zablokovane dveře

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
krocanecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 19.04.2009 23:07
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

zablokovane dveře

Příspěvek od krocanecek »

čau lidi
mám problem zasekly se mi dveře u spolujezdce?? co s tim ale zamrzle to neni spis zasekly zamek??
diky za odpoved

Uživatelský avatar
Muroň
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 29.05.2008 22:56
Bydliště: Praha

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od Muroň »

Není to určitě zamrzlý? Vždycky, když víc mrzne, musím lézt za volant přes spolujezdce. Nejde to otevřít zvenku, ani zevnitř, kde páčka tahá lehce, jakoby dveře byly otevřené. Když se to zahřeje (po jízdě nebo po stání v teple), funguje to normálně. Mám tam poškozený zámek (od nějakého nenechavce, už roky, klíč v něm rachtá a někdy to otevře a někdy ne, odemykám přes spolujezdce, mám centrál) a asi to s tím souvisí. Jestli se v tom chceš hrabat, musíš sundat výplň dveří a zámek uvolnit přes šrouby na sloupku dveří a bezpečnostní pojistku (pod pojistnou sponou).
Das Auto Emoción

Uživatelský avatar
Sanka
Pilot
Pilot
Příspěvky: 816
Registrován: 06.01.2008 21:42
Bydliště: čáslav city
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od Sanka »

Muroň píše:Není to určitě zamrzlý? Vždycky, když víc mrzne, musím lézt za volant přes spolujezdce. Nejde to otevřít zvenku, ani zevnitř, kde páčka tahá lehce, jakoby dveře byly otevřené. Když se to zahřeje (po jízdě nebo po stání v teple), funguje to normálně. Mám tam poškozený zámek (od nějakého nenechavce, už roky, klíč v něm rachtá a někdy to otevře a někdy ne, odemykám přes spolujezdce, mám centrál) a asi to s tím souvisí. Jestli se v tom chceš hrabat, musíš sundat výplň dveří a zámek uvolnit přes šrouby na sloupku dveří a bezpečnostní pojistku (pod pojistnou sponou).

nesouvisi... mam taky classica a dela mi to to samy, je to nepochopitelny, kliky se proste chovaj jako by dvere byly zamcene a prito jsou odemcene... vzdycky na to pres lete zapomenu a kdyz zacne mrznout a ja nevim jak se dostat do auta tak si vzpomenu ze jsem to chtel v lete opravit, znamej ma taky classica rv 96 myslim a dela mu to taky... nevim neco jim u vw uteklo... :cry:
NON-STOP odtah,autodoprava, půjčování podvalu736 484 164
Střední čechy - čáslavsko, kolínsko, kutnohorsko nebo cela ČR :)

e-mail: autodoprava.valena@gmail.com

Uživatelský avatar
Muroň
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 29.05.2008 22:56
Bydliště: Praha

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od Muroň »

Classic to zdědil po matičce Cordobě. Na seatovských diskusních fórech je to všude téma (radí tam mazat těsnění dveří silikonem nebo WD 40), píše se o tom i v recenzích : "Existuje ještě jedna specialita karoserie, která se projevuje výhradně v zimě. Je to fakt, který zaznamenali prakticky všichni majitelé ojetých modelů této značky. Jde o přimrzání dveří k jejich těsnění, přičemž pravděpodobnost této nepříjemné situace se zvyšuje při rychlé změně teploty nebo po návštěvě myčky." viz http://www.autohit.cz/clanek/1282/seat_ ... _2001.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Das Auto Emoción

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od manduss »

Tak to samý se stalo mojí sestře. Jenže ta se pokoušela hrubou silou auto otevřít. Z venku klika vůbec nereaguje, zevnitř jí to prej šlo. Teď už to nejde ani zevnitř. Dá se to nějak otevřít, abych moh aspoň vyndat zámek a něco s tím udělat? Tapec se mi podařilo sundat nepoškozenej. Nebo stačí auto prohřát a zabere to?

edit: zapomněl jsem napsat, že otočit klíčkem ve dveřích jde a centrál auto odemkne i zamkne.

Uživatelský avatar
axetom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.03.2008 19:00
Bydliště: Nepomuk ->Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od axetom »

pokud nemas pneu central ale klasickej, vyndej zamek, vem ho do tepla, vycvaknes plast co je na nem, vymejes ho benzinem a maznes wdckem. Udelal sem to u tatovo caddyho(zamky budou stejny) a od te doby se nestalo ze by auto neotevrel:)
FLUBBER -> VW Polo 6n2, 1,9Sdi
Zahlazeno, sníženo, trochu rozšířeno, zatmaveno, ozvučeno, nalakováno

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od manduss »

Zámek je s penu centrálem a hlavně ty dveře jsou pořád zavřený. Nevím, jak se k tomu zámku dostat a za co zatáhnout, aby se to otevřelo. Ruku tam nestrčím.

Uživatelský avatar
axetom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.03.2008 19:00
Bydliště: Nepomuk ->Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od axetom »

tak tohle bude chtit nastartovat a v aute poradne zatopit
FLUBBER -> VW Polo 6n2, 1,9Sdi
Zahlazeno, sníženo, trochu rozšířeno, zatmaveno, ozvučeno, nalakováno

Uživatelský avatar
Sanka
Pilot
Pilot
Příspěvky: 816
Registrován: 06.01.2008 21:42
Bydliště: čáslav city
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od Sanka »

ja vzdy najedu nekolik km, zatopim a pak mi zacnou jit dvere z venku (oteviram si z okna) a po vic tepla v aute mi jde otevirat i ze vnitr... je ale zajimeva ze at je jakakoli zima tak mi takhle blbnou jen predni dvere .. zadni otevru vzdycky
NON-STOP odtah,autodoprava, půjčování podvalu736 484 164
Střední čechy - čáslavsko, kolínsko, kutnohorsko nebo cela ČR :)

e-mail: autodoprava.valena@gmail.com

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od Martin. D »

Koukám že nejsem sám komu nejdou otevřít dveře....v mém případě dveře u spolujezdce :roll:

Uživatelský avatar
Marseille
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 15.06.2009 20:01
Bydliště: Praha

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od Marseille »

Určitě to bylo zamrzlý - mě to dělalo to samý - jen dveře u spolujezdce a pomohlo jen opravdu velmi, ale velmi důkladné namazání gum tyčinkou od shellu.

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od manduss »

Zamrzlý myslíš jako přimrzlý? To právě ne. Tohle mělo zapadlej zámek. Nakonec to ségra dala do servisu a stálo to 800. Bylo tam prej něco zlomenýho. Co to bylo nevím, ještě jsem to neviděl.

M3mphis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 11.11.2009 19:14
Bydliště: Brušperk - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od M3mphis »

Tohle mi dělalo taky po výměně dveří po bouračce (spolujezdec) jednou jsme se nasral a vystříkal jsem je WD40 v mrazu všechny zámky a od té doby mi stačí lehce potáhnout za kliku a jsou otevřené a doteď mám klid.Můžete vyzkoušet moje RADA k nezaplacení :D

Sito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.11.2016 10:05

Re: zablokovane dveře

Příspěvek od Sito »

Zdravim, mam stejny problem. Zasekly se mi dvere u ridice. Myslim, ze mam zapadly zamek. Nejaka rada jak se k tomu dostat?

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“