Pomoc - zatýká mi dokufru

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
va-zo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.03.2008 22:50

Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od va-zo »

Ahoj, neřešil jste někdo problém se zatýkáním do kufru? Případně jestli nevíte kudy by tam mohlo zatýkat či jak to zjistit a případně tomu zabránit? Napadá mě jenom, že by mohla být potíž s těsněním okolo šíbru a nebo ještě, že tam zatýká okolo zadních světel. (Vždy když to nechám na dešti a nebo jedu v dešti delší dobu, tak je v kufru po obou stranách (u uložení tlumičů) mokro. :-(
Předem díky za jakékoliv rady.

Uživatelský avatar
zdendul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.07.2008 09:38

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od zdendul »

Čau...mám ten samý problém na VW Derby....zjistil jsem netěsnost kolem zadních světel, ale ještě někudy tam teče a kape to po zadním platíčku na uložení tlumičů takže pořád zkoumám...šíbrem to ale není ten jsem zkouknul a hadičky jsem měl vytažené = OK. Boční okno jsem měl také venku a tudy to být také menůže....zbývá jen zadní okno ale k tomu jsem se ještě nedostal. Až přijdeš na to kudy tak dej vědět
Z.

Uživatelský avatar
va-zo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.03.2008 22:50

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od va-zo »

Nedávno jsem to ještě znova zkoumal, kudy by do kufru mohlo zatýkat, ale na nic jsem nepřišel. :-( Jediný možnosti, co mě napadají jsou: netěsní šíbr + je prasklá hadička, která má odvádět vodu; netěsní páté dveře a nebo zatýká někde u světel. Nebo tě napadá ještě něco jinýho? Kdyby jsi náhodou na něco přišel, tak dej prosím vědět. Btw na zadním platíčku vodu nikdy nemám.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od Stug »

Zkoukni ostřikovač zadního okna- tu gumovou podložku.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
va-zo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.03.2008 22:50

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od va-zo »

Díky za tip... ale před nedávnem jsem stěrač sundával a díru jsem zadělal plastovým krytem a zasilikonoval. Do kufru teklo i když tam stěrač byl a teče tam i teď, když tam není. Takže si myslím, že tudy tam týct nebude, ale raději to zkusím ještě jednou prozkoumat.

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od Hans86C »

Jestli ti tam neteče přes zadní vrata(pirelu),tak může přes lepený okno,nebo boční v gumě..jako mně :? Nezkoušel jsi sednout dovnitř a někdo druhej hadicí prát vodu na kritický místa..?

Uživatelský avatar
va-zo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.03.2008 22:50

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od va-zo »

Ne to jsem ještě nezkoušel, ale chystám se na to... Je ale divný, že když např. myju auto, tak nikdy v kufru mokro není. Musí vydatně pršet, aby tam nějaká voda byla. Btw jj přes to lepený zadní okno by tam mohlo zatýkat. Jak se to dá kdyžtak vyřešit? Opatrně sundat a znovu přilepit, nebo by mohlo stačit jen po obvodu máznout silikon?

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od Hans86C »

Dalo by se jak říkáš,ale je to takový švindl..Spíš vyříznout a znova přilepit..No chce to asi právě víc vody,takže ten proud z hadice by to ukázal..

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od Stug »

va-zo píše:Díky za tip... ale před nedávnem jsem stěrač sundával a díru jsem zadělal plastovým krytem a zasilikonoval. Do kufru teklo i když tam stěrač byl a teče tam i teď, když tam není. Takže si myslím, že tudy tam týct nebude, ale raději to zkusím ještě jednou prozkoumat.
To chápu, taky jsem to u aut udělal, ale já myslel OSTŘIKOVAČ, ne stěrač : ))
Nahoře na pátejch dveřích, mě taky teče do kufru a vzhledem k tomu, že to teče podle mokrejch stop vnitřkem pátých dveří, tak je to tamtudy, ostřikovač se vaklá a dělá mi to i jinýho auta.

Myslim si, že na to nejlíp přijdeš za toho vydatnýho deště, musíš to vidět sám, jinak jsou to jen spekulace a tipy.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
va-zo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.03.2008 22:50

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od va-zo »

U mého Pola je ostřikovač umístěn v držáku stěrače... Díky za info, ale asi test pořádným proudem vody bude asi nejlepší, jen teď na to najít čas. :-/

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od Stug »

va-zo píše:U mého Pola je ostřikovač umístěn v držáku stěrače... Díky za info, ale asi test pořádným proudem vody bude asi nejlepší, jen teď na to najít čas. :-/
Aha, tak to jsem netušil že kupé ho má takhle a kombík zase takhle, to je potom jiná : )

Nicméně k uložení tlumičů by to mohlo týct od toho šíbru, musíš holt zkoumat, zase tolik možností není.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
va-zo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.03.2008 22:50

Re: Pomoc - zatýká mi dokufru

Příspěvek od va-zo »

Jj, ale blbý je, že mám všude stropní tapec lepenej. :-/

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“