Dieselgate

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

podle mě je to zase typický názor typického zákazníka VW, můžou nám klidně vylít na hlavu kýbl sraček a my jim pochválíme, že ten kýbl nebyl ani tak velký a že to vlastně ani nebylo tak hrozné. Pokýveme moudře hlavou a jdeme zase koupit VW.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Dieselgate

Příspěvek od skacel99 »

Pochop,že někdo prostě není tak ekologicky založený,jako třeba ty a nevadí mu to. Mě je to opravdu jedno a emise u mého auta mě nezajímají. Kupuji si auto podle toho,jaké potřebuju,případně chci a líbí se mi. Ne podle emisí,které produkuje. Stejně tak elektrospotřebiče. Čím víc Áček a plusů,tím dražší a větší sráč,kterej po záruce zahodím a musím koupit další.

Když ti to tak strašně leží v žaludku,co děláš pro to,aby situace byla lepší,kromě kibicování?

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

volím ty, kteří podle mě stanovují rozumná pravidla. Pokud vyhraje jiná většina (a to se stalo) respektuju pravidla, která oni vytvoří, i když se mi nelíbí. A že jich je...

no a u Dieselgate, Tiguan jde asi tento týden novému majiteli, takže je to na něm. Se Superbem před "opravou" zajedu na brzdu a pokud bude po opravě jiný výkon/kroutící moment než jsem zaplatil, nebo budu schopen prokázat vyšší spotřebu než je v TP tak se budu soudit, i když vím, že šance na vítězství je téměř nulová.
Já už jsem VW zaplatil jejich výrobní vady, ke kterým se přiznali (rozvody, nastavovač vaček a prasknuté písty u TSI), stálo mě to skoro 100.000,- u auta, které mělo najeto 46.000km. Teď mám auto s ceníkovou cenou přes mil korun a chci to, co jsem si zaplatil.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Dieselgate

Příspěvek od skacel99 »

Ok :good: Pokud jsi měl auto nové a byly takovýhle problémy,vcelku chápu tvůj postoj. Taky bych byl asi neskákal radostí.
Jinak u Tiguana nebyla žádná svolávačka?

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Dieselgate

Příspěvek od jarmil7 »

http://auto.sme.sk/c/20208066/volkswage ... selov.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

mně zatím nic nepřišlo, ale kámoš byl s passatem na servisu a přehráli mu sw, prej je to vyřešené. Jako kompenzaci dostal poukaz na 800,- na servisní práce. Prostě výsměch
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Dieselgate

Příspěvek od pavproch »

mně do firmy přišlo "dobrovolné" předvolání pro Caddy 2.0TDI MY2011 - sereme na to, nikam se nepude
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od Vecernicek »

jets: jedna věc je zabít, což je proti společenskému užitku, protože daná osoba odvádí zdravotní a sociální a má hlasovací právo, které se hodí dalším lidem (třeba politikům).
A druhá věc je dodržovat přespříliš přísný zákon. Kdyby ses chctěl vyčůrat a paltilo by nařízení: že musíš napřed na finančák podat oznámení že hodláš zaplatit 5kč na veřejných záchodcích, pak na vodárny, aby se připravili na platbu 4,2Kč za likvidaci tvé močoviny a pak bys teprve doběhl na veřejný záchodek, bábě zaplatil 5Kč a mohl se jít konečně vychcat, tak bys to taky dodržoval? jednou, dvakrát ale potřetí by ses vychcal za rohem do křoví.
A nebudu počítat a porovnávat na kolik je společensky užitežné odvést 0,8Kč za jedno vychcání a kolik stojí lidský život.
_______________
celá dieselgate a celá EUro byrokracie je jen o tom zvyšovat produkci, uměle zasahovat do trhu, likvidovat stará kvalitní auta podle modelu peněz založených na neustálém růstu (inflaci) hodnot. Proto se všechny výrobky ojebávájí, aby byly potřeba za chvilku nové a byl zabezpečen trvalý růst spotřeby. Jenže růst nemůže pokračovat donekonečna. Takže musí přijít nějakej crash, kterej restartuje celý spotřební trh.
Obrázek: 10% množství CO2 má nastarost doprava po silnicích (auta+náklaďáky dohromady).
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

já už se k tomuto tématu vyjadřovat nebudu, můj názor je popsaný výše a jakákoliv další diskuze stejně sklouzne do osobní roviny, což není ani vhodné, ani užitečné pro lidi, kteří hledají informace.
Zrovna tak budu mazat jakékoliv další napadání v osobní rovině ať se bude jednat o zastánce postihu, či jejich odpůrce
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od Vecernicek »

co je tady osobní rovina?

edit Jets - urážení, ponižování atd konkrétních uživatelů pro jejich názor ať je jakýkoliv.

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Dieselgate

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:mně do firmy přišlo "dobrovolné" předvolání pro Caddy 2.0TDI MY2011 - sereme na to, nikam se nepude
další důvod proč NE!
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

přehrání sw to nemůže vyřešit, kdyby to bylo tak jednoduché, tak nemuseli podvádět a plnili by tu normu hned.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“