Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
phoenixes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.09.2010 20:53
Bydliště: Ostrava

Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od phoenixes »

Zdravím, mám problém s VW Polo, 1.4, 1997..

Auto chcípalo při jízdě - chcíplo normálně při provozu, při jízdě - nešlo nastartovat, startér se točil. Po deseti minutách opět nastartovalo a zase jsem kousek jel. V servisu měnili zap. cívku a rozdělovač - nepomohlo. Měřili tlak paliva - čerpadlo taky ok. Hledali problém s odvzdušňovací hadičkou nádrže - taky nic. VAG píše sporadickou chybu na všech čtyřech vstřikovačích (short to ground). Vrátili mi to s tím, že "už to nedělá". Tipovali jsme nekvalitní benzín (načepoval jsem nechtěně natural s aditivem, neměli to na pumpě dobře označeno). Po "opravě" jsem najel 450 km, chcíplo to "jenom" dvakrát. Dneska ráno jsem s tím dojel 10 km domů, postavil na parkoviště a za hodinu už jsem to ani nenastartoval. Točí, ale nechytne vůbec.

Nevíte někdo??

Popř. nevíte někdo o nějakém šikovném mechanikovi v moravskoslezském kraji? FM, Ostrava...

Ondra aka phoenixes
Black Škoda Superb III 1.5TSI - operák na zkoušku :)
Silver VW Passat 3BG (B5.5) 1.9TDI-PD 74kW - k prodeji
Red VW Polo 6N1 1.4i 44kW - 60 koní na plyn - prodáno

M3mphis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 11.11.2009 19:14
Bydliště: Brušperk - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od M3mphis »

Ahoj taky mám ten samý problém. Ptal jsem se známeho v práci který měl taky na VW podobnou chybu a říkal ať zkusím vyměnit anodu na rozdělovači nebo nějak tak to říkal. Taky mě napadlo jestli to nejsou kabely od svíček ale to těžko pochybuji. Další tejden se na vyrhám na opravu tak napíšu čím to bylo když na to přijdem.

Uživatelský avatar
phoenixes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.09.2010 20:53
Bydliště: Ostrava

Re: Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od phoenixes »

Tak pozor - update!!!

Auto bylo v servisu - zjistili, že nejde proud na čerpadlo. Elektrikář "na prase" propojil plus na čerpadlo, takže je tam natvrdo. Chytne to a jede to, ale bohužel, občas to nevypne. Takže musím otevřít kapotu a odpojit cívku nebo to udusit na spojce. Takže zřejmě je chyba ve spínací skříňce. Tak aspoň jezdím, ale moc nevím co dál..
Black Škoda Superb III 1.5TSI - operák na zkoušku :)
Silver VW Passat 3BG (B5.5) 1.9TDI-PD 74kW - k prodeji
Red VW Polo 6N1 1.4i 44kW - 60 koní na plyn - prodáno

M3mphis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 11.11.2009 19:14
Bydliště: Brušperk - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od M3mphis »

Něco na ten způsob mně to také napadlo. Já se na to podívám příští týden pač bude klid na to aspoň. tak pak napíšu jak se problém vyřešil nebo jestli je tam ještě něco dál.

Uživatelský avatar
phoenixes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.09.2010 20:53
Bydliště: Ostrava

Re: Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od phoenixes »

Tak problém zřejmě vyřešen. Je to vadné relé palivového čerpadla, č. 167. Oprava za dvě stovky, žádný drát nebyl potřeba :(
Black Škoda Superb III 1.5TSI - operák na zkoušku :)
Silver VW Passat 3BG (B5.5) 1.9TDI-PD 74kW - k prodeji
Red VW Polo 6N1 1.4i 44kW - 60 koní na plyn - prodáno

Ondřej Stibor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.06.2011 23:29

Re: Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od Ondřej Stibor »

ahoj mam takovy problem mam polo 1.9D a blika mi zhaveni a mazani motoru a nechce mi to nastartovat nevi nekdo cim to je nebo co mam udelat aby mi to jelo dekuji za radu je to rok vyrobi 1996

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od ron »

kristapána, to se jedná ale o diesel :roll: :roll: a ne benzín!!!!
jestli bliká žhavení, tak proměř, popř. vyměň nejdřív žhaviče, co ty na to?
hlava na klobouk... :cowb:
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Polo 6N1 - nestartuje, chcípá

Příspěvek od chonsicek »

to ale neřeší, že mu to nejde nastartovat.. nebo to snad funguje jak imo že když je vadne žhavení tak to nechytne? :D přes leto musi chytat bez žhavení.. moje PD žhaví od 7 stupnu myslim.. chce to hodit na diagnostiku
Polo 1.4TDI

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“