4x4

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
PegasVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2008 08:50
Bydliště: Rudíkov
Kontaktovat uživatele:

4x4

Příspěvek od PegasVW »

Tak jsem testoval Tiguana po poli ve sněhu a koukal jsem jestli hrabe i zadek a vůbec jak se to chová. Bahno a sníh lítalo od zadích kol jen se prášilo :-) Nicméně pak jsem pár dní na to zase zkoušel na jiném místě zastavit na zledovatělém kopci. Auto skoro klouzalo zpět dolů jak to bylo kluzké. Tak jsem zařadil 1ku a s režimem off-road zkoušel vyjet. Hrabalo to, ale zadní kola nehrabala. Jen přední. Myslel jsem že by se to mělo rozdělit buď 50:50 nebo víc na zadek...
Nebo jak je to?
Tiguan 2,0TDI CR DPF 103kW Sport&Style, stříbrná metalíza.
Sharan 2,0TDI CR BlueMotion m.r. 2011 Comfortline 7mist, šedá iridium metalíza

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od BORASK1 »

TO nieje offroad :lol: ,nema to uzavierky diferencialov a celkovo ako som sa uz presvedcil (nic proti VW idem kupovat dalsieho VWnaka ) Najlepsi 4x4 ma subaru a basta.V takom forestrovy sa mi NIKDY NIC take nestalo ,nezavahal ani raz ,za to haldex ma sklamal veela krat.

PegasVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2008 08:50
Bydliště: Rudíkov
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od PegasVW »

BORASK1 píše:TO nieje offroad :lol: ,nema to uzavierky diferencialov a celkovo ako som sa uz presvedcil (nic proti VW idem kupovat dalsieho VWnaka ) Najlepsi 4x4 ma subaru a basta.V takom forestrovy sa mi NIKDY NIC take nestalo ,nezavahal ani raz ,za to haldex ma sklamal veela krat.
Takže z5. Dneska proběhl test na prudkém svahu. Hrabalo to všechno. Obě zadní i obě přední... uzávěrky to samozřejmě má elektronicky řízené EDS..
Tiguan 2,0TDI CR DPF 103kW Sport&Style, stříbrná metalíza.
Sharan 2,0TDI CR BlueMotion m.r. 2011 Comfortline 7mist, šedá iridium metalíza

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od BORASK1 »

Jasne nejake uzavierky to musi mat ale ´´Iba ´´ elektronicke to je skoda :) .Predsa len elektroniku zblbne nenaprogramovana situacia.Pozeral som na youtube jedno video kde to pekne ukazovali na rampe ze ktora 4 kola sa ako sprava a bolo to dost smiesne :lol:

PegasVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2008 08:50
Bydliště: Rudíkov
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od PegasVW »

BORASK1 píše:Jasne nejake uzavierky to musi mat ale ´´Iba ´´ elektronicke to je skoda :) .Predsa len elektroniku zblbne nenaprogramovana situacia.Pozeral som na youtube jedno video kde to pekne ukazovali na rampe ze ktora 4 kola sa ako sprava a bolo to dost smiesne :lol:
POšli ten odkaz na YouTUBE
Tiguan 2,0TDI CR DPF 103kW Sport&Style, stříbrná metalíza.
Sharan 2,0TDI CR BlueMotion m.r. 2011 Comfortline 7mist, šedá iridium metalíza

Rider1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.07.2008 23:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Rider1 »

Odpovídám sice pozdě dlouho jsem tu nebyl, ale to video jsem viděl a je to podvrh. Jestli oba myslíme to samé. Skusím ho najít a dát odkaz.

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: 4x4

Příspěvek od Majllo »

chcem sa spytat, ze preco ked idem hore zasnezenou dolinou, tak citim ze idu iba predne kolesa, idem na dvojke, ESP ubera plyn dam 1tku a za chvilku stojim...ked sa chcem pohnut tak smykaju iba predne kolesa. vypol som ESP a taktiez smikali len predne. vypol som motor nastartoval hodil jednotku, zadok jednoznacne zabral a vysiel som az hore na kopec...nerozumiem tomu???
mam 1.4TSI T&F

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: 4x4

Příspěvek od Tiguanman »

Také by mě zajímalo jak to doopravdy je ??? Nikde se nemůžu dočíst pravdu, co článek to jiný názor.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od jets »

možná nějaká sporadická závada, mělo by to být tak že v případě prokluzu jednoho z předních kol se připojí zadek. V normálním stavu jde 95% na předek a 5% na zadek. Aspoň takto si to pamatuju když jsem se zajímal o Haldex jak funguje...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: 4x4

Příspěvek od Tiguanman »

jets píše:možná nějaká sporadická závada, mělo by to být tak že v případě prokluzu jednoho z předních kol se připojí zadek. V normálním stavu jde 95% na předek a 5% na zadek. Aspoň takto si to pamatuju když jsem se zajímal o Haldex jak funguje...
Takže 4kolka jenom jako.
Já zase slyšel něco o tom, že do 50 Km jdou 4 a pak se odpojí a jde jen předek
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

tvosi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.10.2010 11:17

Re: 4x4

Příspěvek od tvosi »

nn, jak pise Jets, 95% vykonu v predu 5% vzadu, pripojuje se podle potreby

viz.: http://www.auto.cz/main.php?akce=pojem& ... te=slovnik" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Tiguan 1.4TSI Track&Field 110kW/150HP 4x4

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: 4x4

Příspěvek od Moik »

Tak to Subaru jsem měl a nevidím v tom žádný rozdíl oproti 4motion ani na suchu ani na sněhu ani při blbnutí na sněhu.

Forester to má tak, že 3 diferenciály rozdělují TM na všechny 4 kola neustále. Po protočení jednoho z kol sepne viskozní spojka uprostřed a zamkne mezinápravový diff navtrdo.

Haldex4 už nepotřebuje pro připojení zadku protočení kola. To se už děje na základě gyra v ESP natočení volantu apod. do zatáčky najíždí jako předokolka, vyjíždí jako zadokolka. Mezinápravovou spojku umí zamknout taky a navíc umí upřednostnit zadní nápravu nebo naopak přední - to Forester s manuálem neudělá.
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: 4x4

Příspěvek od Majllo »

tvosi píše:nn, jak pise Jets, 95% vykonu v predu 5% vzadu, pripojuje se podle potreby

viz.: http://www.auto.cz/main.php?akce=pojem& ... te=slovnik" onclick="window.open(this.href);return false;
ja som nasiel minule ze to ide 90:10... s tym ze niekedy nezapoji zadok, vypnem zapnem kluc a ide :?

ked jazdite v terene ste priputany? mate zapnutu automaticku rucnu brzdu?...hladam faktory ktore by mohli ovplyvnovat rozhodnutie PC

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: 4x4

Příspěvek od Moik »

Majllo, tobě to furt blbne? Opravdu se nechce připojit zadek? Tahle závada ale musí být na diagnostice ne?
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: 4x4

Příspěvek od Majllo »

raz som tam bol na dianostike a bola, ale vymazali ju a nebola uz...

ale ona sa pripaja a ide, aj ked jazdim tak citim ze ide, ale skor sa mi zda ze proste zavaha PC niekedy

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“