Řazení 1.5 TSi

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Anachron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.09.2019 16:49

Řazení 1.5 TSi

Příspěvek od Anachron »

Zdravím všechny, mám necelý měsíc Tiguana 1.5 TSi, když pří řazení z jedničky na dvojku šlápnu na spojku, tak je občas slyšet takové bouchnutí, mám najeto 800km. Je to u tohoto motoru normální a nebo je něco špatně?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Řazení 1.5 TSi

Příspěvek od JirkaVys »

Upřímně žádné bouchání, vrzání, dunění není normální u žádného motoru, ač výrobci/prodejci dost často tvrdí že je to normální :-D
U těch TSI motorů mi to celkově přijde, že každou chvilku to vydává jiný zvuk, ať jde o motor, převodovku atd., u svého to ani neřeším, protože ho stejně brzo budu dávat pryč, fakt si na tyhle benzíny nemůžu zvyknout a to jsem začínal na benzínech dřív, teď se zase nemůžu odtrhnout od TDI, ale to jen trošku mimo téma.

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Řazení 1.5 TSi

Příspěvek od arnicek »

1,5 tsi manuál. Žádné dunění při řazení nepozoruji. Najeto 4500 km. Za studena jde sice trochu z tuha, ale po zahřátí vše o.k.

Anachron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.09.2019 16:49

Re: Řazení 1.5 TSi

Příspěvek od Anachron »

Já také o dunění nic nepíši:), je slyšet takové bouchnutí, dělá to jen z jedničky. Ostatní rychlosti jsou ok. Když spojkový pedál mačkám a pouštím pomalu, tak to slyšet není. No nebudu to tím pádem řešit:).

Anachron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.09.2019 16:49

Re: Řazení 1.5 TSi

Příspěvek od Anachron »

Tak řazení se nelepší. Když přeřazuji z jedničky na dvojku, tak při sešlápnutí spojky auto cukne a je slyset rána. To se mi moc nelibí. Když auto více vytočím a je potreba radit, tak to proste cukne a hluci, od dvojky nahoru je to OK. Koukal jsem na servisy v Praze, ale maji priserne terminy. Jeste se mi zacala samovolne otevirat prihradka u spolujezdce, pak jsem nasel naprosto spatne slicovane plasty od palubni desky vlevo u dveri ridice, kde neni dil nasunuty a koka spoj cca 3cm. Dale jsem musel menit cca po 2 mes. predni sterace a ted pujde na radu zadni. Nemam najeto ani 3 tis. To mi prijde dost hrozne. Asi uz neni VW co byvalo, to jsem mel zase stastnou ruku:(

fb_jiří5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.05.2020 08:37

Re: Řazení 1.5 TSi

Příspěvek od fb_jiří5 »

Podařilo se Vám zjistit příčinu bouchnutí při přeřazení z jedničky na dvojku, respektive byl jste s tímto problémem v servisu?
Mám též motor 1,5 tsi. Nájezd cca 2500 km a pozoruji ten samý "problém".

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“