Zámek dvěří - potřebuju radu

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Uživatelský avatar
B.o.B.e.S
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 13.07.2008 12:59
Bydliště: teď už Brno:-)

Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od B.o.B.e.S »

Zdravím všechny.Potřeboval bych poradit, u spolujezdcovích dveří mi nefunguje zámek, klíček do vnitř strčím, ale pak se volně protáčí v zámku. Dneska jsem se na to díval, a vložka zámku vypadá v pohodě, ale pak co je za ní, tak je nějaké ulámané.Tady je obrázek zhruba té části která je špatná. Chtěl jsem se zeptat, jestli je na výměnu potřeba celá vložka i s tím zbytkem, nebo jen to co je rozlámané nějak poskldádat z nahradních dílů? Díky všem za každou radu.
Přílohy
cervene oznacena cast je poskozena
cervene oznacena cast je poskozena

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Martin. D »

Vím co máš na mysli....je to taková hliníková tyčinka která ráda praská, taky mě to potkalo. Samostatný díl by si možná sehnal na vrakovišti....jestli se to prodává zvlášt jako nový díl tak to nevím ale jakmile se dostanu k ETCE tak se kouknu a dám vedět :wink:

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od ron »

prodává se zvlášť, ale je tam x druhů, takže doporučuju vzít s sebou nebo opsat číslo, starý zámek do r. tuším 96 (klíč naplocho) má úplně jinej ten unašeč, co ti prasknul a to včetně uchycení a pružiny, než novej s klíčem kolmo!!!
jinak pasuje i ze škody a seata prodává se opravná sada za 55 kč :lol:
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
B.o.B.e.S
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 13.07.2008 12:59
Bydliště: teď už Brno:-)

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od B.o.B.e.S »

Jo tak to je super, já mám r.99, takže klíč na kolmo. Prosimtě nemáš nějakej odkaz na tu opravnou sadu?? Nebo se to dá koupit normálně v náhradních dílech?

ron píše:prodává se zvlášť, ale je tam x druhů, takže doporučuju vzít s sebou nebo opsat číslo, starý zámek do r. tuším 96 (klíč naplocho) má úplně jinej ten unašeč, co ti prasknul a to včetně uchycení a pružiny, než novej s klíčem kolmo!!!
jinak pasuje i ze škody a seata prodává se opravná sada za 55 kč :lol:

Uživatelský avatar
B.o.B.e.S
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 13.07.2008 12:59
Bydliště: teď už Brno:-)

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od B.o.B.e.S »

Martin. D píše:Vím co máš na mysli....je to taková hliníková tyčinka která ráda praská, taky mě to potkalo. Samostatný díl by si možná sehnal na vrakovišti....jestli se to prodává zvlášt jako nový díl tak to nevím ale jakmile se dostanu k ETCE tak se kouknu a dám vedět :wink:

Jo díky, to by bylo fajn. No mě ani nepraskla tak ta tyčinka, ale do dveří se mi vysypaly nějaký různě tvarovaný kroužky, takže muselo popraskat celé to spojení.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od ron »

já to kupoval ve škodovce, seatu nebo ve vw :wink:
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Pšenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.06.2011 20:20
Bydliště: Dobříš

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Pšenda »

zdravím a zároveň žádám o pomoc, řeším také problém se zámkem na modelu 2001, ale ztroskotal jsem na banální věci, demontáž kličky stahování okna na dveřích řidiče, vypadá to, že nemá takový to klasický zajištění přidělané ke kroužku pod klikou a ani samostatnou zajištovací pružinku jsem nenahmatal a nechci do toho moc šťourat protože otevírání je už dost vykloktaný, tak ho nechci utrhnout a zaroveň nechci zničit tapec, můžete mi tedy někdo poradit jak na ní?
VW Passat Variant 2.0 TDI 103 kW 05

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Martin. D »

Klička má na sobě nataženou takovou gumovou(plastovou) krytku, tu stáhneš a pod ní je šroubek který drží kličku....

Pšenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.06.2011 20:20
Bydliště: Dobříš

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Pšenda »

Výborně, vyzkouším, akorát nebude tomu vadit to kolečko za které se klička drží na opačném konci? Ještě jednou díky!!!!
VW Passat Variant 2.0 TDI 103 kW 05

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Martin. D »

Pšenda píše:Výborně, vyzkouším, akorát nebude tomu vadit to kolečko za které se klička drží na opačném konci? Ještě jednou díky!!!!
Nebude, jen tu krytku nadzvedneš, je gumová takže to jde dobře....

Pšenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.06.2011 20:20
Bydliště: Dobříš

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Pšenda »

Paráda. Díky!!!
VW Passat Variant 2.0 TDI 103 kW 05

Pšenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.06.2011 20:20
Bydliště: Dobříš

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Pšenda »

Tak už jsem dveře rozebral a celý mechanismus zámku je rozlámaný, nechápu jak při tom všem mohlo fungovat alespoň zamykání ...Byl jsem ve VW a celý kit na opravu (celkem 6 dílů) 406 Kč, ale lze koupit i jednotlivě ...
VW Passat Variant 2.0 TDI 103 kW 05

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od Martin. D »

Měl jsem něco podobného...mechanizmus zamykání KO, řešil jsem to montáží autoalarmu protože postupně odešly oba přední zámky :wink:

taurus07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2008 14:36

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od taurus07 »

Zdravím všechny klubáky, mám 6N1 z 10/99 a dnes se mi při odemykání rozsypal zámek předních dveří. Podle návodu v "Jak na to" jsem to rozebral a taky mi vypadly tři kousíčky, ulomené ze dvou jakýchsi vymezovacích kroužků-foto přikládám. Prosím o urychlenou odpověď, zda se v té opravé sadě, o které se tu píše, tyto kroužky také nalézají a kde to mám sehnat. Moc a moc dík předem za odpověď. Taurus07
Přílohy
VW1.jpg
VW2.jpg

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Zámek dvěří - potřebuju radu

Příspěvek od ron »

jo, já to tam měl i s táhlem a pružinou anebo se to dá koupit i ve vw
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“