Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
cilda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.02.2016 09:01
Bydliště: Praha

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od cilda1 »

Tak to teda nevím,je napsané OPF. :drinks:
Přílohy
Výstřižek.JPG

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od sirdo »

zeby si VAG vymysleli vlastne znacenieGPF ako PSA u DPF, kde ich oznacuje FAP?...

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Jodro »

Já objednával Tiguana Comfortline 2/2017, původní termín dodání květen, několikrát už posunuto, aktuálně na září (39 týden). A když tu vidím, že podobné termíny mají lidi, co objednávali ještě na podzim 2016, tak se obávám, že letos to asi nebude.
Problém tedy nebude jen v R-line. Prodejce mi tvrdí, že je to spíš motorizací (1.4 TSI ACT), protože lidé, co objednávali po mě naftu (prý) už autem jezdí. Jinak mám LED, tažné, el. 5 dveře, ergoActive sedadla... takže skoro všechno, co bylo výše uvedeno, že je v restrikci :(
Nechápu, že zrovna u německé automobilky může být takový bordel, od Němců bych čekal větší spolehlivost v termínech.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od sirdo »

tazne a 1.4TSI mi neznie ako rozumna konfiguracia. jedine, ze to tazne je tam iba koli nosicu bicyklov (alebo nieco podobne), tak potom ako by som nic nepovedal...

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

Jodro píše:Já objednával Tiguana Comfortline 2/2017, původní termín dodání květen, několikrát už posunuto, aktuálně na září (39 týden). A když tu vidím, že podobné termíny mají lidi, co objednávali ještě na podzim 2016, tak se obávám, že letos to asi nebude.
Problém tedy nebude jen v R-line. Prodejce mi tvrdí, že je to spíš motorizací (1.4 TSI ACT), protože lidé, co objednávali po mě naftu (prý) už autem jezdí. Jinak mám LED, tažné, el. 5 dveře, ergoActive sedadla... takže skoro všechno, co bylo výše uvedeno, že je v restrikci :(
Nechápu, že zrovna u německé automobilky může být takový bordel, od Němců bych čekal větší spolehlivost v termínech.
Tak snad poslední update od prodejce. Tiguan 2.0 TSI Comfortline R-line, objednáno 10/2016, nyní zaplanovan 33.tyden (polovina srpna). Modlím se, aby to bylo poslední pevné zaplanovani. Takže cekacka u mě 10 měsíců. Podle mých informaci mělo cele Porsche ČR, která autosalony v ČR provozuje nedostatečně naplánováno do výroby. Očekávali prý menší zájem a objednali méně kusů k odběru. Sám nevím, každopádně prodejce ISR auto absolutně odmítá jakoukoliv redundanci, hlavně ze oni mají sankce ve smlouvě ošetřené. Jedine řešení je prý ukončení smlouvy, paráda nabídka po 8 měsících čekání...držím palce a hodně trpělivosti!!

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Jodro »

sirdo píše:tazne a 1.4TSI mi neznie ako rozumna konfiguracia. jedine, ze to tazne je tam iba koli nosicu bicyklov (alebo nieco podobne), tak potom ako by som nic nepovedal...
Přesně tak, je to převážně na kolo. Kufr to má malý - akorát pro denní ježdění do práce a na nákupy, ale na dovolenou nestačí. Takže přijde na střechu rakev a kola tím pádem musí na kouli. No a sem tam potřebuju vozík - odvézt nějaký bordel do sběrného dvora, sekačku do servisu... prostě lehké věci, tahat plaťák s tím neplánuju ;)

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Jodro »

Gianni79 píše:Tak snad poslední update od prodejce. Tiguan 2.0 TSI Comfortline R-line, objednáno 10/2016, nyní zaplanovan 33.tyden (polovina srpna). Modlím se, aby to bylo poslední pevné zaplanovani. Takže cekacka u mě 10 měsíců. Podle mých informaci mělo cele Porsche ČR, která autosalony v ČR provozuje nedostatečně naplánováno do výroby. Očekávali prý menší zájem a objednali méně kusů k odběru. Sám nevím, každopádně prodejce ISR auto absolutně odmítá jakoukoliv redundanci, hlavně ze oni mají sankce ve smlouvě ošetřené. Jedine řešení je prý ukončení smlouvy, paráda nabídka po 8 měsících čekání...držím palce a hodně trpělivosti!!
Je to tak, já mám ve smlouvě také jedinou možnost - odstoupení od smlouvy při překročení termínu o 12 týdnů (individuální výbava). Prostě buď chceš, nebo nechceš :D Ale musím říct, že mě prodejce alespoň nabídl nákup příslušenství za nákupku při koupi vozu. Zatím jsme domluveni na příčnících, kobercích, ramínku na sako s tím adaptérem. Pár tisíc to udělá. Vím, je to v podstatě směšné, ale lepší, než drátem do oka.

Axe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.07.2017 20:03

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Axe »

Můj update od dealera - zadáno do systému 02/2017, nyní předběžný termín dodání 49 týden. Ve smlouvě mám dodání do 24 týdnů. Původně jsem, dle slov prodejce, počítal s dodáním za cca. 16 týdnů. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to může tak trvat.

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Jodro »

Hmmm, takže v podstatě pod stromeček. A to kdo ví jestli. Štve mě to neustále posouvání, nebere to konce.

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

Mě to posunuli celkem 4x..počítejte 10 měsíců jako reálný termín. Tedy pokud mi to neposunou popáté, ale už po mě chtěli plnou moc na přihlášení vozidla, tak si asi věří, ze to bude poslední termín...

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

Axe píše:Můj update od dealera - zadáno do systému 02/2017, nyní předběžný termín dodání 49 týden. Ve smlouvě mám dodání do 24 týdnů. Původně jsem, dle slov prodejce, počítal s dodáním za cca. 16 týdnů. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to může tak trvat.
To nenapadlo ani mě, ale bohužel je to realita :?

Axe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.07.2017 20:03

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Axe »

10 měsíců je fakt peklo, počítal jsem, že v létě už budu jezdit. No mohli by nabídnout jako kompenzaci zimní pneu, teda pokud to už na nich nebude z výroby.
Nevíte jestli lze, ještě před pevným zaplánováním do výroby přidávat položky výbavy (s předpokladem, že to nebude mít vliv na ještě pozdější dodání:-))

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Jodro »

Mně prodejce řekl, že nové auto dodávají vždy na letních, třeba v lednu. Prvky výbavy asi měnit lze, dokud není auto zaplánované do výroby. Alespoň třeba u barvy změna možná byla. Jakmile to ale zaplánují, tak už asi ne.

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

Výbavu měnit lze před zaplánováním, otázkou je, zda Vám to prodejce “proplatí”. Kompenzaci se bráni všemi silami :-// taky jsem si myslel a byl i prodejcem ujistovan, ze pokud složim zálohu do konce října 2016, tak se stihne zaplanovat do konce února 2017 (což byl můj první termín). Jak se říká, slibem nezarmoutis..

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od ToBo »

Axe píše:10 měsíců je fakt peklo, počítal jsem, že v létě už budu jezdit. No mohli by nabídnout jako kompenzaci zimní pneu, teda pokud to už na nich nebude z výroby.
Nevíte jestli lze, ještě před pevným zaplánováním do výroby přidávat položky výbavy (s předpokladem, že to nebude mít vliv na ještě pozdější dodání:-))

Ahoj,
ja som menil vybavu pred zaplanovanim do vyroby a nebol problem... pridaval som led svetla... podla mna pridat nie je problem.. problem by som videl pri odobrani... ;-)
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“