Převodovka

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Kuželkář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.08.2012 15:39

převodovka 1.9d rv1999

Příspěvek od Kuželkář »

Zdravím,
je to pár dní co jsem si pořídil starší polo,drobné mouchy už jsem vychytal, ale trápí mě jedna věc s převodovkou.Když řadím páty r.s. tak rychlost lze zařadit až v posledním centimetru tahu řadidí páky, zkoušel jsem hledat nastavení délky táhla, ale připadá mi že má jednu jedinou nastavitelnou délku. Silenblok je na konci táhla je vpořádku.
Nejprve se ozve zvuk připomínající klapání zoubků (hádám že je v řiti sinchron). rychlost lze zařadit bez potíží, ale po nekolika vteřinách jízdy rychlost vypadne. Stačí vyřadit a zařadit ji znovu. Nicméně mě nebaví tento proces opakovat. Z různých fór jsem se také dočetl že lze toto páte převodové soukolí vyměnit a to dokonce i bez demontáže převodovky z auta. Jsem zručný, výměny se nebojím, akorád potřebuji seznam věcí, které je třeba pořídit. Jako strojař umím číst výkresy, ale žáden se mi nepodařilo najít. Pokud někdo nějaký má, tak mi jej prosím pošlete. Pokud máte nějaký seznam napište dílů, napište mi jej prosím také (typové označení), ozub.kolca, sinchron, popřípadě nějaká vidlička, nebo jestli tam není nějaké pouzdro, atd.... . Ted sem vylezl z pod auta a převodovka ma označení 085.301.107-K (nebo H, těžko čitelné) mám polo 1.9d AEF r.v 1999.

Dík za pomoc

Kuba

Uživatelský avatar
Martinus.kali
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 878
Registrován: 09.11.2009 20:56
Bydliště: Libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 1.9d rv1999

Příspěvek od Martinus.kali »

085.301.107 K - je skříň spojky , lepší by bylo co je to za typ převedovky je to 3mistný abecedni kod , po té bych ti bych schopnej sem hodit rozborku převodky z etky
Koupím GTi sřišku na polo 6n2 s brzdovým světlem

Kuželkář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.08.2012 15:39

Re: Převodovka

Příspěvek od Kuželkář »

Pravda, předtím jsem se díval špatně a číslo jsem přehledl.Na bloku převodovky je číslo 085.301.103

Dík Kuba

Uživatelský avatar
Martinus.kali
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 878
Registrován: 09.11.2009 20:56
Bydliště: Libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Martinus.kali »

dik copak o to těd jsem ji už našel ale to nemení na tom jaký je to typový označeni pod tím čislem je toho halda a když se kouknu na hřídele tak se to liši protože tam nemaji rozlišený co je nafta a benzin
Přílohy
Nový objekt - Dokument aplikace Microsoft Word.doc
(302.5 KiB) Staženo 177 x
Koupím GTi sřišku na polo 6n2 s brzdovým světlem

Kuželkář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.08.2012 15:39

Re: Převodovka

Příspěvek od Kuželkář »

Tak snad konečně jsem našel to potřebné číslo, bylo pěkně zašité a pomohl až telefon s foťákem. Tedy kod je SET a před ním je ještě 4-B

Kuželkář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.08.2012 15:39

Re: Převodovka

Příspěvek od Kuželkář »

zdarec, tak mi to nedalo a po neustalých problémech s vyskakováním 5RS, jsem bez znalosti nahradnich dilu odmontoval viko převodovky. Zjistil jsem že je vydřená packa na vidlici, co přitlačuje "vajíčko" přez sinchron až na ozubené kolco 5RS. jedním šroubem jsem tuto vidlici vymontoval, provedl jsem návár el.svářečkou cca 3 mm. Vybrousil do požadovaného tvaru a dal zpět na místo. Oprava trvala asi 2 hoďky. Největší problém byl povolit spodní vypouštěcí olejový šroub. Imbus jsem si udělal ze šroubu na kola od Š120. Doufám že můj poznatek ušetří polařům spoustu shánění informací a taky financí. Mě to nestálo nic, předpokládám že v servise by chtěli minimálně půl průměrného platu :-)
Mějte se
Kuba

