výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Yeah »

Ahoj Polaři,
jsem sice Golfař, ale kamarád má POLO IIF rok 91, obsah tuším 1.2 a má v tom čtyřkvaltovou převodovku, potřebuji pro něj zjistit, jestli do toho dostaneme pětikvalt a v případě, že ano, tak jaký typ převodovky mám shánět. Děkuji za pomoc.
údaje, které jsem vyčetl na stávající převodovce : 08430110 7L (nebo ZL)
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Hans86C »

Neni zadny problem,kdyz sezene rovnou z Pola,ale musi byt i se silentblokem pro 5q,tam je kod 8P a AEB (u motoru 1,3 55PS),nebo kody 8R a AHD (u 1,3 75PS),jsou tam rozdily v prevodovych pomerech,ale jinak na pohled stejny.A z Golfa by tam mela jit taky,tedy z motoru 1,3(jedina z Golfu co ma starter za motorem),ale zase se silentblokem pro Polo.Horsi je ze ty 1,3 byly vetsinou se ctyrkvaltem,takze to shaneni je o to horsi...

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Yeah »

když píšeš o těch silentblocích, tak na 4q je jiný než na 5q? Myslel jsem,že je stejný...má jiný tvar, nebo je jiná pevnost?
Pokud jde tedy použít i převodovka z Golfa, šla by tam i převodovka z trojkových motorů skloněných vpřed (obsah 1.4?) nebo se musí použít převodovka z dvojkového golfa.
Jsem zběhlý v motorech 1.8 a 1.6, který mají samozřejmě všechno jinak (jiný sklon hlavně)
Podle toho, co píšeš je nutné mít startér za motorem...(z hlavy ted nevím, kde to polo má startér)
děkuji
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

HavranCE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 13.10.2007 08:52
Bydliště: okolí KV

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od HavranCE »

Yeah píše:když píšeš o těch silentblocích, tak na 4q je jiný než na 5q? Myslel jsem,že je stejný...má jiný tvar, nebo je jiná pevnost?
Pokud jde tedy použít i převodovka z Golfa, šla by tam i převodovka z trojkových motorů skloněných vpřed (obsah 1.4?) nebo se musí použít převodovka z dvojkového golfa.
Jsem zběhlý v motorech 1.8 a 1.6, který mají samozřejmě všechno jinak (jiný sklon hlavně)
Podle toho, co píšeš je nutné mít startér za motorem...(z hlavy ted nevím, kde to polo má startér)
děkuji
jo jeeee :-))

HavranCE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 13.10.2007 08:52
Bydliště: okolí KV

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od HavranCE »

Hans86C píše:Neni zadny problem,kdyz sezene rovnou z Pola,ale musi byt i se silentblokem pro 5q,tam je kod 8P a AEB (u motoru 1,3 55PS),nebo kody 8R a AHD (u 1,3 75PS),jsou tam rozdily v prevodovych pomerech,ale jinak na pohled stejny.A z Golfa by tam mela jit taky,tedy z motoru 1,3(jedina z Golfu co ma starter za motorem),ale zase se silentblokem pro Polo.Horsi je ze ty 1,3 byly vetsinou se ctyrkvaltem,takze to shaneni je o to horsi...
a proto mam zasobu 5q :-)))

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Yeah »

HavranCE píše:
Hans86C píše:Neni zadny problem,kdyz sezene rovnou z Pola,ale musi byt i se silentblokem pro 5q,tam je kod 8P a AEB (u motoru 1,3 55PS),nebo kody 8R a AHD (u 1,3 75PS),jsou tam rozdily v prevodovych pomerech,ale jinak na pohled stejny.A z Golfa by tam mela jit taky,tedy z motoru 1,3(jedina z Golfu co ma starter za motorem),ale zase se silentblokem pro Polo.Horsi je ze ty 1,3 byly vetsinou se ctyrkvaltem,takze to shaneni je o to horsi...
a proto mam zasobu 5q :-)))
a to máš zásobu 5q silentbloků, nebo 5q špajzek? :-) Jestli špajzku, tak kolik by taková špajzka 5q od HavranaCE asi stála? :-)
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Hans86C »

Yeah píše:když píšeš o těch silentblocích, tak na 4q je jiný než na 5q? Myslel jsem,že je stejný...má jiný tvar, nebo je jiná pevnost?
Pokud jde tedy použít i převodovka z Golfa, šla by tam i převodovka z trojkových motorů skloněných vpřed (obsah 1.4?) nebo se musí použít převodovka z dvojkového golfa.
Jsem zběhlý v motorech 1.8 a 1.6, který mají samozřejmě všechno jinak (jiný sklon hlavně)
Podle toho, co píšeš je nutné mít startér za motorem...(z hlavy ted nevím, kde to polo má startér)
děkuji
Polo ho ma za motorem..Treba i silentblok je stejny,ale hlavne jeho drzak je jiny,kvuli jinymu tvaru rychlostky(zadniho vika)..A co se tyce ty rychlostky z G3 1,4 tak to nevim..

HavranCE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 13.10.2007 08:52
Bydliště: okolí KV

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od HavranCE »

Yeah píše:
HavranCE píše: a proto mam zasobu 5q :-)))
a to máš zásobu 5q silentbloků, nebo 5q špajzek? :-) Jestli špajzku, tak kolik by taková špajzka 5q od HavranaCE asi stála? :-)
obojííí :-)) kolik dáš?

