych to měl shrnout, tak převodovka je vesměs dobrá, ale má to mušky. Na druhou stranu, to mají asi všechny automaty a já jsem byl celý život zvyklý na manuál, takže to asi zbytečně moc hrotím. Zase ta pohoda, že nemusíš řadit je v tomhle druhu auta k nezaplacení.

Uživatelský avatar
guanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 26.06.2012 20:00
Bydliště: Praha

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od guanek »

Mám 2,0 TSi 132 kW se 7DSG a na automat si nemohu stěžovat. Rozjezdy i řazení během jízdy je perfektní bez jakýchkoliv záškubů. Řadí bleskově bez prodlení ať nahoru nebo dolů. Prací s plynem lze dobře podřazovat o dva nebo tři stupně ale i po jednom stupni. Jedině po zařazení zpátečky se projeví malé prodlení než se zařadí. Do dalšího auta objednám znovu 7DSG.
Tiguan Sport&Style 4motion 2.0TSI 132kW DSG7

pfa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.08.2016 09:22

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od pfa »

Mirco píše:1,4 110kW má taky jen turbodmychadlo.. dneska se už dvojitě přeplňované motory nemontují... a problemy s písty se u řady EA211 nejsou :wink:
to je pozitivní zpráva! ještě prosím o info, jestli ta DSG 6-ti kvalt je se spojkami v oleji (to by bylo další +) je to tak?

pfa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.08.2016 09:22

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od pfa »

to rmrc & guanek: Díky za info k 2,0 TSi 7DSG. Taky zatím jezdím jen s manuálem (a TDi), a už mě to moc nebaví. Vypadá to, že to asi budu muset nacvičit (jak popisuje guanek - jak vychází spotřeba?).

Pořád ještě trochu váhám nad výběrem 1,4 / 2,0. Když si přečtu různé testy a zkušenosti s 1,4 TSi 110 kW 4x4 v podobně těžkých autech, tak to dopadá docela dobře. Musel bych ale mít jistotu, že to má 6DSG se spojkami v oleji.
Nevíte někdo co tam montují?

Uživatelský avatar
guanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 26.06.2012 20:00
Bydliště: Praha

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od guanek »

Mě vychází dlouhodobá spotřeba 9,3 l, ale jezdím hodně po městě.
Tiguan Sport&Style 4motion 2.0TSI 132kW DSG7

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od Mirco »

pfa píše:
Mirco píše:1,4 110kW má taky jen turbodmychadlo.. dneska se už dvojitě přeplňované motory nemontují... a problemy s písty se u řady EA211 nejsou :wink:
to je pozitivní zpráva! ještě prosím o info, jestli ta DSG 6-ti kvalt je se spojkami v oleji (to by bylo další +) je to tak?
k motorům CZDA + CZEA se montuje převodovka DQ250 :wink: 7st jsou DQ500

rmrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 10.01.2015 00:51

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od rmrc »

To pfa: No vidíš, tak jsem měl pravdu že tam je DQ 250, tudíž suché spojky.

S tou spotřebou jsem taky lehce přes devět, ale až si to sedne, tak to půjde ještě trochu dolů. Záleží jak jezdíš, jestli jsi klidnější řidič a nejezdíš moc město, tak se bude s 2.0TSI dostat i někam k 8.

pfa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.08.2016 09:22

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od pfa »

Pánové, díky za reakce!
Teď jsem měl konečně trochu času na lepší prohrabání netu a vidím, že má pravdu mirco ale současně taky moje tušení bylo správné!
Doposud jsem to chápal jako rmrc: 7DSG = DQ250 = do 250 Nm + suché spojky. Podle mne tuto ptákovinu kdosi hodil na net a řada dalších to začala opisovat.
Podle následujících odkazů si myslím, že je to takto:

- DQ250 = 6° do 350 Nm, spojky v oleji (Tig 1,4 TSi 110 kW)
- DQ200 = 7°, do 250 Nm, spojky suché - asi nebrat ani novější verze (?) - např. Spotrsvan (?) a určitě pro motory pod 100 kW
- DQ500 a odvozeniny = 7°, do 600 Nm, spojky v oleji (Tig 2,0 TSi).

Z toho mi vychází, že i Tig 1,4 TSi 110 kW by mohl být z pohledu řazení OK. Takže pořád se ještě rozhoduju, jestli 2,0 nebo 1,4...

https://ecude.cz/vw-(volkswagen)/%C5%98 ... -vag-3682/
http://www.auto.cz/skoda-auto-vrchlabi- ... bena-83956
http://www.opravaprevodovky.cz/komponenty-prevodovek
http://suvik.cz/clanky/jake-problemy-pusobi-dsg.html

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od Mirco »

pfa: máš pravdu

DQ250 - to je od počátku výroby DSG "stejná" převodovka :wink: už v golfu R32 (mk 4) se montovala
DQ200 - 7st za mě OK najeto s Golfem 92kW cca 3 tis a neviděl jsem žádné zápory...

a myslím, že do auta velikosti a hmotnosti by nedali inženýři z WOBu suchou DSG :lol:

machura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.07.2016 08:47

Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od machura »

Jediná suchá DSG je DQ 200 viz list of DSG variants https://en.m.wikipedia.org/wiki/Direct-shift_gearbox" onclick="window.open(this.href);return false;


Sent from my iPhone using Tapatalk

tombra@seznam.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.02.2017 08:02

Re: Koupě tiguana- poraďte

Příspěvek od tombra@seznam.cz »

Zdravim,
co rikate na toho Tiguana

http://www.auto.cz/prodej_vozu/karta_vo ... txClanek_1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uvazuju o porizeni Tiguana a peferuji benzin , relativne nizky najezd a zaruku

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“