Svítící kontrolka ABS

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
alzohlody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.01.2010 12:42

Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od alzohlody »

Čau lidi,

prosim Vás, mám prosbu. Už asi 14 dní mi svítí kontrolka ABS. Když nastartuju, tak nesvítí, ale jakmile se rozjedu, tak asi po 5 metrech začne svítit. Ale když jedu tak do 20km/h, tak nesvítí, jakmile na to šlápnu, tak hned začne svítit. Občas to dělalo, když sem měl naložený auto, ale hned to po dalším nastartovaní zhaslo a pak se už nerozsvítilo, teď už nezhasne. Nevíte někdo, co by to mohlo být?

Díky za odpovědi!!! :thanks:

Jinak mám VW Polo 6N1, 1999, 1,4

Uživatelský avatar
Fugy1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 28.02.2010 14:16
Bydliště: Červená voda

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od Fugy1 »

Ahoj taky my to dela kdyz my sedi vic lidi v aute . Tak ze mam stejnej problem jako ty .

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od -DaNNy- »

Co je to za typ? Máš ESP? Může to dělat čidlo zrychlení. Pokud nemáš, tak to bude čidlo ABS na kole. Takže napíchnout na vag a zjistit.

Uživatelský avatar
Fugy1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 28.02.2010 14:16
Bydliště: Červená voda

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od Fugy1 »

Ja mam GTI 6n2 . A esp nemam.

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od -DaNNy- »

Fugy1 píše:Ja mam GTI 6n2 . A esp nemam.
Tak to bude zřejmě čidlo ABS. Vagem zjistíš které kolo a pak to vyměníš, cca 500,-

Uživatelský avatar
alzohlody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.01.2010 12:42

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od alzohlody »

Taky nemám ESP. A nejde to nějak poštelovat? :D Nechce se mi zas do servisu, vždycky tam nechám peněz. :(
Kde přesně je ABS na kole? Mám Polo 6N1, r. v. 1999

Díky!!

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od -DaNNy- »

Můžeš to zkusit vyčistit, občas to pomůže. Čidlo je u náboje kola viz foto co máš hledat. Zkus vyndat konektor, prostříkat ho kontaktolem, pořádně vše očistit a třeba to půjde. Ještě bude pak potřeba vymazat chybu přes VAG, aby ti zhasla kontrolka. Chyba může být i po cestě na kabelu, např. pod zadníma sedačkama-tam jsem to jednou už řešil. Stačilo konektor očistit a prostříkat a šlape to do teď. Výměna čidla samotného není nic náročného ani extra drahého. Hodně štěstí.
Přílohy
34801_o_0.jpg

Uživatelský avatar
pavel@cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.01.2011 14:29
Bydliště: Chotěvice

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od pavel@cz »

Ahoj, tak mám stejný problém se svítící kontrolkou ABS VW Polo 1,9SDi 47kW 2001. Zpočátku svítila a nesvítila a pokud nesvítila tak ABS při jemném dobržďování při pomalounké jízdě pochroupávalo. Myslel jsem, že čidlo na PP kole podle-Vagu, se slávou jsem vyměnil a ...nic, svítí pořád a ani ABS nefachčí.
Poté jsem zjistil, že na zásuvce připojení čidla je na LP kole 2,5V a na LP je 0,7V napětí.Takže je asi problém v kabelu přívodu na čidlo ale nemohu najít spojku připojení toho kabelu do svazku elektoinstalace, abych ho mohl vyměnit.
Tak a teď konečně dotaz...Nevíte někdo, kde je napojen u tohodle typu ten kabel ke svazku??? UF!
Dík za Vaši radu. :?:
VW GOLF IV 1,9 TDi 81kW ASV, 2002; VW GOLF VI Variant 1,6 TDi CR 77kW, 2011

Uživatelský avatar
pavel@cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.01.2011 14:29
Bydliště: Chotěvice

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od pavel@cz »

Tak jsem po dlouhé době vzpomněl a dám info: :good:
Přívodní kabel na pravé čidlo ABS byl přerušenej u průchodky podběhem. Sehnal jsem přívodní kabel z vraku Octavie a na Polu dal utěsněnou elektrospojku.
V motoru přístup za všechny prachy, ale už bezvadně funguje. :yahoo:
VW GOLF IV 1,9 TDi 81kW ASV, 2002; VW GOLF VI Variant 1,6 TDi CR 77kW, 2011

Uživatelský avatar
mirecek150
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 15.08.2011 10:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka ABS

Příspěvek od mirecek150 »

Kdyz sem mel 6n2 gti tak taky zlobilo abs obcas fungovalo obcas ne obcas do 20km slo a nad ne nakonec to byl blbej kontak v pojistkach na baterce dost to tam oxiduje po vycisteni slapalo v pohode prej castej problem

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“