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Yeah »

HavranCE píše:
Yeah píše: a to máš zásobu 5q silentbloků, nebo 5q špajzek? :-) Jestli špajzku, tak kolik by taková špajzka 5q od HavranaCE asi stála? :-)
obojííí :-)) kolik dáš?
ježiš, to já přece nevim, kolik se tak pohybujou tyhle převodovky se všim všudy :-)...dvojku? kdyžtak mě oprav...musí se nějak měnit i poloosy?
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

HavranCE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 13.10.2007 08:52
Bydliště: okolí KV

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od HavranCE »

ježiš, to já přece nevim, kolik se tak pohybujou tyhle převodovky se všim všudy :-)...dvojku? kdyžtak mě oprav...musí se nějak měnit i poloosy?[/quote]

to by celkem šlo :-D k těm poloosám...záleží na unašečích---průměrově jsou stejný, ale jsou dva druhy:-)

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Yeah »

HavranCE píše:ježiš, to já přece nevim, kolik se tak pohybujou tyhle převodovky se všim všudy :-)...dvojku? kdyžtak mě oprav...musí se nějak měnit i poloosy?
to by celkem šlo :-D k těm poloosám...záleží na unašečích---průměrově jsou stejný, ale jsou dva druhy:-)[/quote]

předopkládám, že když bysme se dokodrcali tím naším polem, dle oka bys zjistil, zda je nutná taky výměna poloos, že? takže už zbývá jen mi sdělit, kde tě vlastně najdu...nebo kde se uskuteční předávka. Já jsem z Mostu, kamarád z Deštnice (Rakovnicko). Nevím, jestli by si pro to jel sám, nebo bysme udělali páreček :-) Já můžu tak za 14 dní v sobotu (26.9.), ale jsem jen prostředník a ty prodáváš, takže řekni, jaká je tvá představa?
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Hans86C »

Yeah píše:
HavranCE píše:ježiš, to já přece nevim, kolik se tak pohybujou tyhle převodovky se všim všudy :-)...dvojku? kdyžtak mě oprav...musí se nějak měnit i poloosy?
to by celkem šlo :-D k těm poloosám...záleží na unašečích---průměrově jsou stejný, ale jsou dva druhy:-)

Vsechny Pola 86C mely stejny unasece prumer 90mm..Tudis i poloosy..

HavranCE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 13.10.2007 08:52
Bydliště: okolí KV

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od HavranCE »

Hans86C píše:
Yeah píše: to by celkem šlo :-D k těm poloosám...záleží na unašečích---průměrově jsou stejný, ale jsou dva druhy:-)

Vsechny Pola 86C mely stejny unasece prumer 90mm..Tudis i poloosy..
Jen jestli nekecáš:-) !!! jsou dva druy..prumery jsou stejny,ale jsou jiny vysky a tudíš potrebujes bud delsi nebo kratsi polosu, mel jsem s tim problem :-DDDD prijed klidne ti to ukazu hehe
Naposledy upravil(a) HavranCE dne 16.09.2009 15:47, celkem upraveno 1 x.

HavranCE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 13.10.2007 08:52
Bydliště: okolí KV

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od HavranCE »

Yeah píše:
HavranCE píše:ježiš, to já přece nevim, kolik se tak pohybujou tyhle převodovky se všim všudy :-)...dvojku? kdyžtak mě oprav...musí se nějak měnit i poloosy?
to by celkem šlo :-D k těm poloosám...záleží na unašečích---průměrově jsou stejný, ale jsou dva druhy:-)
předopkládám, že když bysme se dokodrcali tím naším polem, dle oka bys zjistil, zda je nutná taky výměna poloos, že? takže už zbývá jen mi sdělit, kde tě vlastně najdu...nebo kde se uskuteční předávka. Já jsem z Mostu, kamarád z Deštnice (Rakovnicko). Nevím, jestli by si pro to jel sám, nebo bysme udělali páreček :-) Já můžu tak za 14 dní v sobotu (26.9.), ale jsem jen prostředník a ty prodáváš, takže řekni, jaká je tvá představa?[/quote]

nerekl jsem ze prodam!!! Prodal bych,ale znáš to!Prodám a odejde mi:-) .. Mám dvě pola a NEŠETŘÍM JE :-) navíc mam jen ty lepší :-) a to bych byl naprostej blazen!!! SORRY

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: výměna převodovky POLO II F 4q za 5q

Příspěvek od Hans86C »

Vsechny Pola 86C mely stejny unasece prumer 90mm..Tudis i poloosy..[/quote]

Jen jestli nekecáš:-) !!! jsou dva druy..prumery jsou stejny,ale jsou jiny vysky a tudíš potrebujes bud delsi nebo kratsi polosu, mel jsem s tim problem :-DDDD prijed klidne ti to ukazu hehe[/quote]

No jestli jsou rozdilny dily urcitych poloos a nejdou mezi sebou prehazovat,treba jiny unasec a jina samotna hridel,to nevim to je pro mne novina a nerikam,ze to tak nemuze byt,ale myslel jsem to spis tak,ze cely poloosy muze nechat puvodni,co ma ted na tom ctyrkvaltu a urco mu to pasovat bude..

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“