VW Derby 1977 problém vyřešen Děkuji

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Derby86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.09.2012 14:10

VW Derby 1977 problém vyřešen Děkuji

Příspěvek od Derby86 »

Sundal jsem ze své derby tlumiče a narazil jsem na problém jsem přesvědčen že tam nepatří může mi někdo poradit jaký by tam měl být origo? Dále bych potřeboval poradit kde se dají sehnat blatníky maska okna dveře lišty a pod
Přílohy
Snímek 001.jpg
Snímek 003.jpg
Naposledy upravil(a) Derby86 dne 13.09.2012 13:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: VW Derby 1977 Může mi prosím někdo poradit

Příspěvek od Hans86C »

Proč myslíš,že tam nepatří?? Já bych řekl,že zrovna jo.. Dělaly se dva typy těhlic,silnější a slabší,ty máš ten slabší,asi budeš mít litrovej motor,nebo hold starší ročník..
Díly na jedničkovou Derby,tedy jestli to není dvojka postavená na starých dokladech,se budou shánět dost špatně(byť kromě zadních partijí můžeš použít díly z Pola 1).Něco by ještě mohlo být na krámě,zbytek inzeráty,vrakoviště asi jen vyjímečně,je to přeci jenom rarita..V Německu by byla poměrně větší šance,tam jich ještě pár je..

Derby86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.09.2012 14:10

Re: VW Derby 1977 Může mi prosím někdo poradit

Příspěvek od Derby86 »

Je to ročník 1977 a motor je 1.3 nevím co mám teda vyměnit když mi prasklo nevím jak to nazvat snad uložení čepu řízení jak je na fotce musím tedy vyměnit celý tlumič tak jak je na fotce? vylisovat podle mě půjde jen střed s tím tisícihranem na poloosy zbytek je napevno zavařen proto sem si původně myslel že je to nějaký kutilský zásah čekal sem podobnou nápravu jako mám na Golfu 1 z tohohle jsem trochu zmatený a to si troufnu tvrdit že autům trochu rozumím a téměř vše si opravím sám.
Ještě ohledně těch blatníků jelikož nejsou nikde k sehnání chci se zeptat jestli ty na novější derby mají stejný tvar napadlo mě že bych vpodstatě jen převařil spodní stranu která se liší prolisem na nárazník mám docela slušný přístup k dílům vím kde je hledat jen bych chtěl mít všechno tak jak má být
Moc děkuji za pomoc
Přílohy
Snímek 006.jpg
Snímek 008.jpg

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: VW Derby 1977 Může mi prosím někdo poradit

Příspěvek od Hans86C »

Ne ne,celý je to takový svařenec..To znamená,že nejlepší by bylo sehnat komplet vzpěry z novějšího Pola(aspoň 91 a výš),ať to zas není nějaký perník..Popřípadě přelisovat nový ložiska,vyměnit tlumiče(patrony)...
A ohledně těch blatníků myslím,že to nebude jen o spodku blatníku,vršek bude taky jiný,délka,výkroj pro světlo atd..taže spíš bych řekl vyvařit..

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Derby 1977 problém vyřešen Děkuji

Příspěvek od FError »

Nemám zkušenost s DERBY, ale tento systém se používal u i passatů do konce druhé generace, nebude se tak jednat o kutilství. Vzhledem k tomu, jak t je urezlé, tak musíš sehnat nový phaerson. Zkus rozměřit všechny podstatné rozměry (výška, tloušťka, délka táhla řízení, průměr ložiska, ... ) - já můžu vyměřit, zda to není stejné s passatem, ale spíše nebude.
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: VW Derby 1977 problém vyřešen Děkuji

Příspěvek od Hans86C »

S passatem určitě ne :wink:

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“