Tlak oleje

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtaf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2011 19:04
Bydliště: Zlín

Tlak oleje

Příspěvek od Vojtaf »

Zdravím mám polo 86C s motorem z golfu 1.3KAT 40kW 55k série motoru MH, přestalo mi na něm těsnit čidlo oleje, tak jsem jej nechal v servisu vyměnit. Od té doby olej neteče ale po chvíli jízdy se mi rozsvítí kontrolka oleje a začne to v autě pískat. Olej neuniká ujel jsem na to už asi 100km bez problémů. Momentálně je tam tohle čidlo http://autokelly.cz/#PATH=3761801;15767 ... T=0|LNG=0|
Můžete mi prosím poradit jaké jiné tam teda dat či případně kde jinde by mohl být problém?
Předem díky
Polo 86C

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Hans86C »

Tak bych rekl,ze problem bude v tom novem cidlu,bude mit jine hodnoty,jestlize to predtim jen teklo..Ja bych tam dal radeji origo dil,treba z vrakoviste...Nebo bych doma taky nejake nasel,jestli se ti vyplati posta..

Uživatelský avatar
Vojtaf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2011 19:04
Bydliště: Zlín

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Vojtaf »

Ještě včera jsem zkoušel a při odpojeném novém čidlu, které je pod vzduchovým filtrem při pohledu zepředu to levé a dělalo to to samé. Myslíš že aj tak to může být tím čidlem? A kdyby jsi to čidlo našel co by jsi za něho chtěl? Ve středu nebo čtvrtek tam projíždí kolega. Kdyžtak by jsme se domluvili přesně potom. Dík za odpověď
Polo 86C

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Hans86C »

Obe olej. cidla spinaji kostru..Takze zkus pri nastartovanem motoru odpojit drat z cidla a dej ho nekam na kostru,jestli prestane piskat,je to cidlo...(vyzkousej radeji obe!)...Jinak cidlo mam...

Uživatelský avatar
Vojtaf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2011 19:04
Bydliště: Zlín

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Vojtaf »

Takže čidlem to nakonec asi nebude. Obě jsem je odpojil při nastartovaném motoru a ukostřil a stejně tak jsem zkusil i nastartovat když byly čidla odpojené před startem a po vyhnání do otáček se to zase rozpípalo.
Polo 86C

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Hans86C »

Aha,tak bude asi nekde stiplej kabel,co vede od cidla,nebo odesla ta kontrolni jednotka co je v pristrojovce...

Uživatelský avatar
Vojtaf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2011 19:04
Bydliště: Zlín

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Vojtaf »

Kabel mě napadl také, ale zaráží mě především to že po nastartování vše v klidu ujedu i pár metrů bez problémů a po městě když nejedu do kopce tak taky nic ale musí to být od začátku, samozřejmě s klidným rozjezdem. Rozpípá se to až po překročení nějakých otáček nejspíš.
Polo 86C

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Hans86C »

To by odpovidalo,ta kontrolni jednotka tomu signalu asi "dava chvili cas"nebo nevim..Taky jsem to tak mel pri spatne zapojenem kabelu od cidla,zacalo to signalizovat az treba po kilometru...

Uživatelský avatar
Vojtaf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2011 19:04
Bydliště: Zlín

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Vojtaf »

Tak dnes jsem vyměnil nacvaknutý konec kabelu, žádná změna se nekonala. Část kabelu co bylo možné jsem proměřil a je v pořádku. Vyhnal jsem to do otáček a zase se to rozpípalo. Zkusili jsme to znovu pro jistotu ukostřit pomocí kabelu s žárovkou přímo na zemnící drát(kabel) a ztichlo to(původní kabel zůstal stále připojený na čidlo). Tím pádem se asi vracíme k různým hodnotám čidla. Tak jestli teda ještě můžu o nějaký nápad poprosit a jinak bych se teda rád domluvil na tom čidlu poté. Zatím moc díky
Polo 86C

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Hans86C »

Koukal jsem do schematu a jedno cidlo spina a druhy rozpina kostru...Takze mi posli treba do SZ,cisla jednotlivych cidel(jejich barvy),barvy kabelu co k nim vedou,rok vyroby a kod motoru,podivam se na to..Jestli je to tedy jeste aktualni..

Uživatelský avatar
jifor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 25.04.2010 19:56
Bydliště: Děčín

Re: Tlak oleje

Příspěvek od jifor »

mam podobnej problém ale skusím poradit vymen budíky pomohloto....

Uživatelský avatar
Vojtaf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2011 19:04
Bydliště: Zlín

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Vojtaf »

Nové (správné) čidlo problém vyřešilo. Mockrát díky :)
Polo 86C

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Tlak oleje

Příspěvek od Hans86C »

Neni zac.. 8)

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“