netopi

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: netopi

Příspěvek od Toxyz »

teď mě ještě napadlo, asi je jedno jak jsou zapojené ty hadice ve spojce přepážky motorového prostoru že? je to okruh takže bud proudí voda jedním nebo druhým směrem...pakliže tam není nějaká klapka někde :roll:


a všiml jsem si tam i takových malých opletených hadiček, to je co? 8O
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: netopi

Příspěvek od Toxyz »

no ak polo už zas přestalo topit...nejde mi to do hlavy :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: netopi

Příspěvek od Toxyz »

up :arrow:

nikdo netuší co s tím? mi přijde že schopnost topit je čím dál horší.....už nevím co s tím :cry: obě hadice vedoucí do radiátoru jsou teplé, klapka topení funguje, auto se nehřeje, drží pěkně 90°C

je možný že se mi sice topení podařilo propláchnout hadicí ale pumpa vodu přes radiátor prostě neprotlačí?
nemůže bejt radiátor nějak zakrytej, když bylo auto z itálie? když spustím foukání teplého vzduchu foukne na mě na vteřinku teplej vzduch a pak se postupně ochladí
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: netopi

Příspěvek od anacixem »

Tak v tom případě bych já asi vyměnil topení.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: netopi

Příspěvek od Toxyz »

anacixem píše:Tak v tom případě bych já asi vyměnil topení.
hm takže palubka ven (jiná možnost asi není co?) :cry: .....no nic jiného mi ani nezbyde i když sem se tomu chtěl vyhnout a pořád sem to směřoval na tu pumpu, ale tou to prostě nebude :cry:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

polipoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.04.2008 08:16
Bydliště: Prešov

Re: netopi

Příspěvek od polipoli »

Nazdar, nenechaj sa odradit a vyskusaj znova ten preplach ale oboma smermi 3-5krat prehodit vstup-vystup, mne to pomohlo na 100% a ziadna palubka nemusela dole- je to praca ako na kostole. Treba to vyskusat este raz ved to nie je narocne.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: netopi

Příspěvek od Toxyz »

polipoli píše:Nazdar, nenechaj sa odradit a vyskusaj znova ten preplach ale oboma smermi 3-5krat prehodit vstup-vystup, mne to pomohlo na 100% a ziadna palubka nemusela dole- je to praca ako na kostole. Treba to vyskusat este raz ved to nie je narocne.

no dobrá tedy, ještě to zkusím :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

polipoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.04.2008 08:16
Bydliště: Prešov

Re: netopi

Příspěvek od polipoli »

Drzim palec, len opatrne s tlakom- mohlo by to roztrhnut vymennik.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: netopi

Příspěvek od Toxyz »

polipoli píše:Drzim palec, len opatrne s tlakom- mohlo by to roztrhnut vymennik.

tak včera jsem topení ještě proplachoval, 3x na každou stranu, z hadic voda tekla proudem(až sem se divil, protože sem měl představu že v radiátoru se to malinko zbrzdí) a že jsem to nešetřil....ani po výměně vstupu a výstupu pořád netopí :cry:

bylo mi ještě porazeno že klapka sice chodit může ale že nemusí těsnit proto se vzduch po dvou vteřinkách ochladí....ale to je furt na vyndání palubky :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: netopi

Příspěvek od anacixem »

No ještě mě napadlo ,jestli když to neproplachuješ tak jestli nejde voda jen vrchem.Myslím tím vlastně proudem vody jakoby propojíš ty trubky a voda pak lítá z jedný ven jako kdyby to bylo čistý.Ale mezi ty chladící kanálky se nedostane a proto to netopí..
Já bych to řešil jak jsem psal někde výše,vyměnil bych topení (jako výměník) ten stojí kolem 5ti kila.A kdyby to pak i netopilo tak bych měl aspon jistotu že mám nový topení.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

polipoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.04.2008 08:16
Bydliště: Prešov

Re: netopi

Příspěvek od polipoli »

Zdravim, tak ten nezdareny preplach ma mrzi. Totiz, reagoval som na to z jedneho dovodu: moje 9N je tiez z Italie a jazdilo tam 4 roky. Pri preplachu som cumel na ty chuchvaldy ktore voda z vymenniku vyplavila.Samozrejme, ze v servise ma lamali na vymenu kurenia- vraj je to nic neobvykle u tychto modelov, ale zacal som z uplne jednoduchym zasahom a vyslo to. 6N a 9N maju vymenniky rovnake tak som sa chcel podelit so skusenostami. Cize asi je to uz len na tu rozborku a sborku palubky. At se dilo zdari a ozvi sa.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: netopi

Příspěvek od Toxyz »

chlapy všem díky za rady.....po státnicích si holt udělám čas a celý to rozeberu a ten výměník dám nový :wink: ted když je teplo už to tak nevadí ale v zimě je to "smrtící" záležitost :mrgreen:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: netopi

Příspěvek od crews1 »

Zdravím všechny, mám problém.V létě jsem si pořídil Polo Variant r.v. 98 s motorem 1.6 55KW AEE.mám v něm i klimatizace DIAVIA,prý je to kvalitní italská klima,ale na zimu ji mám vypuštěnou jinak v létě běhala krásně.
Auto je super po jednom starším pánovi,opravdu velice zachovalé,takže si ho chci nechat tak dlouho jak jen to půjde.
Už od začátku jsem měl problém s tím,že motor se mi nikdy ani neohřál na tech 90c,ventilátor se spouští hned jakmile ručička opustí bílé pole u 70c takže není šance aby se přehřál což bylo fajn i když v jednom kuse běžel ventilátor,ale jak teď přišla zima tak není šance auto vytopit,ručička se nehne z bílého pole a že by z topení šel horký vzduch to ani omylem, teplejší ano,ale to je tak vše,prostě to netopí:-(, dočetl jsem se různé závady a rady co s tím,ale nevím kde začít? Napadl mě špatný termostat,někde tady jsem četl,že může brzy otvírat a nebo se nedovírá vůbec či co,takže voda se prostě nezastaví aby se mohla ohřát.Prosím o radu a popřípadě jak s tím něco vymyslet,jestli ten nový termostat a jak složité je ho vyměnit a hlavně jestli se tedy dělá víc druhů jak někdo někde na tomto webu naznačoval.Předem moc děkuji za rady.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: netopi

Příspěvek od ron »

tipoval bych to na termostat, aee ho má v plastovým housingu z boku hlavy, vedou do něj hadice a je na něm i čidlo chlad. kapaliny, voda musí mít za všech okolností 90 st. zima,léto, vyměnit to jde, někde jsem tady dával návod nebo na polo klubu nevím...každopádně kup Wahler, jiná značka je risk, že to budeš dělat znova
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: netopi

Příspěvek od crews1 »

Ok,zkusím to vyměnit a uvidim jak to bude topit,jak jsem to tady všechno tak pročítal tak jsem zjistil,že jak říkáš ten Wahler bude asi jedná možnost,protože bych ho nerad kupoval levnější,ale víckrát abych tzv "česky" ušetřil:-)
Díky za radu:-)

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“