100 okt. benzín (pište své zkušenosti)

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Tomíno91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.01.2011 18:58
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

100 okt. benzín (pište své zkušenosti)

Příspěvek od Tomíno91 »

Zdravim Pólaři : ))

Co říkáte na ty 100 okt. benzíny carrera od OMV atd, ke všemu tvrdí, že pročistí motor, sníží spotřebu(je jasné že při vyšším oktanu vyšší výkon a mín se šlape na plyn, ale jak říkám, pokud není na to přispůsobený motor, stejně se ten možný výkon ze 100 okt. nevyužiji)aditiva a další a další věci : ))
Řekl bych že debatoovat an toto tema se da dlouhosáhle :p

Myslím, si ale, že s určitým nastavením motoru plně nevyužiji učinky na 100 oct beno, dkyz mám v etchničáku BA91B,. Mám dojem, že to není jen placebo a táhne to líp, startuje, akceleruje, samo že na 1.1 nedam stovku z niceho nic pod 4s ale urcity ucinek mezi 91 a 100 od OMV tam je : p(ne jen v ceně o 5 kč/l :D:D)

Tak by mě zajímal váš suběktivní názor, zkušenosti, jak vám to klapalo atd ; )-

PS: Jezdit na to nebudu, ale někdy to pro dobrý pocit tanknu, sice u nás stojí 35, ale co, je to dobře frekventovaný, takže to tam nestoji a motoru to snad udela dobre a i mému dobremu pocitu : )) :D

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: 100 okt. benzín (pište své zkušenosti)

Příspěvek od Martin. D »

Dost často tankuju Shell V-Power 95 a je to poznat ( ale musí se to brát delší dobu). Motor jde lehčeji do otáček, starty v zimě lepší! Čistí to motor( co jsem četl tady na foru). Celkově z toho mám lepší pocit :mrgreen: Jsou to ale jen osobní pocity ale i tak si myslím že to svůj smysl má. Střídám to z Optimal 95 ( Euroil)....taky spokojenost. Ještě u Shellu tankuju Natural 95. Dobrý zkušenosti mám z Carrerou od OMW....podle mě je ještě lepší než V-Power ale OMW je daleko takže tankuju jen občas :wink: Jinak nikde jinde netankuju :!: Ale vše jsou jen subjektivní názory a postřehy :wink:

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: 100 okt. benzín (pište své zkušenosti)

Příspěvek od Hans86C »

Do Derbyny tankuji jen carreru 100 od OMV,vytahnu ji totiz jen kdyz se chci projet,takze ji dam i poradne nachlastat... :D Jinak,jestli ze to,ze jede lip,je jen pocit,to uz je druha vec.. :wink:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 100 okt. benzín (pište své zkušenosti)

Příspěvek od BigBang »

někde jsem se dočetl, že u benzínu s vyšší oktan. číslem je pro jeho 100% využití potřeba změna předstihu a silně pochybuju, že POLOidy 86c si sami umí upravit předstih ;) tudíž placebo efekt :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
POLOTOVAR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.09.2009 17:05

Re: 100 okt. benzín (pište své zkušenosti)

Příspěvek od POLOTOVAR »

Ahoj ten 100oktan je poznat v jakymkoli slabším motoře já mám 1.6 86C a je to poznat jak na spotřebě tak na výkonu... když natankuju u ledopa za 30,90/l (95nat) tak na to najedu daleko mín než na 95 za 34,90 u OMW a ani to tolik nejede........... levný benzín=ředěný :wink:
Pokud někomu doma překáží přední světla na boru rozbitý,slepý nebo nekompletní,tak mi napište diky

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 100 okt. benzín (pište své zkušenosti)

Příspěvek od BigBang »

ty ale porovnáváš dva benzíny se stejnym oktan číslem (95) a ne třeba natural 95 od euro oilu s např Shell racing nebo jak se jmenuje, kterej má 100 okt. ;)

je jasný, že když si vemeš nat95 od Pepy z JZD a z OMV, tak bude kvalitnější ten z OMV a samozřejmě na něj víc najedeš 8) :mrgreen: :wink:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“