Dieseltage

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Dieseltage

Příspěvek od mr.majky »

Chlapci chcem sa spytať či nemate skusenosenosti so softwarom ktory nahravaju kvoli dieseltage, pravdepodobne ma negativne učinky a preto potrebujem vedieť ako je to s jeho odstranenim a a či aj po jeho odstraneni sa dostane motor do povodneho stavu a nebude s tym uz problem. Idem kupit Tiguana, pri ktorom som sa dozvedel, ze bol na zvolavacej akcii, a je to citit aj na vykone ked som ho skusal, je priduseny, dobra sprava je že nejazdil na tom dlho možno 5000 až 10000 km. Preto ak sa da ten software odstraniť bez nasledkov nevidel by som to ako problem. Čo vy na to ? Myslite že to stači isť odstraniť niekde kto roby dobry chiptuning alebo by bolo najlepšie niekde do VW servisu kde aj vedia čo tam nahrali ? Tiež sa chcem spytať na problem s olejovym čerpadlom, viem že ho dobre a kvalitne rieši sharik ale je dosť ďaleko keďže som z vychodneho slovenska, viete o niekom kto to robi aj na slovensku a samozrejme vie to spraviť dobre ?
Ďakujem

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Dieseltage

Příspěvek od mrmaryII »

Bol som s mojim Tiguanom na servis a nechal som urobit aj toto.
Ziadna zmena. Moj brat tam robi, vymenili to vo viac ako 100 autach od zaciatku roku a nikto nic nereklamoval okrem jedneho zakaznika co mal uz predtym urobeny chiptuning. Nestazoval sa na vykon, alebo chod motora, ale na kontrolku motora na pristrojovke, ktora sa rozsvietila po par kilometroch od vymeny SW.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Libada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.05.2017 13:25

Re: Dieseltage

Příspěvek od Libada »

Ahoj,
dnes jsem byl s Tiguanem ve VW a taky mě zaskočili s "dieseltage". Bohužel jsem s pána pořádně nedostal, jestli je lepší si nechat přehrát, nebo ne. Ale řekl mi, že spousta lidí to odmítá, dokonce i policajti v Německu ( prý by pak nechytili ani 120ku) a co to udělá s výkonem a spotřebou se nemůže bavit. Tak jsem to odmít. Máte s tím ještě někdo zkušenosti?

panHrabe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.10.2012 16:33

Re: Dieseltage

Příspěvek od panHrabe »

V jednom cisle Diesel specialu Sveta Motoru jsou aspekty prehrani sw rozebrany.
Pokud jde o 2.0 TDI tak nedoporucuji jet na prehrani sw. (uz jsem to cetl pred nejakou dobou, proto si uz nepamatuju vsechny technicke detaily, tak tady radeji nic konkretniho neuvedu).
Taky me prisla svolavacka, odmitl jsem.

U 1.6 TDI je to na zvazeni kazdeho majitele - tam se krome sw snad meni i neco v sani, ale tim si nejsem uplne jistej - s 1,6 TDI nikoho neznam.

Jednoduse receno 2.0 TDI odmitnout, 1.6 TDI klidne nechat prehrat.

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Dieseltage

Příspěvek od Hudy »

Mě taky psali ale nejel jse,švára má stejné autí a stejný motor a ten jel,teďka se mu zdá vyšší spotřeba a hlučnější motor. Kolega má Tourana (2013) 1.6Tdi a ten to nechal předělat,ale má nalítáno 240t.km tak ten už asi nic nepozná,uvidíme jak to bude dál. Já jsem tam nejel z jednoho důvodu,auto je plné elektroniky a nechci řešit zase nějaké volovinky jen qvůli tomu že mě tam přehrávali nějaký softvéér.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieseltage

Příspěvek od Phate »

U mě proběhlo přehrátí vpohodě. Nepozoroval jsem žádnou změnu. 2.0TDi.
Po přehrátí jen častěji vypaloval DPF, což se projevovalo častějším dochlazováním po zastavení.
U nového Tiguana už je to však uplně normální, takže v tomto ohledu nic zásadního.

