dotahovaci momenty motoru

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Janec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2011 10:54

dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od Janec »

Zdravim.Poridil jsem si nove VW polo kupe obsah 1,1 a ja prdle tesneni pod hlavou. Zatim nemam zadnou odkumentaci. Mohl by me nekdo rict momenty na dotahnuti hlavy popripade i vacky? nebo klidne poslat cele prirucky(jakekoli) mejl janeon(zavinac)seznam.cz

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od Hans86C »

Janec píše:Zdravim.Poridil jsem si nove VW polo kupe obsah 1,1 a ja prdle tesneni pod hlavou. Zatim nemam zadnou odkumentaci. Mohl by me nekdo rict momenty na dotahnuti hlavy popripade i vacky? nebo klidne poslat cele prirucky(jakekoli) mejl janeon(zavinac)seznam.cz
Dotazeni sroubu hlavy:
1. 40Nm
2. 60Nm
3. 90st.
4. 90st.

Utahovaci moment sedmicek matek na vacce nevim,ale odhadem tak 10-15 Nm...

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od draaczech »

Momenty k hlavě budou napsaný u těsnění a na ostatní se ti kouknu do chytrý knížky :wink:
Yeah, low and wide!

Janec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2011 10:54

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od Janec »

tak hlava namontovana, vapada ze bude vse OK jen mam problem s palivovou pumpu je docela hlucna bojim se o dobu po kterou bude schopna jeste fungovat.. a proto se ptam pasuje balivova pumpa umistena mimo nadrz z novejsiho pola? nebo ma nekdo na prodej dobre cerpadlo za rozumne penize?

Janec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2011 10:54

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od Janec »

motor uz frci, nechal jsem tam zatim olej redeny kapkou chladici kapaliny a brutalne klepou hydrostely. uz mam i novy olej myslite ze se to snad aspon trochu zpravi?
jeste mam dotaz k palivove pumpe. Je hlucna a to dost cekam kdy umre a auto celkove reaguje na plyn obcas hur. bude se jeste menit palivovy filtr a davat novy benzin jen chci vedet zdali je elektricka palivova pumpa zamenna i s jinym vozem napr polo nebo uplne jine auto

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od BigBang »

bohužel pola 86C byly unikátní, takže bude pasovat zase jen z 86c ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od draaczech »

Ale nepovídej :baseball:
V tom případě nechápu jak mi může auto naprosto s přehledem jezdit s palivovou pumpou z Audi 2,2 Turbo Quattro :rofl:
Pojede to každou pumpu, kterou tam dáš. Samozřejmě musí bejt dostatečná, ale v tom nebude problém. Jen si budeš muset předělat konektor, případně vyměnit hadičky kvůli délce.
Pokud bys měl problém ještě s podávací pumpou v nádrži, mam jednu G40kovou navíc.
Yeah, low and wide!

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od BigBang »

tak já to pochopil jakože ve stylu bez jakýchkoliv úprav - jen výměna kus za kus ;) omlouvám se jestli jsem někoho pohoršil :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od draaczech »

Nikoho si nepohoršil, klídek :drinks:
A když budeš chtít něco bez úprav, tak motor NZ se dával i do dvojek, takže by mě dost překvapilo, kdyby měli jinou pumpu :wink:
Yeah, low and wide!

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od Hans86C »

Presne tak,kazda pumpa ktera nedava tlak mensi,nez je stanoveny pro dany typ motoru se da pouzit (byt s upravama)..V opacnem pripade to nevadi,tlak si reguluje ventil na liste..(tedy u ctyrbodu)

Janec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2011 10:54

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od Janec »

samozrejme ze konektor nemusi sedet, zas nemam ruky leve:) diky za info po necem se podivam.. a to mi rikej ze tam jsou dve cerpadla jedno v nadrzi a druhe pod- to nemohli vymyslet jen jedno? zas o jedno kurvitko v aute navic

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: dotahovaci momenty motoru

Příspěvek od draaczech »

Má to takhle spousta aut, nebejvá s nim problém, pokud nevyrezne nádrž a nenasaje si bordel :roll:
Yeah, low and wide!

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“