Spínání ventilátoru chladiče.

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
martinrok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.11.2011 19:58

Spínání ventilátoru chladiče.

Příspěvek od martinrok »

Přátelé,kamarádi,potřebuji poradit.Často mě hučí ventilátor chladiče mého tigiho TDI 103kW a to po krátkých jízdách cca 5km.Motor má teplotu kolem70,zastavím,vypnu motor a rozjede se ventilátor,ne pokaždé.Dřív spínal až když jsem ho pořádně prohnal, nebo v létě,což mě přijde normální.Teď v zimě už je to podezřelé.Nemůže na to mít vliv přehrátí řízení v akci dieselgate? Nerad bych něco zanedbal.Chladící kapaliny je dostatek,dolil jsem za rok cca 3dcl.Dík za rady. :?

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Spínání ventilátoru chladiče.

Příspěvek od pavproch »

můj podobný asi čtyři roky starý dotaz ke kolegovo Caddy:
pavproch píše:VW caddy 2.0TDI 81kW, 4x4 MR2012 nalítáno asi 23kkm: občas (ne vždy!) po studeném startu (zimní noc venku), poodjetí pár km (kdy určitě motor ještě není zahřátý - ukazatel teploty se sotva začne hýbat z mínusvých hodnot) a zhasnutí motoru je ještě asi minutu slyšet naplno běžící ventilátor chlazení... Při plném zahřátí motoru delší jízdou to nedělá (s vyjímkou třicetistupňových veder v létě....)
To asi není správně, že?
a reakce:
TondaPolak píše:V Multivanu nám to dělalo taky. Ale to dělalo kvůli klimatizaci, že využívala zbytkový teplo, ale v tomhle případě to asi bude něco jinýho.
průšvih je, že už si ani zaboha nezpomenu, jaké bylo nakonec rozuzlení... esli sa tam něco při garačce QG1 (30 tiskm) v autorizáku opravovalo nebo ne.... :roll:
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Spínání ventilátoru chladiče.

Příspěvek od jaja01 »

me to semo tamo taky udela, poprve jsem s tim hned jel na pripojeni k pc a zadne chyby nebyly

holt elektronika, obcas je tak chytra, az to prezene, beru to jako stejny problem, kdy za slunecneho dne zjistim, ze mi sviti xenony, ze to neprepnulo jen na denni ledky (a spinavy sensor fakt nemam)
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínání ventilátoru chladiče.

Příspěvek od Phate »

Řešil jsem to taky, jedná se o vypalování filtru pevných částic.
Pokud jezdíš jen krátké vzdálenosti, tento jev budeš asi vídat častěji. Normálně to proběhne za jízdy a člověk o tom ani nevím.

Po přehrátí SW v akci dieselgate mi to taky dělalo (passat), přesně jak popisuješ. Kdo ví, co vše bylo součástí toho software.
Možná preventivně nechají DPF vypálit.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínání ventilátoru chladiče.

Příspěvek od jets »

mě když uhnil kabel tak se ventilátor přepnul do nouzového režimu a jel na plný výkon pořád. Ale opravdu pořád což asi nebude Tvůj případ
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Igordj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.01.2017 21:39

Re: Spínání ventilátoru chladiče.

Příspěvek od Igordj »

Zdravím taky mam ten problem.Zapnul se mi po cca 5 min.I kdyz jsem vypnul motor a vytahnul klicek porad ventilatory jeli az kdyz jsem znova nastartoval a pak vypnul motor tak se to zastavilo.Je to normalní,nebo je tam nejaky problem.Za odpoved predem dekuji.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“