CarStick kompatibilita

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

CarStick kompatibilita

Příspěvek od Phate »

Dnes mi v servisu vyrazili dech.
Chtěl jsem aby mi na Tiguana doobjednali Carstick. Když jsem auto konfiguroval, bylo mi řečeno, že není problém dokoupit.
Dnes mi nejprve řekli, že to není problém. Vzápětí volali, že je nějaká nová verze pro LTE, ale ještě není uvolněna pro ČR, tak říkám OK, počkám si.
Vzápětí opět volali, že prej můj infotainment s tím nebude fungovat, protože ten Carstick je jen pro Discover Media a ne pro Discover PRO, kterou mám já.

Na dotaz, jak mám tedy do té navigace dostat internet, bylo v telefonu ticho :fool:

V přihrádce spolujezdce mám jen 2 sloty na SD kartu, žádný SIM slot.
V přihrádce popelníku mám bezdrátovou nabíječku mobilu a 1ks USB.

Osobně si myslím, že borci tomu moc nerozumí, protože ten Carstick je prostě obyčejný WIFI router, který je přez USB jen napájený.
V popisu v ETCE vidí napsáno Discover Media, tak nechtějí riskovat, že to nepůjde.

Je tu někdo fundovaný, kdo zná odpověď?
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od maxipes6 »

Tak osobne mám Discover Pro a Premium BT, takže nehovorím zo skúseností ale podľa tohto pdf http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=& ... eAzJMAOeMA je to ako hovoríš, CarStick ide len DM (pdf je už staršieho dáta ale v princípe asi nič nemenili, max. ako hovoríš, pridali podporu LTE). Ak chceš dostať net do DP, tak buď cez premium BT alebo cez nejaký Wi-fi hotspot, ku ktorému DP pripojíš. A podľa toho videa https://www.youtube.com/watch?v=e9CUoRrkaD8&t=100s je DM previazané s CarStick, čiže nie je len napájané ale funguje ako u mňa Premium BT, čiže normálne zadám cez obrazovku PIN kód a spravujem SIM kartu, plus si zapnem a nakonfigurujem vysielanú Wi-fi a DP sa prepne z režimu prijímania Wi-fi na režim vysielania, ako je vidieť tuším aj na tom videu, že mu nejde už otvoriť možnosť pripojiť sa na Wi-fi a ide mu len ju vytvoriť.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od sirdo »

presne ako pise kolega, ked si chcel internet do Discover Pro, tak si si mal objednat bud tu Premium BT, ktora obsahuje slot na SIM kartu, alebo musis zo svojho mobilu urobit hot-spot a pripojit DP nan...

inak ked si aj v konfiguratore zakliknes Car Stick, tak ti hodi ako vynutenu vybavu Discover Media aj ked si mal predtym zaskrtnutu Discover Pro, takze chlapci v servise robia dobre, ze ti nechcu objednat Car-Stick k tvojej DP, lebo by si mal len nepouzitelny, drahy kus elektroniky s logom VW...

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od Billy-sk »

Zrob si to tak, ze ked sa ti mobil pripoji na BT auta, tak sa ti automaticky na mobile zapne WiFi hotspot a ked sa mobil od auta odpoji, tak sa zase automaticky WiFi hotspot vypne. V aute si nastav pripojenie na Wifi toho mobilu. Tym padom nemusis nic riesit, len nechas na mobile stale zapnute BT (netreba vypinat, pokial zrovna nie je pripojene, tak to takmer nic nezerie, rozdiel nespoznas) a len prides do auta, nastartujes a kym nabehne system, bude uz davno na internete. Staci ze mas mobil v aute, ak je dobry signal, tak ho nemusis ani vyberat z vrecka. Jediny problem su daleke cesty, lebo Wifi bude zrat baterku, takze na dlhsiu cestu ho pripoj na nabijanie.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od Phate »

Billy-sk píše:Zrob si to tak, ze ked sa ti mobil pripoji na BT auta, tak sa ti automaticky na mobile zapne WiFi hotspot a ked sa mobil od auta odpoji, tak sa zase automaticky WiFi hotspot vypne. V aute si nastav pripojenie na Wifi toho mobilu. Tym padom nemusis nic riesit, len nechas na mobile stale zapnute BT (netreba vypinat, pokial zrovna nie je pripojene, tak to takmer nic nezerie, rozdiel nespoznas) a len prides do auta, nastartujes a kym nabehne system, bude uz davno na internete. Staci ze mas mobil v aute, ak je dobry signal, tak ho nemusis ani vyberat z vrecka. Jediny problem su daleke cesty, lebo Wifi bude zrat baterku, takze na dlhsiu cestu ho pripoj na nabijanie.
WiFi hotspot běžně používám, to není problém. V kombinaci s bezdrátovým nabíjením je to taky OK.
Mobil je ale tak rozžhavený, že ho skoro nejde držet v ruce.
Navíc bezdrátové nabíjení mi dělá mapu na displeji.

Jak konkrétně se dá nastavit mobil, aby se po připojení Bluetooth spustil hotspot? Mám windows 10, tam to asi nejde co?
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od Billy-sk »

Neviem ja mam android a SONY XPERIA Z2, tam je to cez aplikaciu Smart Connect.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od Phate »

sirdo píše:presne ako pise kolega, ked si chcel internet do Discover Pro, tak si si mal objednat bud tu Premium BT, ktora obsahuje slot na SIM kartu, alebo musis zo svojho mobilu urobit hot-spot a pripojit DP nan...

inak ked si aj v konfiguratore zakliknes Car Stick, tak ti hodi ako vynutenu vybavu Discover Media aj ked si mal predtym zaskrtnutu Discover Pro, takze chlapci v servise robia dobre, ze ti nechcu objednat Car-Stick k tvojej DP, lebo by si mal len nepouzitelny, drahy kus elektroniky s logom VW...
Tak u mě je problém v tom, že mám vyhřívané čelní sklo, takže bletooth premium nelze, protože musím mít tu druhou variantu s bezdotykovým nabíjením a zesilovačem signálu.
Takže s DiscoverPro a vyhřívaným čelním sklem vlastně nelze mít internet v autě jinak, než z mobilu? To je divné.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od maxipes6 »

No keď sme mi objednávali (4/2016), tak vtedy podľa cenníka ak by sme chceli vyhrievané predné sklo, tak bolo podmienkov Premium BT (dôvod že vraj bol, že potrebovalo externú anténu, lebo mohlo to vyhrievané sklo tieniť signál) a vtedy ešte nebolo to stredné BT s bezdrôtovým nabíjaním, ktoré má takisto externú anténu podľa cenníka (vyhrievané sklo ide aj s nim, aj s Premium). Takže bolo a stále je možné dať Premium BT vo všetkých variantoch ako pozerám, jedine ak chce človek bezdrôtové nabíjanie, tak musí vziať to stredné.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: CarStick kompatibilita

Příspěvek od sirdo »

ako nejde? a toto je co? a ano zvolil som v tom Vasom CZ konfiguratore ako navigaciu Discover Pro...
Přílohy
Snímka.JPG

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“