Servis mě upozornil, že stejně, i když odmítnu, tak to při garančce přehrají s nějakou aktualizací firmware.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

thmf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.06.2016 09:39
Bydliště: Poprad

Re: Dieseltage

Příspěvek od thmf »

V januári prehrávaný soft.
Po 4 mesiacoch ľahké trhanie motora pri 2000 otáčkach.
Jazdím dlhé trasy (4 mesiace 12000), žiadne dusenie v meste bez zohriatia na prevádzkovú teplotu.
Zanesený EGR ventil a sanie ako prasa plus bohvie aké ďalšie komplikácie čakajú majiteľov po dlhšej dobe.
Soft prehratý naspäť.
EGR budem čistiť až o mesiac, ale hlavne už netrhá a motor má oveľa tichší chod.
Tiguan 2013, 2.0 TDI, 130kw, 7DSG, 4Motion, Sport and Style

Frank51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 19.05.2008 17:30

Re: Dieseltage

Příspěvek od Frank51 »

Kdyby to bylo tak jednoduché a nemělo by přehrání SW vliv na výkon motoru, tak by to přece v pohodě udělali rovnou ve fabrice. Také jsem dostal onen dopis, ale můžou mi s tím políbit šos. Naštěstí to není povinné.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieseltage

Příspěvek od sirdo »

zatial, v DE je...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dieseltage

Příspěvek od motorpower »

Pokud jste s DG někdo nespokojen, není problém přehrát zpět. mot
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

timilim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.07.2018 08:04

Re: Dieseltage

Příspěvek od timilim »

Nechával som z poistky opravovať poškrábaný lak (vandalizmus). Mám Tiguan so silnejším motorom, jazdím s tým praktický každý deň a zmenu som pozoroval hneď po "oprave laku" :). I cez predošlé písomné odmietnutie (v origo servise) nahrali ten "vylepšný" software. S autom som nebol v servise ja = nedostala sa kumne ta storka, ako na jednej strane servisák tlačil kolegovi niejaký darčekový šek (za akési vyjadrenie súhlasu) a na druhej strane kolega čo nechápal o čo ide.

O niektorých profesiach si dlho nerobím ilúzie, posledné 3 veľké veci čo sme riešili so servisom alebo poisťovňou skončili vždy na súde. Došiel som do servisu a požiadal ústne, neskor i písomne o vrátenie auta do povodného stavu. Údajne to už nieje možné, takže pokus o neinvazívnu a lacnejšiu dohodu bola znovu stráta času.

Auto ma citelne nižší výkon (moj subjektívny pocit -30 koní), má úplne preštelované pružné zrýchlenie a po cca 6 mesiacoch úplne kiksla regenerácia DPF. Proste sa rozsvietila kontrolka motora, kontrolka žhavenia a čau.

Vďaka kolegovi čo má pasiu v mnohoročných (pojazdných) vrakoch BMW, som získal "knowhow", ako bez servisu vyriešiť tuto patáliu. Know how definícia stručne = akože jeden šoféruje a drží správne otáčky, spolujazdec kontroluje teplotu, dáva inštrukcie akože chladne (uber otáčky, alebo ohrieva sa drž otáčky) a do toho maže dokola chyby v riadiacej jednotke :D :D

Toto som absolvoval 2x. Od poslednej vynútenej regenerácie mám najazdených cca 5000km, regenerácia už nekolabuje, funguje zázračne i žhavenie i senzor :) Na druhú stranu používam moj pekný telefón už skoro len ako zobrazovátko VAG DPF appky :) DPF sa ponovom zaplní na 80% prakticky po 60 až 100 km.. potom ale "drží" do cca 650km kedy sa spustí regenerácia..

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Dieseltage

Příspěvek od lanasxxx »

Tak vcera jsem tez podstoupil prehrani softu dieselgate 103 cbab
Najel jsem na to zatim 100km a nepocituju zadny rozdil. Tak snad to vydrzi

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Dieseltage

Příspěvek od lanasxxx »

Tak od prehrani noveho softu u vw a ujeti cca 600km momentalne se nachazejici v Polsku mi auto pada cca kazdych 150km do nouzaku a vag mi pise chybu 001027 ventyl zpetneho vedeni vyfukovych plynu N18-chybna funkce.
Takze parada.

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Dieseltage

Příspěvek od lanasxxx »

Koukam na dily egr a ten muj motor CBAB ma jiny typ EGR nez jsem si myslel a i levnejsi.
https://www.autokelly.cz/Product/FB-439 ... 9;34221516" onclick="window.open(this.href);return false;
A softwarove ho vypnout je asi blbost kvuli dpf,ze?

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Dieseltage

Příspěvek od jarmil7 »

https://auto.bazos.sk/inzerat/88597910/ ... -20TDI.php" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.cc-autodily.cz/ventil-zpetneho-vedeni-1" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“