Kuželkář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.08.2012 15:39

Re: Převodovka

Příspěvek od Kuželkář »

jen pro upřesnění nějaké foto. Musím říct, že oprava úspěšná. 5RS drží jako by polík vyjel z fabriky. Jak sem ale předpokládal, tak je v prdeli sinchron. S trochou citu to ale zas tak výrazný problém není. Pokud se navařená packa na vidlici znovu vybrousí, tak ji kouím novou a vyměním i sinchron.Jinak v oleji bylo trochu špon, nic velkého. Myslel jsem si ze ta vidlička je vyrobena z kvalitní oceli, ale h***o. To majzlík je 10x tvrdší jak ta vidlička, zkoušel jsem do toho zajet pilníkem. Tím imbusovým šroubem s kulovou hlavou se dá taky nastavit kdy tu rychlost lze zařadit. Čili nyní už 5 RS zaskakuje přibližně v polovině dráhy řadicí páky.Oprava byla jednoduchá, žádna divočina.
Přílohy
foto154 (640x480).jpg
foto157 (640x480).jpg
foto162 (480x640).jpg

Uživatelský avatar
Couddy97
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.08.2012 18:32
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Couddy97 »

Ahoj borci,nedávno jsem koupil VW CADDY 1.9D r.v. 1997 .Mám taky tak trochu problémy s řazením.Jenže můj problém je trochu jiný,než se tady dočítám.Já mám zatím všechny zuby na svých místech. :)) Nevím jestli všechny pola s naftovým motorem mají řazení táhlem,nebo lanky,ale já mám táhlem.(I když mám knížku "JAK NA TO" a tam je na výkrese taky nějaké lanko,vede přímo pod tím táhlem.Jenže já ho tam nemám vůbec a nevím jestli tam má být nebo ne??)A to táhlo má být uloženo v takovém pouzdře skrz které to prochází.Jenže ono tam to pouzdro bohužel není a nějaký opravář tam dal na férovku kus zahradní hadice a stáhl elektro stahovacíma páskama.Takže řazení nic moc.Chtěl bych se zeptat kde by se dalo to pouzdro sehnat popřípadě celá konzola ve které je to pouzdro uložené.Zatím děkuji za radu..PS myslím si,že jich od Vás budu potřebovat víc:))

mozkomorrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.09.2012 18:19

Re: Převodovka

Příspěvek od mozkomorrr »

marky píše:polo clasic golf 3 seat ibiza cordoba mají tu převodovku stejnou.ale polo 6N1 tam se nedá dát z ničeho jinýho .jinak ta převodovka z toho clasika by měla jít i z G2 jen se musí přehodit zadní kryt se spojkovým ložiskem.popřípadě si vzít jenom díly z ní. felicie má převodovku taky uplně jinou.
Zdarec. Jak píšeš, že Polo clasic jí má stejnou jak cordoba ibiza a golf 3, chtěl bych se zeptat na upřesnění. Polo clasic je v techničáku označeno jen 6N ? nebo je 6N to stejné jako 6N1 ? Jsem z toho trochu zmatený... Mám Polo 1.9 D 47kW, AEF, r.v.1998 a ve velkým techničáku mám typ jen 6N bez dalšího čísla zatím, tak bych rád věděl jestli mám clasic tudíž jestli mi tam pasujou ty převodovky z jiných aut, či ne :) Díky za odpověď

Uživatelský avatar
Martinus.kali
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 878
Registrován: 09.11.2009 20:56
Bydliště: Libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Martinus.kali »

je to pouze označení modelové řady , ja mam 6n2 a v techničáku 6n
Koupím GTi sřišku na polo 6n2 s brzdovým světlem

mozkomorrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.09.2012 18:19

Re: Převodovka

Příspěvek od mozkomorrr »

Jak tedy poznám, zda mám clasic, 6n1 nebo 6n2 ? Jde mi hlavně o to jestli na to seženu převodovku i z jinýho auta, třeba právě z Ibizy nebo Golfa...

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od BigBang »

classic má batůžek = je to sedan ;) a sedan spolu s kombajnem je spíš ibiza než polo :) 6n má menší světla, 6n2 má vepředu čirou optiku... koukni do typů ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Převodovka

Příspěvek od DUB57 »

Takže pokud mi cvaká jen na zpátečku je tedy zpátečkové kolo olámané?
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

oreille
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2014 18:28

Prevodovka

Příspěvek od oreille »

AHOjte,
Mam polo 1.9 SDI AEF, a prevodovkou EQx resp G0c.
CHcem sa opytat ci by bolo mozne pouzit na tento motor prevodovku z verzie SDi ktora ma vypinanie loziska cez tycku od 5 rychlostneho stupna.

Vopred vdaka,

mrak12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.03.2011 19:48

Re: Převodovka

Příspěvek od mrak12 »

Tak vas zdravim tak jsem neodolal a zase jsem si koupil vw polo 1,9sdi 6n2 rok 2001
hned jsem delal spojku apritom jsem zjistil ze mam velkou vuly na unaseci na poloosu
dnes jsem koupil za 1000 kc převodovku z 1,9d nasel jsem tyto kody 4-A SET
085.301.103 nevite jestli me tam pujde muj vin WVWZZZ6NZ1Y179812
dekuji

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“