Polo 1,4 D prosím o radu

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Honza Fast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.04.2010 14:05
Bydliště: Pardubický kraj

Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od Honza Fast »

Teď jsem si přivezl Polo 2CF 1,4D. Jede v pohodě, jen dýl startuje. Od majitele jsem se dozvěděl, že do doby než mu došla nafta chytalo na otočení. Z nádrže až do čerpadla nafta jde a nepadá (dal jsem tam i balónek a drží to). Mám ale podezření, že je trocha vzduchu v čerpadle. Nevíte náhodou někdo, jestli se nedá odvzdušnit a jestli jo, tak kde (nejlépe s fotem, nerad bych něco pokonil). Vše ostatní už je odvzdušněno až po vstřikovače, jen toho čerpadla se bojím.
Díky moc.

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od Hans86C »

Tak jestlize ti to uz jednou chytne a bezi,tak mas odvzdusneno a nikde vzduch byt nemuze,takze ti to asi jeste nekde prisava..

Honza Fast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.04.2010 14:05
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od Honza Fast »

Díky za radu. Prý je někde na přívodu paliva do čerpadla klapka a ta někdy zůstává viset. To by mohl být ten problém. Ale že by se mi do toho chtělo šťourat, tak to se říct nedá.

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od cotijedotoho »

ahoj, mám podobnej problém, když dýl stojí tak ho nemůžu natočit, když žhavím tak první dva žhaviče jsou teplý, na třetí jsem nedosáhnul a čtvrtej je studenej, jinak jsou nový, mezi filtrem a čerpadlem je kus průhledný hadičky a tam je vidět že tam je nafta. Ještě je vidět že vršek filtru a připojený hadičky jsou od nafty, takže to tam asi někde netěsní, může to bejt tím?

Honza Fast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.04.2010 14:05
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od Honza Fast »

cotijedotoho píše:ahoj, mám podobnej problém, když dýl stojí tak ho nemůžu natočit, když žhavím tak první dva žhaviče jsou teplý, na třetí jsem nedosáhnul a čtvrtej je studenej, jinak jsou nový, mezi filtrem a čerpadlem je kus průhledný hadičky a tam je vidět že tam je nafta. Ještě je vidět že vršek filtru a připojený hadičky jsou od nafty, takže to tam asi někde netěsní, může to bejt tím?

Ahoj.
Každá netěsnost může být při delším stání problém. Já vyměnil celý vedení od filtru až k čerpadlu za gumovou hadičku a dal jsem tam balónek. Nafta nepadá a investice je minimální. Za zkoušku by to asi stálo. Pro názornost přikládám foto. Snad ti to aspoň trochu pomůže.
Přílohy
P2230356.JPG

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od cotijedotoho »

tak zas mi to nějak blbne, nechce startovat, točí jako o závod ale nechytne, předtím padala nafta, takže nový hadičky a to pomohlo, ale teď zas nestartuje, baterka je ok

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od Hans86C »

Jsi si jistý,že ti tam ta nafta jde? Co žhavení?

Honza Fast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.04.2010 14:05
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od Honza Fast »

Hans86C píše:Jsi si jistý,že ti tam ta nafta jde? Co žhavení?

já bych to taky taky viděl na žhavení. Nebo mě ještě napadá, že by to mohl být ventil přerušení přívodu paliva... A po dlouhém motání chytne nebo vůbec ne?

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od cotijedotoho »

žhavení se zdá bejt dobrý, a po dlouhým točení to chytne, ted jsem zjistil že mi to pořád někde bere vzduch, ten ventil, je to taková ta sranda na palivovym filtru co do ní jdou 2 hadičky? protože tamtudy mi to asi fouká

Jira 86C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.06.2013 20:54
Bydliště: Plzeň

Re: Polo 1,4 D prosím o radu

Příspěvek od Jira 86C »

ja na tom byl podobně. Ale byl to starter. Nebyla to ta správná rychlost. Udělal jsem jej a je to super. Jinak já mám 1.3D

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“