Termín 1,5 TSI

2007 - 20..

Moderátor: jets

Miki VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 07.06.2008 20:32
Bydliště: Slovensko - Orava

Re: Termín 1,5 TSI

Příspěvek od Miki VW »

Zdravím všetkých.
Ako tak pozorujem už sa v rámci motorizácie začína predávať a teda používať motor 1,5 TSI, a to nie len vo VW Tiguan ale aj v iných vozidlách koncernu VW. Mňa by zajímalo aké máte skúsenosti s týmto motorom, spotreba, pružnosť, nakoľko v testoch sa veľmi neteší velkým chválam. Možno to bude zaujímať aj ostatných.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Termín 1,5 TSI

Příspěvek od Mirco »

v karoqu 1,5 6Q spokojenost... :good: dlouhodobá spotřeba za cca 2000km okolo 7l a to se většinou poskakuje v kolonách po Praze :good:

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Termín 1,5 TSI

Příspěvek od arnicek »

Já jsem celkem spokojený. Mohu porovnávat s předešlým 2,0 TDI 81 kW a co se dynamiky motoru a spotřeby týče, je to naprosto srovnatelné. Mám ale slabší verzi 96 kW a 220 nm s Millerem. Pokud to něco vydrží nemám námitek. Dlouhodobá spotřeba 6,8 l, jel jsem tím i za 5,5 l. Chce to využívat tempomat, který dokáže lépe využít 2 válcový režim. Předjíždět se s tím dá slušně, ale chce to podřadit na 3 tis, otáček a pak to tahá pěkně. To je jediný rozdíl proti naftě, který pozoruji. Nafta ale zase hned umřela. Cenový rozdíl oproti nejlevnější naftě a na pojistce značný. Uvidíme jak to bude spolehlivé. U předchozího začaly problémy v 60 tis. (výměna chladiče, později čištění dpf, pak výměna EGR, výměna prasklých pružin, výměna žhaviček + nová baterka - stále problematické starty za studena, tak šel do světa). A ještě jeden obrovský rozdíl a to je tichost a kultivovanost motoru. Z předchozího TDI mi vybrovala palubka. Ale jinak nechci TDI čka hanit. Před tím jsem měl 66, 74 a 77 kW a naprosto bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“