Jaký motor?

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Kkubrt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.03.2009 15:21

Jaký motor?

Příspěvek od Kkubrt »

Zvažuji koupi VW Polo s motorem 1,4 MPi r.v.2000. Jaké máte zkušenosti s tímto motorem (možné poruchy). Díky

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Jaký motor?

Příspěvek od Martin. D »

Stejný Polo a motor mám....na to že motor má pro někoho "jen" 60koní tak dynamika je dobrá. Spotřebu mám kolem 7 litrů. Motor je to jednoduchý...pokud mu budeš dopřávat pravidelný servis tak je téměř nezničitelný. Já jsem zatím neměl žádnou závadu(krom prasklý vypínací páky spojky-zavařeno) a větší výdaje krom pravidelný údržby.

Uživatelský avatar
Fruktur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 12.01.2012 22:04
Bydliště: Chudenice

Re: Jaký motor?

Příspěvek od Fruktur »

Zdarec taky mám doma tu motorizaci. Koupil jsem ho v lednu tohoto roku najeto 148 xxx (nyní 156 xxx). Servis jsem mu dopřával myslím si slušnej, samozřejmě ihned olej, filtr. Po 2 měsících mi uletěla napínací kladka klínového řemenu, takže Polo dostalo kladku a řemen. V červnu rozvody, vodní pumpa a svíčky. V červenci jsem měl jet na technickou a 3 dny předtím popraskaly pístní kroužky a roztrhal se píst. Koupil jsem si jiné auto a Polo od té doby stojí v garáži :-( Než se přihodila tato událost tak jsem s ním byl dost spokojenej. Jak říká martin D. na 60 koní super svezení s malou spotřebou. Samozřejmě je to jen moje zkušenost, jsem již třetí majtel tak nevím jak se k němu chovaly předešlý majitele.
Škoda Forman, VW Polo RIP
VW Passat, Hyunday Elantra, Peugeot 306 Prodáno
VW Golf 1.9 TDI 85KW (CHIP 110KW) 2000

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“