Prevodovka

rv. 1975 - 1990

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raynov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: nejblizsi putika s Prazdrojem

Prevodovka

Příspěvek od Raynov »

Uvazuji o koupi pola 1,3 myslim ze to je 86. je tam 4 stup. skrin. Da se tam vrznou 5 kvalt. Popripade zceho a co se bude muset zamenit.

akke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.12.2007 00:16
Bydliště: Sezimovo Ústí, okr. Tábor

Re: Prevodovka

Příspěvek od akke »

Koukám, že máš stejnej problém a nikdo se nechce ozvat. Mám 1,3D se 4 stupňovou a taky sháním 5.ti kvalt. Příjde mi, že se po nich slehla zem. Nikde mi nebyli schopni říct, kterou se to dá nahradit a když jsem volal na firmu co se tím zbývá, tak prý nedá, ale že tam zrovna náhodou jednu za 6 klacků má. Já to auto koupil za trojku. Se vším všudy mě stálo osmičku a představa, že do toho budu cpát převodovku za šestku, tak to raději budu jezdit hezky za 4. Takových vrakáčů co jsem objezdil a obtelelefonoval. Hrůza

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Prevodovka

Příspěvek od anacixem »

Někde to tu sice už je napsaný z čeho to tam jde ale v poho.Takže jdou tam převodovky z Pol 86C,86C/2F,6N1 u 6N2 nevím,dála z Lupa, Golfa II motor 1.3,a z Golfu III motory 1.4 a 1.6 (ale pouze ze starýho model kod myslím ABB)Při výměně převodovky se musí na autě vyměnit konzole řazení, pokud je to nějáký starý tak stabilizátor přední nápravy(protože 5-ti kvalt je delší převodovka a tudíž by stabík vydřel díru do převodovky- mám to vyzkoušené na svým) Pak maximálně změřit unašeče poloos a popř,taky vyměnit.


Jinak co se týče cen převodovek tak z GII a pod je to kolem 5tis ,Polo 6N benzín kolem 6-8tis a největší problém co vím byl na Polo 6N Diesel tam se to šplhalo k 15tis.

A výměna převodovky ? Toť otázka zda se to vyplatí.Osobně jsem musel kupovat kvuli tomu celý auto na ND. A po zprovoznění je rozdíl mezi 5kou a 4kou 500 otáček,což je defakto zanebatelné.A pokud to člověk má jen na přibližování tak myslím že 4kvalt je v poho. A když se po--re tak ta převodka stojí litr.

PS: Všechny převodovky co jsem napsal mají startér vzadu
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
2dohc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka

Příspěvek od 2dohc »

anacixem píše:Někde to tu sice už je napsaný z čeho to tam jde ale v poho.Takže jdou tam převodovky z Pol 86C,86C/2F,6N1 u 6N2 nevím,dála z Lupa, Golfa II motor 1.3,a z Golfu III motory 1.4 a 1.6 (ale pouze ze starýho model kod myslím ABB)Při výměně převodovky se musí na autě vyměnit konzole řazení, pokud je to nějáký starý tak stabilizátor přední nápravy(protože 5-ti kvalt je delší převodovka a tudíž by stabík vydřel díru do převodovky- mám to vyzkoušené na svým) Pak maximálně změřit unašeče poloos a popř,taky vyměnit.


Jinak co se týče cen převodovek tak z GII a pod je to kolem 5tis ,Polo 6N benzín kolem 6-8tis a největší problém co vím byl na Polo 6N Diesel tam se to šplhalo k 15tis.

A výměna převodovky ? Toť otázka zda se to vyplatí.Osobně jsem musel kupovat kvuli tomu celý auto na ND. A po zprovoznění je rozdíl mezi 5kou a 4kou 500 otáček,což je defakto zanebatelné.A pokud to člověk má jen na přibližování tak myslím že 4kvalt je v poho. A když se po--re tak ta převodka stojí litr.

PS: Všechny převodovky co jsem napsal mají startér vzadu
čest co ten stabilizátor už ho nechceš???

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Prevodovka

Příspěvek od anacixem »

to 2dohc : máš SZko
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Derim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.02.2008 18:14

Re: Prevodovka

Příspěvek od Derim »

Zdar,

Mám VW Polo 96, 1,4i
mám problém, potřebuji poradit.
Při cestě na dovolenou začala prokluzovat spojka, při větším zahřátí, zjistili jsme, přes čidlo teče olej z převodovky, to jsme opravili a spojka přestala prokluzovat.
Po přijetí z dovolený pár dní šlo vše v poho a pak začalo dál a dál prokluzovat, měl sem to u kamaráda, ten řekl že je převodovka v p.... a spojka klouže protože kapal olej na spojku.

Nyní jsem dal novou spojku a přestalo to klouzat, ale docela se to dusí a nedává tomu plný plyn, prý seřídit klapky.
A prý to začne opět klouzat, že je hřídel otočená a tím to klouže.

díky za rady derim@seznam.cz pište díky moc za rady, jinak převodovku sháním už asi půl roku a vůbec se nechytám je to horké zboží, kdyby jste někdo věděl tak pište díky

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Prevodovka

Příspěvek od anacixem »

No pokud jsi vyměnil spojku a ta teď neklouže tak byl problém ve spojce.Pokud ti motor teď nejde vytočit tak to určo neni spojkou,takže nastavte klapku.
A taky by mě zajímalo kudy ti do tý spojky tekl olej,pominu-li simerink na klice motoru.A taky co to znamená že máš otočenou hřídel a proto ti to klouže??
A převodovky se dají sehnet,stačí jen hledat.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Odpovědět

Zpět na „Polo 86/86 C“