Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

2007 - 20..

Moderátor: jets

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od JirkaX »

Tohle vzdávám, na tuto "úroveň" diskutování nemám sílu.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od JirkaVys »

Ok, už jsi napsal dost, za pravdu se holt někdo zlobí, kor když mu systém nikdy nezasahl a jen placne, že je systém rychlejší než běžný řidič, aniž by byla zkušenost
Což se dá i nazvat pravdou, ovšem když to zabere ve špatnou dobu, je to spíš systém obrácený. Navíc názory na systém od obou již byly řečeny, tudíž můžeme dát prostor jiným. Nicméně nic stejně nevede k tomu, jak to vyřešit, aby to fungovalo, ono to ani nejde, takže maximálně ty názory.

jehovista
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 11.01.2010 21:20
Bydliště: Košice

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od jehovista »

JirkaX píše:Předvídat se dá samozřejmě cokoliv, ale potom bychom moc daleko nedojeli.
Čo by ti na to napisali ľudia čo maju na Favoritoch najazdene stovky tisic km bez nehody. Bez abs, esp, front a lane asist a podobnych asistentov.. vtedy si sa mohol spoľahnuť jedine na predvidanie..

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od JirkaX »

jehovista píše:
JirkaX píše:Předvídat se dá samozřejmě cokoliv, ale potom bychom moc daleko nedojeli.
Čo by ti na to napisali ľudia čo maju na Favoritoch najazdene stovky tisic km bez nehody. Bez abs, esp, front a lane asist a podobnych asistentov.. vtedy si sa mohol spoľahnuť jedine na predvidanie..
Měl jsem na mysli ten můj zážitek který jsem popisoval. Když pojedu ve městě podél chodníku s chodci a budu neustále předpkládat, že mi tam některý nečekaně skočí, tak budu muset jet jakou rychlostí abych té kolizi zabránil?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od motorpower »

Nepojedeš po kolejích jako tramvaj, máš volant , tak budeš řídit. A budeš se snažit, aby jsi nejel souběžně s opravdovou tramvají. Když nebudeš ladit asistenty a psát SMSky, tak ti to docela půjde. Takže dokud odpovídáš za vozidlo ty, tak si užívej řízení a nespoléhej na asistenty. Ty místo tebe bručet nepůjdou. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od JirkaX »

Co sem zase motáš tu tramvaj? Já jsem teď o ní nic nepsal.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od motorpower »

JirkaX píše:Tak zrovna tohle na pochopení moc náročné zrovna není. Těch situací je celá řada, kdy tenhle systém zareaguje podstatně rychleji. Předvídat se dá samozřejmě cokoliv, ale potom bychom moc daleko nedojeli. Osobně mi skočil do vozovky chodec naprosto nečekaně, vlevo tramvaj, vyhnout nebylo kam. Než dáš nohu z plynu, tak systém už brzdí. Jak jsem psal, je hloupost to při normálním stylu jízdy vypínat.
Psal jsi o ní sám, jenom odpovídám, a pokud jsi takto mimo i v autě tak vrať papíry. Nebo si aspoň vezmi prášky.
Není to tu o hádání, ale o názorech na věc a někdo další se z toho třeba i poučí. Zkus si dohledat starší svět motorů či autobild a při testech pořád jednoznačně vyhrává člověk. Na druhou stranu s asistenty může jezdit i opice. Je jen na tobě ke které skupině se přidáš.
A platí to i pro život.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od JirkaX »

Na tohle jsem se naposled ptal: "Když pojedu ve městě podél chodníku s chodci a budu neustále předpkládat, že mi tam některý nečekaně skočí, tak budu muset jet jakou rychlostí abych té kolizi zabránil?"

Mimo jsi ty, ne já.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od motorpower »

Tak dobře, i vzhledem k tomu, že mám více jak dvě mega najeto bez asistentů, mohu být mimo. A přesto ti odpovím na tvojí otázku jak si přeješ. Radši vůbec do auta nesedej a jezdi autobusem. Tím končím. Ať se vyjádří jiní, proč se nervovat s blbem. Časem, po první nehodě, která tě tímto přístupem 100% čeká, na to přijdeš sám.
Naposledy upravil(a) motorpower dne 15.10.2018 07:30, celkem upraveno 1 x.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od JirkaVys »

Přesně tak, dotyčný JirkaX neví ani co napsal v minulé zprávě a pak tu diktuje, že o tomhle nic nepsal atd. Asistent mu ještě nikdy nezasahl a už ví jak je asistent super rychlý...
Chodec za normálních okolností do silnice neskáče, přechod je jiná věc. Ale to by byla diskuse na dlouhé téma a asistent tomu stejně nepomůže. Je to hlavně o řídiči, sám výrobce samozřejmě říká že se sám řidič nemá spoléhat pouze na asistenty. To je jako kdybys zapnul tempomat a jízdu v pruzích a šel si lehnout, nebude to trvat sotva pár vteřin nebo minut a už budeš v příkopě.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od motorpower »

https://pardubice.idnes.cz/volvo-ridic- ... zpravy_elv" onclick="window.open(this.href);return false;
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Antikolizní systém - problém v zatáčkách se svodidly

Příspěvek od srotty »

Jo není nad to zapnout asistenty a vypnout mozek. Pak to tak na silnicích vypadá.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“